Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie!

Od niedawna jesteśmy razem z mężem szczęśliwymi posiadaczami projektu Południowa. Również zamierzamy rozpocząć prace na wiosnę 2007 - mam nadzieję że się uda. :D

Podziękowania dla rafal_m - bo dzięki jego zdjęciom mogłam zobaczyć ten projekt w "realu" - i to mnie przekonało.

Teraz stoimy przed dylematem - z czego budować?? Oto jest pytanie.

Napiszcie z czego planujecie wybudowac swoje domki.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich mam przyjemność budować Iskierkę Południową, a dokładniej budujemy 2 Iskierki obok siebie wraz z kolegą.

Buduję z silki przed zimą mam zamiar jeszcze dachówkę położyć, a ciąg dalszy wiosna 2007.

zdjęcia z mojej budowy możecie śledzić na:

http://www.poludniowa.prv.pl/

Chętnie podzielę się z Wami moim doświadczeniem (w wolnej chwili jeśli ją znajdę). A także chętnie wysłucham Waszych podpowiedzi.

 

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witajcie

 

My tez lada moment ruszamy z budowa POŁUDNIOWEJ. Ogladaliśmy Wasze domki, my budujemy z POROTHERMu 30. Nasz domek różni się troszeczkę od Waszego, a mianowicie: w sypialni zlikwidowaliśmy ściane pomiędzy garderoba, dolożylismy dodatkowe okna połaciowe w sypialni i dodaliśmy jeszcze wyłaz kominiarski. Na parterze zlikwidowaliśmy "ściankę" pomiędzy kuchnią a jadalnią między jadalnią i salonem nie będziemy mieli ścianki dzialowej. No i poprzesuwaliśmy otwory drzwiowe przy wejsciu do garażu i w samym garażu. Nad tarasem zrezygnowaliśmy z dachu dwuspadowego ale zrobiliśmy jednopołaciowy o mniejszym kącie nachylenia.

Jak będziemy mieli jakieś zdjęcia to zalączymy.

 

Pozdrawiamy tomek i gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

My tez lada moment ruszamy z budowa POŁUDNIOWEJ. Ogladaliśmy Wasze domki, my budujemy z POROTHERMu 30. Nasz domek różni się troszeczkę od Waszego, a mianowicie: w sypialni zlikwidowaliśmy ściane pomiędzy garderoba, dolożylismy dodatkowe okna połaciowe w sypialni i dodaliśmy jeszcze wyłaz kominiarski. Na parterze zlikwidowaliśmy "ściankę" pomiędzy kuchnią a jadalnią między jadalnią i salonem nie będziemy mieli ścianki dzialowej. No i poprzesuwaliśmy otwory drzwiowe przy wejsciu do garażu i w samym garażu. Nad tarasem zrezygnowaliśmy z dachu dwuspadowego ale zrobiliśmy jednopołaciowy o mniejszym kącie nachylenia.

Jak będziemy mieli jakieś zdjęcia to zalączymy.

 

Pozdrawiamy tomek i gosia

 

 

Siemka :D

A na jakim etapie już jesteście?

My mamy działke i kierbuda, i dobiero zaczynamy papierologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdro

 

Czytajac twoj dziennik mozna napisac naprawde niezly scenariusz do filmu serii "Mis" albo "Rozmowy kontrolowane"

Jestes naprawde cierpliwym czlowiekiem w dobrym tego slowa znaczeniu.

Ja patrzac na to co przechodzilem moge powiedziec ze nie wiem co to znaczy denerwowac sie z powodu jakiegos palanta.

Podczas adaptacji mojego projektu wszystko przebiegalo jak po masle i w rezultacie za adaptacje i zmiany w projekcie ( przeliczenie stropow dachu likwidacja niektorych scian) zaplacilem 2500 zl z czego 1500 dostane zwrotu z kopalni (poniewaz teren budowy znajduje sie nad kopalnia jak na razie nie eksploatowane tereny)

U nas na ślasku srednio adaptacja kosztuje 1000

Moj Architekt inzynier pierwszej wody (50-cio latek), przeliczl na nowo caly projekt, dzwonil do mnie tylko o podpisanie upowaznienia do energetyki, do gminy, do starostwa, do wodociagow. Wracajac z pracy po drodze wpadalem sprawdzalem na jakim etapie i tak w kolo. Na koniec skladal papiery o pozwolenie na budowe, ktore dostalem bez problemu, a jak juz zalatwil wszystko i dostal pieniadze to powiedzial ze pomoze w kazdej kwestii. Teraz zlozyl moj dziennik budowy do opieczetowania w starostwie i powiedzial ze pobierze mi jeszcze dokumenty dla kierownika budowy. Kierownika budowy zapewnia mi wykonawca i wliczony jest w koszt stanu surowego, otwartego.

Powodzenia na dalszych etapach, jak masz cos nowego pisz chetnie przeczytam.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Widze ze polozenie domu mamy takie same, prawie takie same tez mamy taras na poludniowy zachod, z przewaga na poludnie, ale mamy lustrzana wersje. Jak juz kupilem projekt architekt mnie uswiadomil ze lepiej dla tego polozenia pasuje podstawowa wersja. Jednak nie zalujemy od strony salonu mamy 4 metry do drogi prywatnej ktora ma 5m szerokosci pozniej wolna przestrzen sasiada tj ok 7-8m i dopiero dom, natomiast od strony garazu nie mamy tyle miejsca bo tylko 4,5m u nas i 4m u sasiada. Jak bedziecie mieli jakies sucesy to wyslijcie zdjecia, szczegolnie interesuje mnie zadaszenie tarasu jak nic nie zmieniles to macie dach dwuspadowy, ja go zmienialem na jednospadowy, jestem ciekaw jak to wyglada w rzeczywistosci z dachem dwuspadowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw jak ten taras będzie wyglądał z tym dachem,

cykaj fotki z wykopalisk,

ja raczej wiele będę robił sam, lub z czyjąś pomocą, więc mnie wszystko interesuje.

Narysowałem sobie Wasze usytuowanie domu i myślę że też tak byśmy ustawili.

A wiazd chyba też mamy podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw jak ten taras będzie wyglądał z tym dachem,

cykaj fotki z wykopalisk,

ja raczej wiele będę robił sam, lub z czyjąś pomocą, więc mnie wszystko interesuje.

Narysowałem sobie Wasze usytuowanie domu i myślę że też tak byśmy ustawili.

A wiazd chyba też mamy podobnie.

Pozdrawiam

 

 

Jezeli chodzi o wykonanie niektorych rzeczy to tez bede sam robil. A ze mam zdolnosci manualne i potrafie policzyc pare rzeczy tak wiec robie co mogę. Zaprojektowalem i policzylem od strony cieplnej i hydraulicznej juz sobie podlogowke, ogrzeanie konwencjionalne i kotlownie. Znajomy elektronik pomogl mi zasterowac kociol. Na pewno bede sam wykonywal tez instalacje wod kan, a tak to jeszcze zobacze co moge, na co mi czas pozwoli.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/d188y,4www4dg0ydwz,6hacf,u.html?V=1

chciałem bezpośrednio tą mapkę, ale nie wyszło

od prawej jest południe

wjazd mam trochę pokręcony od południowego wschodu, mam tylko 10m styku z drogą

od północnego zachodu nie mam żadnego sąsiada, a nawet kawałek niczyj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...