Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

abakuan - źle interpretujesz kwoty. Wklejona tabelka pochodzi z kosztorysu z projektu i jest to jakiś ogólny wykładnik wydatków - zawsze można z tego urwać... i urywa się :)

Ja napisałem o min 300tys na "skromne" wprowadzenie się i takie już rzeczywiste rozpisałem koszty. Są w tym już zapłacone dotychczasowe materiały i robocizna, są w tym uwzględnione przyszłe wydatki - jest w tym ogrodzenie-brama-utwardzenie, wszystkie instalacje, piec, szambo, wanna, kabina, kibelki, podłogi, farby, ocieplenie, rigipsy, profile, tynki i co tam jeszcze sobie założyliśmy, że będzie i jest w tym mały zapasy na urządzanie czy nieprzewidziane wydatki.

W chwili przenosin zabiorę ze sobą część mebli, całe kompletne agd, rtv, oświetlenie i wiele innych rzeczy. Jednemu to wystarczy, aby mieszkać na swoim, inny musi zagospodarować ogród za min 50tys., jeden kupi panel za 35zł drugi parkiet za 220zł/m2 itd. Nie da się oszacować ile tak naprawdę będzie kosztował dom - studnia bez dna ;) Przy własnej pracy i samozaparciu za 300tys moim zdaniem można zamieszkać w południowej. Później to i następne 300tys wejdzie... jak się je ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mysle ze kazdy z nas zaplaci inna kwote za dom i nie mozna mowic o jednej.jedni zmieszcza sie w 200tys a drugim malo bedzie 300tys.

 

My wczoraj po dlugiej walce z bankami zaczelismy kopac fundamenty HURRA:)

Mam nadzieje ze pogoda dopisze i beda skonczone w tym tygodniu:)

Pozdrawiam wszystkich południowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hejka! Mamy kredyt, trochę na wariackich warunkach jak wszystkie hipoteczne teraz, ale co tam....mam nadzieję,że za jakiś czas sytuacja się poprawi.

Proszę napiszcie jakich bloczków fundamentowych używaliście i ile ich poszło na ściany fundamentowe, te w projekcie są raczej niestandardowe, czy budowaliście z takich ? Liczę na odzew w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ze zwykłych betonowych 14x24x38. Ilość policzona z projektu - długość całkowita fundamentu przez długość bloczka razy ilość warstw z zaokrągleniem w górę do pełnej palety. Jak masz możliwość zamów mniej, po wymurowaniu pierwszej warstwy można policzyć co do sztuki ile brakuje i dowieźć resztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witojcie ludziska.

Pytanie to tych co już wybudowali i nie tylko.Chorzi o drzwi zewnętrzne - wejściowe do domu- jakie macie na zewnątrz czy do wewnątrz.

 

Po wielu za i przeciw otwierają się na zewnątrz. W moim przypadku mimo wątpliwości sprawdza się taki układ, wejście jest od strony zachodniej (najczęstszy kierunek wiatru) i otwierając drzwi nie robi się przeciągu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąt białych, pachnących choinką,

spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Świąt dających radość,

odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija

 

Wszystkim budującym południową życzę na Nowy Rok wytrwalości i cierpliwości a mieszkającym w niej zadowolenia ze swoje gniazdka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką!

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia

 

 

http://img407.imageshack.us/img407/9728/m116xk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich w nowym roku!

 

Mam pytanie do osób, które budują/budowały południową i finansują inwestycję z pomocą kredytu hipotecznego. Chodzi mi dokładnie na jaką kwotę rzeczoznawca z banku wycenił waszą posiadłość i na jakiej podstawie (spis materiałów itp.)?

Chciałbym wiedzieć orientacyjnie na jaki wkład własny mogę liczyć przy kwocie kredytu około 330 tyś. (tyle potrzebuje na wybudowanie domu, o czym pisałem już w innym wątku - dla zainteresowanych).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie. Mam pytanie dot. inst. elektrycznej. Czy robiliście u siebie tzw. połaczenia wyrównawcze. A jesli tak to w jakim zakresie.Czy trzymaliście się kurczowo przepisów i norm czy nie. Przepisy i normy w tym zakresie są nie zgodne z logiką. Cały świat od tego już odszedł my niestety nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

My również dołączylismy do grona południowiczów już we wrześniu. Na dzień dzisiejszy mamy prawie stan zero brakuje nam tylko płyty, bo nie wysratczyło kasy :cry:

 

Mamy zamiar ruszyć na wiosnę już pełna parą, ale wszystko zależy od kredytu.

 

Dzisiaj składamy częściowy wniosek, ale teraz z kredytem we frankach jest kiepsko, udało nam się znaleźć w Polbanku i maja super warunki :D zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Budujemy odbicie lustrzane.

 

W naszej południowej zmienilismy:

- wejście nie bedzie z filarów betonowych tylko z drewna

- zlikwidowaliśmy zadaszenie w tyle wraz z tarasem (mamy blisko sąsiada)

- taras mamy wschód- południe i wyjście z salonu

- robimy balkon od wschodu

- dodajemy okna na górze od zachodu zamiast garderoby robimy pokój i dodajemy jedno okno, ale jak na razie będzie tam duża garderoba

- ścianke kolankową podnosimy o 1 pustak

- zamurowujemy okno w jadalni tak gdzie było wejście na taras.

 

m1968 mam prośbę możesz mi napisać jaką macie dachówke chodzi mi o nazwe i kolor, jest bardzo ładna.

 

Jesli ma ktoś więcej zdjęć z wykończonego środka to podeślijcie na mail [email protected]

 

I jeszcze jedno czy w okolicy Bielska- Białej ktoś już wybudował naszą południową i udostepniłby do zwiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poniżej załaczam 3 rzuty poddasza, jak wygospodarować miejsce na garderobę i pralnio-suszarni. Co o tym sądzicie ???

 

http://i719.photobucket.com/albums/ww198/abakuan/garderoba1.jpg

http://i719.photobucket.com/albums/ww198/abakuan/garderoba2.jpg

http://i719.photobucket.com/albums/ww198/abakuan/garderoba3.jpg

 

Co o tym sądzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

Kasiu i Radku,

 

mamy pytanie odnośnie ceny zmian których dokonaliście; my też będziemy budować odbicie lustrzane, i tak samo chcemy pozbyć się zadaszenia z tyłu i okna w jadalni, za to planujemy dodać taras i wyjście na ogród z salonu.

 

ile zapłaciliście za zmiany, i czy dokonywaliście ich w HB studio czy na własną rękę?

 

pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...