Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość andrzej_der

Ja zamówiłem cementową z Brasa (jeszcze nie położyłem :-) )

Ale podobno w Niemczech ma dłuższą gwarancję niż ceramiczna. Może nie będę żałował decyzji, a poza tym faktycznie o wiele taniej.

 

A tak przy okazji mam pytanie do tych , którzy już może mieszkają. Jak z doświetleniem górnych pokoi i sypialni? Warto dokładać po oknie dachowym? Czy zbędny wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pytania do tych co już mieszkają

 

Czy macie południe dokładnie prostopadle do przedniej ściany budynku

i jak oceniacie takie usytuowanie części wypoczynkowej: tj siedzicie sobie na kanapach a słońce świeci wam w głowy w południe.

Czy nie lepszym rozwiązaniem było by przeniesienie jadalni do części nasłonecznionej? Jak z oglądaniem telewizora - nie jest za jasno?

 

I czy oceniacie jako dostateczne nasłonecznienie salonu światłem od zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do tych co już mieszkają

 

Czy macie południe dokładnie prostopadle do przedniej ściany budynku

i jak oceniacie takie usytuowanie części wypoczynkowej: tj siedzicie sobie na kanapach a słońce świeci wam w głowy w południe.

Czy nie lepszym rozwiązaniem było by przeniesienie jadalni do części nasłonecznionej? Jak z oglądaniem telewizora - nie jest za jasno?

 

I czy oceniacie jako dostateczne nasłonecznienie salonu światłem od zachodu?

Może nie powinnam się wypowiadać, bo dopiero buduję a jeszcze nie mieszkam, ale uważam ,że przeniesienie jadalni nie jest dobrym pomysłem bo potem trzeba będzie z kuchni przez salon latać z jedzeniem...mało praktyczne, a z nadmiarem słońca zawsze sobie można poradzić są przecież rolety, zasłony itp. co kto lubi :D U nas południe dokładnie wypada na rogu domu tzn ściana frontowa i zachodnia będą najlepiej nasłonecznione...zobaczymy w praktyce jak to się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie przygotowań do szalowania schodów i powrócił temat tego,że są za wąskie... Czy udało wam się jakoś poszerzyć schody i uzyskać szerokość większą od 90 cm?? Może ktoś zrobił spocznik jeden lub dwa...jak myślicie jest szansa?? nasz wykonawca straszy nas :D , że będą niewygodne. Będę wdzięczna za sugestie w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie przygotowań do szalowania schodów i powrócił temat tego,że są za wąskie... Czy udało wam się jakoś poszerzyć schody i uzyskać szerokość większą od 90 cm?? Może ktoś zrobił spocznik jeden lub dwa...jak myślicie jest szansa?? nasz wykonawca straszy nas :D , że będą niewygodne. Będę wdzięczna za sugestie w tym temacie

 

Mam 90cm i parę schodów prostych. Nie mam lepszego zdjęcia, ale trochę widać.

 

http://img156.imageshack.us/img156/7831/m108ix2.jpg

 

Nachodziłem się już trochę po nich i są ok. Płyty regipsowe wnosiłem, dechy po 4mb także....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie czy ścianka kolankowa z projektu jest ok?? czy lepiej podnieść?? ile wychodzi ścianka kolankowa po zabudowaniu już na gotowo?? proszę o pilną odpowiedź w tym temacie bo muszę murarzom powiedzieć czy mają podnosić czy nie?? :D

 

Zajrzyj do przedostatniego wpisu w moim dzienniku, tak podmurowana ścianka ma dokładnie 110cm

 

*****************

 

http://img10.imageshack.us/img10/1382/m138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie do TMK i innych użytkowników otynkowanych kominów, czy nie żałujecie tej oszczędności?? My teraz też stanęliśmy przed decyzją czym wykończyć komin i mimo przekonania, że klinkier byłby najlepszy to postanowiliśmy właśnie otynkować...oczywiście ze względu na cenę...boję się tylko,że wkrótce będziemy tego żałować...co o tym sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do TMK i innych użytkowników otynkowanych kominów, czy nie żałujecie tej oszczędności?? My teraz też stanęliśmy przed decyzją czym wykończyć komin i mimo przekonania, że klinkier byłby najlepszy to postanowiliśmy właśnie otynkować...oczywiście ze względu na cenę...boję się tylko,że wkrótce będziemy tego żałować...co o tym sądzicie??

 

Ja nie tynkowałem z oszczędności :) Kupiłem oryginalny komin systemowy schiedela i nie miałem zamiaru dociążać go klinkierem. Rozmawiałem wtedy z kilkoma osobami nt ewentualnych okładzin a także ze znajomym, który jest kominiarzem - wszelkie płytki wcześniej czy później odpadają. Dlatego komin został docieplony styropianem i otynkowany na kolor jaki nam pasował, czyli ciemny brąz pod rynny etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

__§§____________§§

____s§$$§__________§$$§

___§§$$$$§_________§$$$§

__§$$$_$$$§_______§$$$$§

_§$$$$_$$$$§_____§$$$$§

_§$$$§_§$$$$§___§$$$$§

__§§§___§$$$§§_§§$$$§

___$$____§$$$$_$$$$§___§§_§§

________§$_________$s_§§§♥§§§

_______§____@___@___§_§d§§§

_______§______()______§__$§§

_______§____\\\__///___§___§

________§____§§§____§____§

_______§§§§§_____§§§§§_§

_§§§__§_____§§§§§_____§__§§§

§$§$§_____§_______§__§__§$§$§

§$$$$§_____§_____§__§__§$$$$§

_§$$$$§____§_____§_§__§$$$$§

__§$$$$§§_§_______§§_§$$$$§

___§$$$$§___________§$$$$§

____§$$$$§_§§$$$§§_§$$$$§

______s§§§$$§§§§§$$$§§§s

♥¸.•*´*•.¸♥•.¸♥¸.•*´*.¸♥♥

 

Niech czas wielkanocny

utrzyma nasze marzenia w mocy

a wszystkie nasze życzenia

aby okazały się do spełnienia ...

aby nie zabrakło nam

wzajemnej życzliwości ...

abyśmy przez życie kroczyli

w ludzkiej godności

a niech symbol Boskiego Odrodzenia bedzie dla nas - celem do spełnienia.

 

WESOLYCH SWIAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my planujemy zrobić...mam nadzieję,że się zmieści :) ... narazie mam zaszalowane schody i są tam stemple więc schowek jeszcze czeka na swoją realizację, ściankę od schowka planujemy maksymalnie odsunąć od schodów aby przestrzeń klatki schodowej nie była ograniczona ścianą zaraz przy końcu stopnia...trzeba będzie zainwestować w balustradę ale mam nadzieję,że będzie wygodniej i klatka nie będzie za ciasna....może jeszcze wypowie się ktoś kto już ma schowek...może jakieś zdjęcia w ujęciu ze schodami jak to wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi na skrzynkę. Interesuje mnie jeszcze czy robiliscie schowek pod schodami, czy faktycznie zmiesci się?

 

Schowek jest przyzwoitej wielkości. Zaraz po lewej we wnęce można zrobić półeczki do samej góry, za ścianką również. Oprócz tego spokojnie można powstawiać półki/kuwetki na gary czy przetwory i/lub miotły, odkurzacz etc. W południowej nie ma takich pomieszczeń na drobiazgi i rezygnacja, przynajmniej dla nas, byłaby niedopuszczalna ;) Za trochę wkleję fotkę ze schowka, zabrałem pstrykadło :)

 

ps. i fotka

 

http://img151.imageshack.us/img151/1894/m160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...