Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Bardzo dziękuję. Budujemy domek w kujawsko-pomorskim. Ja tez nie moglam sie doczekac stanu zamknietego, ale w koncu. Teraz najgorsze dlubanie w środku jest przed nami ale mam nadzieje,że na wakacje się wprowadzimy. Bardzo duzo pomoglo nam forum Południowców i TMK, za co dziekujęmy i na pewno będziemy korzystać dalej z Waszej pomocy.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile poszło wam porothermu na budowę południowej ?? Wszystkie kosztorysy robione sa na Ytonga. Jeszcze interesuje mnie ilość bloczków fundamentowych. Dzięki za odpowiedź.

 

24cm 1680szt i 11,5cm 160szt, bloczki do samodzielnego policzenia ;) Weź łączna długość law, podziel przez długość bloczka i przemnóż przez ilość warstw - u mnie o ile nie pokręciłem coś około 1400szt. Później jeszcze dokupowałem do tarasów oraz warstwy pod stropem terivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Budujemy domek w kujawsko-pomorskim. Ja tez nie moglam sie doczekac stanu zamknietego, ale w koncu. Teraz najgorsze dlubanie w środku jest przed nami ale mam nadzieje,że na wakacje się wprowadzimy. Bardzo duzo pomoglo nam forum Południowców i TMK, za co dziekujęmy i na pewno będziemy korzystać dalej z Waszej pomocy.:)

 

Ciszę się mogłem coś podpowiedzieć :) Teraz przed Wami o wiele trudniejszy etap, sztuka wyboru między marzeniami, finansami i możliwościami. U nas stan zamknięty stanowił ok 50% kosztów przed wprowadzeniem się, a teraz to i następne 100-200tys można by wpakować w dom ;) Pamiętajcie przy robieniu instalacji (szczególnie hydrauliki i kabli) aby wszystko dobrze przemyśleć, później ciężko zmienić i dopasować choćby meble czy sanitariaty.

 

ps. nie chce ktoś za mnie skończyć mojej elewacji? Zapał wraz ze zmianą pogody jakoś mi się skończył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Powiedzcie mi ile kosztowała was wieźba tzn. materiał. Ojciec podarował mi drzewo tylko nie wiem czy będzie mi się to opłacało ponieważ mam do opłacenia jeszcze transport (160 km) no i opłata za przygotowanie w tartaku (około 3000, bez impregnowania). Dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Powiedzcie mi ile kosztowała was wieźba tzn. materiał. Ojciec podarował mi drzewo tylko nie wiem czy będzie mi się to opłacało ponieważ mam do opłacenia jeszcze transport (160 km) no i opłata za przygotowanie w tartaku (około 3000, bez impregnowania). Dzięki za odpowiedź

 

więźba ok 5tys w 2008r i z 1,5tys. za łaty i kontrłaty. Wszystko impregnowane ciśnieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele, budujemy wersję lustrzaną, bo najlepiej pasuje do usytuowania działki. Będziemy się starali poszerzyć trochę schody (ale to w trakcie budowy). Poza tym zamieniliśmy wyjścia z jadalni (w projekcie wyjście do ogrodu jest na północ, patrząc kierunkami świata) my zrobimy je na wschód.

W rzeczywistości osiągniemy zamierzony efekt: sypialnię mamy na północ, kuchnię na wschodzie a salon z jadalnią wychodzą na południe i zachód.

Zrezygnowaliśmy też z przednich kolumn (będzie zwykły podwieszany daszek), bo chcemy żeby styl domku był typowo wiejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...