Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Rzeczywiście na forum jest dość cicho. Mam nadzieję, że to cisza przed burzą, bo w końcu Ania z Mirkiem zaczynają swoją przygodę no i my - pewnie od marca. Zarodek Grupy Wielkopolska już żyje! Nas osobiście mile zaskoczył "magistrat" wydając baaardzo planowo wszystkie stosowne opinie, warunki i pozwolenia. Gdyby tak jeszcze udało się równie sprawnie zebrać kaskę.... Rozmarzyłem się, ech. Tak czy inaczej, plan postawienia stanu surowego otwartego jest realny a wzorem będzie przede wszystkim koleżeństwo Miszaki. Bardzo podobają się nam Wasze zdjęcia z placu boju: czystość, staranne wykonanie - tak wiele zależy od wykonawcy. Właściwie, to od każdego z Was można coś dla siebie zaadaptować - i tak tez się stanie :)

 

Info dla Ania i Mirek: Dopiero teraz odczytałem Wasz list. Dzięki i powodzenia.

 

DeCu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś opisałem metodę wklejania, teraz łatwiej - serwis jest już w polskiej wersji

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?112424-Fotodziennik-Po%C5%82udniowej-komentarze&p=3322664&viewfull=1#post3322664

 

TMK dzieki za instrukcje wklejania zdjec. Wlasnie tez nie wiedzialam jak to zrobic. Wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

AniaiMirek - bloga mieliśmy ale chyba nie starczyło czasu i cierpliwości; odsyłamy za to do TMK, w sumie to jego blog nas zachęcił do budowania :)

 

Nasze zdjęcia możecie obejrzeć pod tym linkiem:

http://picasaweb.google.com/folavril.blogspot/Budowa#

 

1makow9 - szybko poszło, dajcie jakieś zdjęcia, jesteśmy ciekawi jak poszło i jak dużo zmieniliście podczas budowy!

 

Z wiadomości bieżących - jutro wielki dzień, przyjadą nasze okna, piękniejsza połowa nie będzie pewnie w nocy spała z wrażeń ;)

Urlop wypisany i tylko czeka byle do rana ;) Ciekawe czy jak przyjdzie do mycia, też będzie taka podekscytowana...

 

Tymczasem, czekamy na wieści od Was, ciągle zazdrościmy TMK (nam przyjdzie jeszcze z rok poczekać do wprowadzenia się), odliczamy tygodnie do wiosny...

 

Za tych, co na budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeszcze nie zdążyłam przeczytać wszystkich postów, bo na watek przez przypadek trafiłam będąc w pracy, ale chociaż się przywitam :) Ja też buduję Południową w północnych powiatach mazowieckiego i jestem bardzo zadowolona z tego projektu. Pozdrawiam wszystkich zakochanych w swoich Południowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK dzieki za instrukcje wklejania zdjec. Wlasnie tez nie wiedzialam jak to zrobic. Wielkie dzieki:)

 

Bardzo proszę :)

 

Dzisiaj przywiozłem 80l farby fasadowej Kabe Budoflex i szykowałem się na wczesną pobudkę i start od rana. Skończyło się na dobraniu koloru i właśnie skończyłem sprzątać po pomalowaniu przedniej elewacji :D Ciekawe jaki rano będzie kolor jak wyschnie? Ma być coś a'la kawa latte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

1makow9 - szybko poszło, dajcie jakieś zdjęcia, jesteśmy ciekawi jak poszło i jak dużo zmieniliście podczas budowy!

 

!

 

My ostatecznie nie zmienieliśmy nic, wszystko jest tak jak w projekcie tylko zlikwidowaliśmy zadaszenie tarasu ale teraz myślę jak żonę przekonać aby je zrobić. Jak narazie jesteśmy zadowoleni z poniesionych kosztów, chcieliśmy się zmieścić w 100 000 zł i powinno się udać za stan surowy zamknięty (no może troszkę przekroczymy ale to zależy od ceny okien i bramy). Teraz chcemy poczekać miesiąc przed wstawieniem okien aby jeszcze troszkę przewiało ściany.

Miszaki ile was wyniosły okna?? Na co zwracaliście uwagę przy wyborze bo kompletnie nie wiem jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Miszaki ile was wyniosły okna?? Na co zwracaliście uwagę przy wyborze bo kompletnie nie wiem jak to ugryźć.

 

Okna były drogie, kosztowały 20 tysięcy, ale wiedzieliśmy, że musimy ponieść ten wydatek. Decydując się na budowę domu, chcieliśmy żeby był to dom tradycyjny. Wiemy jaki styl wnętrz chcemy mieć, a bez tego rodzaju okien nigdy nie dałoby się go uzyskać.

Przy wyborze okien zależało nam żeby były drewniane, bo chcemy żeby się w przyszłości starzały, blakły, wycierały itd :) Małe szybki to ukłon w stronę tradycyjnych, chłopskich chałup, gdzie nie było ludzi po prostu stać na wielkie przeszklenia, ale też i niesamowity klimat we wnętrzu, trochę "bajkowy", romantyczny i bardzo przytulny.

Producentem jest firma ABA Wiktorczyk z Czarnkowa którą możemy polecić. Okna są antywłamaniowe, mają klamki z zamkami i co nam się podoba, nie mają stałych słupków w ramach. Montaż 14 okien (w tym dwóch drzwi balkonowego i od sypialni) trwał 3,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzesz adres obrazka? Z paska przeglądarki internetowej? Tak nie zadziała. Musisz skopiować bezpośredni link do zdjęcia czy adres który kończy się np rozszerzeniem ".jpg". Czy prawy myszy na obrazku i w FF dajesz "kopiuj adres obrazka" w IE na obrazku naciskasz prawy mychy, wybierasz "właściwości" i kopiujesz "adres URL" - powinien na końcu miec rozszerzenie typowe dla zdjęć czyli .jpg .gif .png .bmp itd.

Taki link możesz wkleić na forum przez 8 ikonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O działa TMK wielkie dzięki to nie jest aktualne zdjęcie bo mam już rynny tylko okien dachowych mi brakuje ale w przyszłym tygodniu powinny być. Teraz jadę z żoną na działkę więc wkleję aktualne zdjęcia. Napisz mi jeszcze jak się wkleja miniaturki tak jak robią to miszaki nie chce zaśmiecać całego forum moimi zdjęciami. Jeszcze raz wielkie dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 1makow9,

1. musisz przejść do zaawansowanej edycji posta i kliknąć w "zarządzaj załącznikami".

2. potem z komputera wgrywasz zdjęcie i klikasz "wgraj". Wgrane zdjęcie pojawia się na liście w oknie.

3. następnie zamykasz okno i gotowe.

 

Kiedy nie będziesz zalogowany na forum muratora, w dodanym poście zobaczysz jedynie nazwy plików zdjęciowych, zaś po zalogowaniu zdjęcia będą widoczne w postaci miniaturek.

 

Pozdrowienia, Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie do TMK, czy kuchnia jest wygodna w użytkowaniu? Z tego co pamiętam, w projekcie blat jest w kształcie litery 'L", u Was widziałam blaty po obu stronach kuchni. Planujemy zrobić podobnie, ale boimy się czy nie będzie ciasnawo. Interesuje mnie też głębokość blatów i odległość jaką macie u siebie od jednego, do drugiego (czyli ta pozostająca "wolna przestrzeń" ;))

 

Dzięki za opinie :)

pozdrowienia,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...