Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Aniu i Mirku! Budowę zakończyłam w 2009r. i pod koniec sierpnia była wielka przeprowadzka. Na początku tego roku kończyłam górną łazienkę, schody i wiele innych drobnych rzeczy, które zabrały sporo czasu no i kasy. Na przyszły rok pozostała mi kostka brukowa i ogród. Ściany budowałam z gazobetonu, dach pełne deskowanie i papa a wykończony dachówką tondach. Jeżeli chodzi o zmiany to: 1. zmieniłam dach nad tarasem na prosty, 2. wyjście z gospodarczego przerzuciłam na tył budynku, 3. a wewnątrz najwiekszą zmianą jest wygospodarowanie za łazienką pomieszczenia, które jest pralnią i suszarnią - wejście za kominem przez łazienkę, osobiście jako kobieta jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu. W Nowym Roku powklejam pare zdjęć. Wszystkim formułowiczom życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć Miszaki, mam pytanie co do Waszego dachu, czy obniżaliście ścinkę kolankową, lub wydłużaliście okap dachu. Fajny jest efekt, chcę tak zrobić u siebie z tym że je nie likwidowałem zadaszeń nad gankiem i tarasem.

Jeśli robiliście jakieś zmiany ( chodzi mi opołać dachu lub ściankę kolankową) to czy wprowadzaliście zmiany w projekcie i musieliście mieć zgodę projektanta.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Miszaki, mam pytanie co do Waszego dachu, czy obniżaliście ścinkę kolankową, lub wydłużaliście okap dachu. Jeśli robiliście jakieś zmiany ( chodzi mi opołać dachu lub ściankę kolankową) to czy wprowadzaliście zmiany w projekcie i musieliście mieć zgodę projektanta.

 

Hej,

Nie podnosiliśmy ściany kolankowej, mamy 4 bloczki (24cm każdy) porothermu, położone na cieńszym stropie (zbrojony, wylewany, zamiast terivy), za to opuściliśmy dach o jakieś 2 rzędy dachówek. Nasza zmiana była celowa, chcieliśmy takiego efektu (przyczyna praktyczna - suche okna i estetyczna zarazem - wygląd bardziej swojski czyt.wiejski ;)). Z tego co wiem, więźba jest grubsza niż według projektu, ale szczegółów już nie pamiętam.

Zmiany nie są jeszcze wprowadzone, ale myślę, że nie będzie problemu.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie podnosiliśmy ściany kolankowej, mamy 4 bloczki (24cm każdy) porothermu, położone na cieńszym stropie (zbrojony, wylewany, zamiast terivy), za to opuściliśmy dach o jakieś 2 rzędy dachówek. Nasza zmiana była celowa, chcieliśmy takiego efektu (przyczyna praktyczna - suche okna i estetyczna zarazem - wygląd bardziej swojski czyt.wiejski ;)). Z tego co wiem, więźba jest grubsza niż według projektu, ale szczegółów już nie pamiętam.

Zmiany nie są jeszcze wprowadzone, ale myślę, że nie będzie problemu.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

Cześć :-), oglądałem Twoje zdjęcia z budowy i tam raczej widać iż na stropie masz postawione dwa pustaki + trzeci to tak jakby jakiś specjalny bloczek do wieńca pod murłatę, co daje w sumie trzy bloczki 24cm na stropie razem z wieńcem. Może spytam inaczej jaką wysokość ma ścianka od stropu do wieńca, ale bez niego (wieńca), oraz jakie miałeś długie krokwie, dodając te dwa rzędy dachówek?

Sorki że tak Ci truję, ale chodzi mi o to aby uzyskać dokładnie taki sam efekt z tym okapem jak Twój, a nie wiem jak to ugryźć, myślałem nad wydłużeniem krokwi ale zastanawiałem się ile ma to być cm. A czy wydłużając o te dwa żędy dachówki nanosiłeś jakieś zmiany w projekcie?

Pozdrawiam i również życzę Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Miszaki, to znowu ja - mam prośbę jak byś mógł mi odpowiedzieć na maila powyżej to będę bardzo wdzięczny.

Nie doczytałem Twojego posta do końca odnośnie zmian, także teraz już wiem że jeszcze nie zgłaszałeś, ale na resztę pytań liczę że postarasz się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Dzięki serdeczne z góry :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy!

 

Mam pytanie do forumowiczów opalających dom gazem. Otóż, chciałbym zastosować u siebie kocioł kondensacyjny wraz z instalacją grzejnikową - po prostu typowe rozwiązanie... Ale - aby wykorzystać zalety tego pieca powinienem chyba przewymiarować kaloryfery? Jak się do tego zabrać? A może wystarczyłby zwykły piec z zamkniętą komorą spalania i wyższą temperaturą na wyjściu( a wtedy będzie potrzebny inny komin...). Niestety znani mi fachowcy nie mają swojego zdania w tej materii a mury i kominy czas zacząć stawiać.

 

Na temat kotłów są oczywiście osobne fora, ale to przypomina raczej rozważania teoretyków o wyższości kury na jajkiem.

 

Zależy mi na zdaniu forumowiczów Południowej którzy już ten temat przerabiali :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decu proponuję przejść na temat o iskierce może tam ktoś udzieli ci odpowiedzi na twoje pytanie

pozdrawiam

 

Dzięki

 

Swoja drogą moim poprzednim faworytem była właśnie Iskierka HB Studio. Według pewnego biuletynu z Budmy - Iskierka jest w czołówce najlepiej sprzedających się gotowych projektów. Iskierkę widziałem na "żywca" ale Południowa jednak górą :)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziekuje wszystkim za odpowiedz na temat ogrzewania. Duzo sie rozjasniło w tym temacie :) decyzja podjeta ogrzewanie gazowe i kominek płaszcz wodny :) niestety papierkowa robota sie troche wlecze i chyba nie zazymy na wiosne ... wiec wszystko trzeba przełozyc na jesien. Mam jednak pytanie odnosnie stali (i konkretnie jaka kupowaliscie), ilosc bloczków fundamentowych i protherm 25 ile potrzeba na południowa. chcielibysmy juz zakupic materiały bo chyba ciagle drozeja :( Edytowane przez południowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poludniowcy dawno juz nic tu nie pisalam - nie dlatego ze nie mam czasu ale wiadomo przez okres zimowy nic sie nie dzieje;(

Decu - nic niepisales ze juz ruszyles z budowa. Macie juz te fundamenty?? Pisz wszystko co zalatwiasz bo mi sie to przyda:))

Widze zena tapecie temat ogrzewania: tez jeszcze nie mamy pojecia co chcemy. Narazie stoimy z fundamentami. Chcielismy niby zaczac w kwietniu mury ale finansowo chyba nie damy rady. Przenieslisly start na maj ale dzisiaj dostalismy od pierwszego wykonawcy wycene dachu - i nie wiem czy sie jeszcze troche nie wstrzymac. Chciaz myslalam ze podczas letniego urlopu bedziemy juz cieszyc sie domkiem z daszkiem:0 Zobaczymy jeszcze...

Narazie wzielismy sie jeszcze za podloczenie wody i kanalizacji do dzialki. Niby chcielismy sie z tym wstrzymac ale okazalo sie ze na naszej ulicy maja robic droge asfaltowa wiec kieroniczka budowy podpowiedziala nam ze lepiej zrobic to teraz bo potem bedziemy jeszcze obciazeni dodatkowo wykonaniem przecisku pod droga w celu podloczenia wod-kan. Takze trzeba bylo znowu wydac kase na wykonanie przez uprownionego architekta projektu przylacza wod-kan. Teraz po wszystkich uzgodnieniach ktore trwaly prawie 2 miesiace zglosilismy spowrotem do Zaklady Gospodarki projekt z prosba o wykonanie przylaczy. Okazalo sie ze wodociagowe faktycznie zaklad wykonuje (oczywiscie wszystko za oplata ok. 3000) a kanalizacje sami musimy sobie zalatwic :mad: No przeciez moze czlowieka szlak trafic z tym calym zalatwianiem. Teraz do kanalizacji znowu trzeba szukac wykonawcy, zglosic w starostwie 1 miesiac przed a zaklad gospodarki oczywiscie przyjedzie skontrolowac - w d.... ich kopnac to zamalo.... Ale moze w koncu sie doczekamy....

1makow9 prosze zarzuc jakies fotki twojego domku:)

Poludniowa - niestety ja nie pomoge odnosnie stali i bloczkow fundamentowych bo u nas wszystko wykonawca sam zalatwial. A i o blokach nic nie wiem bo my planujemy z ytonga. ( wiem zeb loki ytong na caly dom wyniosly nas 13.400 nasz budowniczy stwierdzil ze to dobra cena)

Pozdrowionka i pamietac o dodawaniu zdjec:)))

Edytowane przez AniaiMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam najbardziej aktualne zdjęcia, jest troszkę więcej zrobione bo na poddaszu już sa profile i folia. Więcej zdjęć nie mam ale jak bedę na budowie to zrobię, w czasie okresu zimowego złapałem lenia hehe ale oddpoczynek każdemu sie należy. Teraz czekamy na cieplejsze dni aby zrobić wylewki i ruszamy z wykończeniówką - nareszcie. W marcu planujemy zrobić jeszcze zadaszenie nad tarasem z którego wcześniej zrezygnowaliśmy :-)

23122010(011).jpg

23122010(010).jpg

29122010(003).jpg

29122010(002).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wymyśliłem kocioł kondensacyjny z prefabrykowanym kominem Plewa. Do tego kaloryfery i troszkę podłogówki Znalazł się po prostu mądry facio z sensowną propozycją projektowo -wykonawczą i cenami :) Poza tym, zezwolenia są od lata ubiegłego roku, umowy na wznoszenie murów i dachu podpisane, przyłącza się kręcą.... Jakieś drzewka "na zapleczu" posadziłem jesienią. Syn urodzony - 5 lat temu. Domu brakuje ;))) Oby do wiosny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1makow9 - no nareszczie zmobilizowales sie do wrzucenia jakis fotek. Powiem ci ze nic tak nie ciesz jak widok domku - to nic ze narazie twojego ale jak patrze na twoje zdjecia to od razu ponosi mnie wyobraznia:) Pieknie sie prezentuje wasza poludniowa. Podoba mi sie twoja wystawka z przodu - wlasnie tez sie zastanawiamy jak ja zrobic. Mam pytanko w sumie do wszystkich moze byc - po wybudowaniu scian i dachu najpierw robiliscie tynki w srodku czy najpierw okna. Moze smieszne pytanie ale nam raz moja kierowniczka wspominala ze lepiej jak najpierw zrobimy elektryke z tynkami a pozniej wstawimy okna. Ale chyba z wiekszosci zdjec co widziala to wlasnie najpierw byly okna - jak w koncu lepiej. A i makow przepiekne parapety:yes: No i na koniec chcialam prosic o jeszcze wiecej zdjec!!!! Jakies w srodeczku obowiazkowo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie sie prezentuje wasza poludniowa. Podoba mi sie twoja wystawka z przodu - wlasnie tez sie zastanawiamy jak ja zrobic. A i makow przepiekne parapety:yes: No i na koniec chcialam prosic o jeszcze wiecej zdjec!!!! Jakies w srodeczku obowiazkowo:)

Dziękuję, bardzo cieszy jak komuś podoba się nasz domek ale wiadomo budujemy dla siebie i ważne żeby nam się podobało.

Nad wystawką też się zastanawiałem ale mojej żonie podobają się kolumny więc są kolumny. Najpierw zrobiliśmy okna z 2 powodów:

1. Większa ochrona przed złodziejami kabli które musisz mieć przed tynkowaniem

2. Tynkarze obrabiają okna, jak pierwsze będziesz miała tynki to potem szpary między oknami a tynkiem(miejsce na piankę) trzeba samemu obrabiać, nie jest to trudne ale zawsze trzeba się troszkę pobawić.

Zrobię zdjęcia i wkleję jak tylko będę na budowie bo jak narazie zapadłem w zimowe lenistwo

Edytowane przez 1makow9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...