Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Dawno nas tu nie było, a skończyliśmy ocieplać dach. W załączniku zdjęcia strychu. Sporo miejsca tam jest, ale jeszcze nie wiemy co by tam zrobić. Na razie planujemy wyszlifować deski i pomalować na biało. Od kwietnia chcemy zacząć wykończenie domu (instalacje, wylewki, tynki). Strych, jest na razie najładniejszym miejscem w naszej południowej :)

Pozdrowienia,

P1160363.jpg

P1160377.jpg

P1160389.jpg

P1160393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wpadłem na pomysł aby je ocieplić, jedynie na porothermie narzuciłem warstwę cementu aby pianka nie powpadała mi w te dziury i nie zrobiły sie kanaliki którymi wiałoby zimne powietrze. Ja nie mogę się doczekać kiedy będziemy mieli wreszcie równą podłogę, myślę że na początku marca, potem znowu czekanie aż wyschnie i wreszcie etap w którym moja druga połowa będzie miała najwięcej do powiedzenia, żona nie wtrącała mi sie do materiałów budowlanych a ja mam się nie wtrącać do wykończenia wnętrz - na dzień dzisiejszy ma królować prostota,minimalizm i oczywiście styl nowoczesny ale znając życie wszystko może się jeszcze zmienić o 360 stopni :-) Edytowane przez 1makow9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszaki stryszek bardzo ladny - ja juz widzialam fotki jak dodaliscie na picasie - co jakis czas podgladam jak Wam idzie:) Och kiedy my bedziemy mieli taki stan.

 

Makow - dzieki za kolejne fotki. No no ladnie idziesz do przodu:) Widze ze na dole wszedzie ogrzewanie podlogowe??? A na to polozysz w salonie panele czy plytki??

Mam jeszcze pytanie bo nie moge nigdzie znalezc twojej wypowiedzi - ile zaplaciles za wszystkie okna???

A tak wogole czy orientuje sie ktos ile kosztuja rolety zewnetrzne do okien. Nie wiem czy ktos na forum tutaj je montowal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makow - dzieki za kolejne fotki. No no ladnie idziesz do przodu:) Widze ze na dole wszedzie ogrzewanie podlogowe??? A na to polozysz w salonie panele czy plytki??

Mam jeszcze pytanie bo nie moge nigdzie znalezc twojej wypowiedzi - ile zaplaciles za wszystkie okna???

A tak wogole czy orientuje sie ktos ile kosztuja rolety zewnetrzne do okien. Nie wiem czy ktos na forum tutaj je montowal??

 

Na dole wszedzie ogrzewanie podłogowe a na to ja chciałem panele a żona chce płytki i pewnie bedą płytki :-(

My za okna zapłaciliśmy coś około 12 000 zł ale jak potrzebujesz wiedzieć dokładnie to moge poszukać fakturki. Pytałem się o rolety i jak usłyszałem 8000 zł to podziękowałem, poza tym moi murarze nie zapytali czy chce mieć rolety i wymiary okien zrobili tak jak w projekcie czyli bez rolet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Idziecie jak burza, fajnie widzieć wreszcie tynki, pewnie jest więcej światła. Fajny pomysł z tą ścianką na schodach.

Pozdrowienia,

 

Ścianka to mój pomysł :-) to ma być miejsce gdzie moja żona ma sobie rozkładać suszarke do prania i deskę do prasowania - zobaczymy jak będzie w przyszłości.

o tynki troszkę się martwie, były zrobione przed zimą i spokojnie sobie wyschły ale w mroźne dni pojawiał sie mróz na ścianach - mam nadzieje że mi ich nie osłabił i nie będą pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie do tych, którzy są już po wylewkach. Czy w garażu wykonaliście takie samo ocieplenie podłogi jak w części mieszkalnej?

My chyba zrezygnujemy z kładzenia styropianu i damy tylko wylewkę. Między garażem a hallem utworzy się mały stopień, ale z kolei ponieważ mamy kiepski wjazd, to podnoszenie już i tak dość wysokiego poziomu do wjazdu, byłoby chyba gorszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie do tych, którzy są już po wylewkach. Czy w garażu wykonaliście takie samo ocieplenie podłogi jak w części mieszkalnej?

My chyba zrezygnujemy z kładzenia styropianu i damy tylko wylewkę. Między garażem a hallem utworzy się mały stopień, ale z kolei ponieważ mamy kiepski wjazd, to podnoszenie już i tak dość wysokiego poziomu do wjazdu, byłoby chyba gorszym rozwiązaniem.

 

Ja planuję dać 5 cm styropianu. Mam wjazd do garażu obniżony o jedną kostke fundamentową więc spokojnie mogę to zrobić a schodkiem między garażem a hallem nie martwie się - już się do niego przyzwyczaiłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1makow9,

a możesz podesłać zdjęcie jak to u Ciebie wyszło? Chodzi mi i o wjazd do garażu i ten schodek.

Jak grubą wylewkę dałeś do garażu?

Będę wdzięczna,

 

Ja jeszcze nie mam wylewek ale do garażu daję 5 cm styropianu i 7 cm wylewki. Sąsiad ma tak zrobione i jest ok. Schodek ma wysokość 14 cm, jak będę na budowie to zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My równiez budujemy Południową, chociaż elewacją frontą nasz dom wogóle nie przypomina orginału. Odpowiadajac na pytnie, myslę że dobrze jest obniżyc podłogę garażu, tak jak sie nad tym zastanawiacie, pozostawiając tak jak jest w projekcie przy kładzeniu kostki trzeba wykonać duży podjazd. My obniżamy poziom posadzki w garażu i kotlowni o 6 cm (jeszcze to trochę mało, ale wynika to poziomu kostki, która juz położyliśmy)- planuję położyć tam 2 cm styropianu, wylewka, płytki. Wedlug mnie idealnie ma ten problem rozwiązany użytkownik ANIAIMIREK, ale u nich murarz zorientował się już przy fundamentach i teraz nie mają problemu. Na innym portalu budowlanym widziałem zdjęcie domu przypominajacego elewacją frontową nasz projekt, gdzie wjazd do garażu jest znacznie obniżony w stosunku do wejścia- efekt idelny, brak wogóle podjazdu do garażu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez trebor1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Trebor1113,

Nie pomyśleliśmy o tym, dopiero jak ogrodziliśmy działkę, to uświadomiliśmy sobie jaki będzie stopień podjazdu. Mówi się trudno, w końcu decyzja na razie jest taka, że zwieziemy ziemię, tłuczeń i inne, i jakoś tą pseudo górkę wyprowadzimy, żeby była jak najmniej szkodliwa :)

 

Podeślij jakieś fotki frontu, bo jestem ciekawa, jak Wam poszło,

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Nie wyszło tak jakbyśmy chcieli, miały być 2 schody przy wejściu, jednak z racji że działka jest niżej położona względem drogi majster stwierdził że trzeba podnieść bruk aby nie stała woda, w ten sposób poziom ścieżek wyrównał się z pierwszym schodem. Jak widać na zdjęciach poziom posadzki garażu miał byc trochę wyzej- tak jak czarna uszczelka bramy garażowej, tak jak pisałem obniżamy jednak o ok. 6 cm (brame również trzeba obniżyć, ale dopiero po posadzce w garażu)- jakby pozostało tak jak pierwotnie podjazd byłby bardzo wysoki, trudno byłoby w miarę sensownie ułożyć kostkę. Może dziwić, że na tym etapie budowy zdecydowaliśmy się na ułożenie kostki, ale żona zdecydowała, że przed ogrodzeniem działki trzeba nawieźć ziemi. Gdy to uczyniliśmy i przyszły deszcze zrobiło się bajoro. Z racji że w sąsiednim budynku mieszka teściowa stwierdziliśmy, że trzeba ulożyć chodnik chociażby od bramki do wejsćia- stąd też juz teraz pojawiła sie kostka na działce, będzie trzeba dobrze zbezpieczyć prz ocieplaniu budynku. Jeżeli chodzi o tynki, to od dwuch tygodni zastój, temperatura przeszkadza, ale jest nadzieja że już nie długo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie bardzo ten jeden schód (podest) podoba, a poza tym pomyśl, na starość będzie łatwiej ;)

Zastój panuje chyba wszędzie, my wkraczamy dopiero końcem marca, ale przynajmniej będzie można zrobić jeszcze przez te kilka tygodni jakieś porządki w środku.

Czekamy na Wasze nowości!

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor zrobiliście w projekcie takie zmiany jakie ja chciałem zrobić na samym początku, podoba mi się ten balkonik nad wejściem ale moja żona stwierdziła, że i tak nie będziemy z niego kożystać bo na przeciwko mamy sąsiada i balkonik jest nam niepotrzebny, no i niestety musiałem jej przyznać rację. Super wasz domek wygląda. Napisz jaki podkład dawałeś pod kostkę brukową??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...