Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj 1makow9

 

Początkowo balkon też nie wchodził w grę- żona powiedziała stanowcze "nie". Dopiero po rozmowie z przyjaciółką, która ma dom bez balkonu i jest przekonana, że jest on potrzebny choćby do przewietrzenia pościeli, którą trzeba znosić na dół po schodach- stwierdziliśmy, że trzeba go gdzieś umiejscowić. Z początku miał byc na ścianie szczytowej nad tarasem, ale przeglądając projekty natkneliśmy się na "dom w aksamitkach" i zrobiliśmy dokładnie tak jak jest w projekcie tego budynku- wydaje nam się, że wizerunek zewnętrzny domu zyskuje, poza tym okno balkonowe dobrze doświetla górny hol ze schodami. Uważamy, że nasz dom bardzo fajnie się prezentuje z dalszej odległości. Budujemy przy drodze krajowej nr 15 (ok. 200 m od niej) i kilkakrotnie zdażyło się że podrożujący nią zajeżdżali do nas na dzialkę z pytaniami o projekt. W środku zmiejszylismy tylko ściany pomiedzy holem a salonem i jadalnią na "mojej budowie" jest wstawiony rzut parteru po tych zmianach- co sadzicie o tych nich.

Odnośnie kostki, to została wybrana ziemia do gruntu rodzimego, następnie nasypana warstwa żwiru, na to piasek z cementem- każda z wasrtw oczywiście zagęszczona. Na zdjeciach kostka wygląda tak sobie, w rzeczywistości prezentuje się fajnie (zwłaszcza w sloneczny dzień)- choc tego nie widać ma ona różne kolory- nazywa sie nostalit barwy jesieni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1makow9

U nas piec jeszcze czeka, przyjdzie na niego czas jak wykafelkujemy kotlownie, ale to dopiero jak się ociepli. Kupiliśmy piec uniwersalny - zasadnicze paliwo ekogroszek, moc 25 kW- jak to u Was sie przedstawia?

Jak można spytać- gdzie budujecie, czy wprowadzaliście jakieś zmiany w środku? Czy macie już jakiś pomysł na kuchnię- my ciągle analizujemy i im dłużej to robimy tym bardziej jesteśmy źli- wydaje nam się że kuchnia jest ciut za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1makow9

U nas piec jeszcze czeka, przyjdzie na niego czas jak wykafelkujemy kotlownie, ale to dopiero jak się ociepli. Kupiliśmy piec uniwersalny - zasadnicze paliwo ekogroszek, moc 25 kW- jak to u Was sie przedstawia?

Jak można spytać- gdzie budujecie, czy wprowadzaliście jakieś zmiany w środku? Czy macie już jakiś pomysł na kuchnię- my ciągle analizujemy i im dłużej to robimy tym bardziej jesteśmy źli- wydaje nam się że kuchnia jest ciut za mała.

 

My mamy piec 17 kW też uniwersalny i jak narazie pracuje na 50% swojej mocy a domek jeszcze nie ocieplony. Kotłownie wykafelkowałem w tamty roku więc mogłem już piec odpalić w styczniu ale wolałem poczekać a w między czasie bawiłem sie z ociepleniem poddasza itp. Budujemy na śląsku okolice Gliwic. Zmian w środku nie było za wiele, pomniejszyliśmy schowek pod schodami, zmniejszyliśmy dolną łazienkę aby powiększyć kuchnię. Moja żona ma wiele pomysłów na kuchnie i za każdym razem kiedy jest na budowie przedstawia mi inną koncepcje. Ja w kuchni spędzam mało czasu więc pozostawiam to jej.

Trebor macie już pomysł na schody?? U nas będą dębowe tylko nadal nie wybraliśmy balustrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

My też chcieliśmy zwiększyć kuchnię kosztem łazienki, ale coś nie wyszlo murażowi- łazienka miejsza, kuchnia taka sama za to wiatrołap o 25 cm szerszy. Co do schodów też będziemy wykańczali drewnem jeszcze nie wiem jakim- rozmawiałem ze znajomym stolarzem, który zasugerował aby kupić blaty robocze dębowe bodaj w Castoramie i pociąć je na stopnie- mówi, że on tak robi i to nie drogo wychodzi. Ze względu, że klatka schodowa w naszych domach jest niezbyt ciekawa zastanawiam się, czy wogóle będę instalował poręcz w klatce, a balustradę u góry chcemy połaczyć drewno ze stalą szlachetną.

Kuchnię chcemy wykończyć podobnie jak ma to zrobione Igor_Celina- http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105634-Guliwer-2G&highlight=guliwer

 

Pozdrawiam

Edytowane przez trebor1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączamy się do wątku kuchennego :)

Fakt, nasza kuchnia też wydaje nam się mała, ale planujemy ją zrobić na biało, co powinno ją trochę optycznie powiększyć. Meble będziemy robić sami, na ścianach damy tylko półki (właśnie wczoraj zrobiliśmy naszą pierwszą kuchenną półeczkę, którą widać na pierwszym zdjęciu). Lampki damy plafonowe jak na drugim zdjęciu, 4 sztuki po 26 zł. Chcemy zrobić blaty po obu stronach kuchni (jak u TMK). Kuchnia będzie musiała być bardzo ergonomiczna, jeszcze nie mamy projektu na "papierze" (czytaj w excelu ;)), ale niedługo coś tam zmajstruję i zobaczę jakie wyjdą rzeczywiste wymiary. Byle do wiosny!

Kopia P1160477.jpg

kanlux ines 7061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączamy się do wątku kuchennego :)

Fakt, nasza kuchnia też wydaje nam się mała, ale planujemy ją zrobić na biało, co powinno ją trochę optycznie powiększyć. Meble będziemy robić sami, na ścianach damy tylko półki (właśnie wczoraj zrobiliśmy naszą pierwszą kuchenną półeczkę, którą widać na pierwszym zdjęciu). Lampki damy plafonowe jak na drugim zdjęciu, 4 sztuki po 26 zł. Chcemy zrobić blaty po obu stronach kuchni (jak u TMK). Kuchnia będzie musiała być bardzo ergonomiczna, jeszcze nie mamy projektu na "papierze" (czytaj w excelu ;)), ale niedługo coś tam zmajstruję i zobaczę jakie wyjdą rzeczywiste wymiary. Byle do wiosny!

 

Zgadzam się urządzenie pomieszczenia w bieli faktycznie optycznie je zwiększy. Nam jednak chodzi oto aby jak najlepiej zagospodarować kuchnię, aby wszystko pomieścić i żeby funkcjonalnie wszystko grało. Jesteśmy na etapie, gdzie możemy jeszcze skorygować instalacje, dlatego też rozmyslenia o wyposażeniu kuchni są dość intesywne. W naszym mieszkaniu mamy kuchnię wiekszą niż w nowobudowanym domu. Głównym naszym dylematem jest piekarnik, który chcielibyśmy umiejscowić nie pod blatem a wyżej, jeżeli tak zrobimy to stracimy trochę blatu, który dla mojej żony jest bardzo istotny. Poza tym chcielibyśmy zainstalować jakiś mały stolik- nie bardzo wiemy jak z tego wybrnąć. Trzeba będzie pójść na kompromis i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u nas będzie na szczęście na odwrót :) Kuchnia będzie większa od tej, którą mamy teraz. W załączniku moja wersja kuchni w południowej. Pewnie się jeszcze pozmienia, ale koncept już jest. Szafki tylko na dole, bo na ścianach półki takie jaką zrobiliśmy wczoraj.

 

Powodzenia w planowaniu :)

 

 

...i jeszcze pytanie: czy ktoś planuje zrobienie grzejnika w kuchni? tak zasugerował nam jeden z fachowców ;) ale my nie chcemy. A Wy, jak będziecie robić?

KUCHNIA.jpg

Edytowane przez Miszaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u nas będzie na szczęście na odwrót :) Kuchnia będzie większa od tej, którą mamy teraz. W załączniku moja wersja kuchni w południowej. Pewnie się jeszcze pozmienia, ale koncept już jest. Szafki tylko na dole, bo na ścianach półki takie jaką zrobiliśmy wczoraj.

 

Powodzenia w planowaniu :)

 

No właśnie u Was musi coś być inaczej - chodzi i o ścianę ze zmywarką szufladami i półkami, według rysunku ma ona jakieś 210 cm, u nas jest 175 cm- jakbyśmy mieli tak jak u Was to nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowcy w trakcie wykończeń,

robiliście już może wycenę balustrad i schodów?

Dajcie jakieś instrukcje cenowe z Waszych okolic (schody i balustrady drewniane, może być nawet sosna).

My dopiero zabieramy się za szukanie ofert, ale jeśli będzie za drogo, to chcemy zrobić je sami (chociaż się nie znamy, no i trochę mamy stracha :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie instalujemy grzejnika w kuchni :no:. Początkowo grzejnik z jadalni chcieliśmy zamontować na ścianie za kominkiem przez co mógłby on ogrzewać rownież kuchnię (w kuchni nie widzę miejsca dla grzejnika),. Po konsultacji z hydraulikiem decydujemy się na podłogówkę w kuchni, dolnej łazience oraz wiatrołapie- pozostałe pomieszczenia tradycyjnie grzejniki. Jeżeli nie macie jeszcze zakupionych grzejników polecem sklep ARMADEO z Krakowa- z wileu ofert byli najtańsi, ale sami musicie sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowcy w trakcie wykończeń,

robiliście już może wycenę balustrad i schodów?

Dajcie jakieś instrukcje cenowe z Waszych okolic (schody i balustrady drewniane, może być nawet sosna).

My dopiero zabieramy się za szukanie ofert, ale jeśli będzie za drogo, to chcemy zrobić je sami (chociaż się nie znamy, no i trochę mamy stracha :) ).

 

Pisałem do 1makow9, że znajomy stolarz polecił aby kupić w hipermarkecie blaty robocze dębowe, które tnie na stopnie- twierdzi, że dość tanio to wychodzi, jak policzyłem w grę wchodzi jakieś 1500 PLN na moje schody. Co do wykonania oglądając Waszą półkę myślę, że sobie poradzicie sami. Osobiście z tym tematem chcę sam się wziąść za bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowcy w trakcie wykończeń,

robiliście już może wycenę balustrad i schodów?

 

eeech... jakby to powiedzieć :) Balustrady ok. 1500zł, montowałem sam. Schody wykładzina "przemysłowa" plus listwy przyschodowe, razem z 600zł. Za 2-3 lata pewnie do wymiany, ale komfort i ciepło użytkowania rewelacyjne. Mięciutkie, ciepłe, nie śliskie - dzieci lubią bawić się na nich.

 

stare zdjęcie z okresu przeprowadzki

http://img232.imageshack.us/img232/6914/bal1r.jpg

 

 

Miszaki - naszą kuchnię nie sugeruj się. Wersja robocza z tego co miałem pod ręką i/lub przeniesione z poprzedniego mieszkania. Docelowo chcę zrobić szafki do samego sufitu i zabudować ile się da. Na razie funduszy brak i trochę zapału do rozrysowywania płyt meblowych.

 

i fotka wykładziny

http://img832.imageshack.us/img832/4538/schodyx.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/2415/schody2t.jpg

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK!

Myślałam i myślałam, czym by Cię sprowokować, żebyś się wreszcie odezwał ;) W końcu to przez Twojego bloga budujemy południową :) Dzięki za przypomnienie jak to wygląda u Ciebie. Fakt, wykładzina to "ciepły" pomysł, my jednak nie możemy z niego skorzystać (2 sierściuchy w postaci kotów) i choć mąż cichaczem zbija im z desek budki na zewnątrz, to jeszcze nie wiadomo gdzie będą :)

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam teraz karę że dziennik wysypał się, muszę zlinkować wszystkie zdjęcia od nowa.

 

http://img847.imageshack.us/img847/872/m250.jpg

 

Dzięki sporo pomogło w rzeczywistości juz z meblami nie jest tak źle jak przypuszczaliśmy. My tą krotką ścianę przy łazience chcemy rozpocząć piekarnikiem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=46302

lub wyposażymy kuchnię tak

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=46301

z tym że lodówka poszłaby na drugą scianę przy oknie

Edytowane przez trebor1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK!

Myślałam i myślałam, czym by Cię sprowokować, żebyś się wreszcie odezwał ;) W końcu to przez Twojego bloga budujemy południową :)

 

Wystarczyło napisać na PW :) Budowa skończona, to tematy budowlane trochę są na boku. Ale jeszcze trochę... szykuje się następna budowa pod moimi skrzydełkami :)

 

------------------------------

Podpiąłem do stopki link do dziennika budowy wraz z uzupełnionymi wszystkimi w nim zdjęciami.

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...