Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie masz rację, ale jak coś to zawsze można dokupić kw

wodę mam zamiar ogrzewać przez cały rok goszkiem, ludzie tak robią i sobie chwalą.

Ja teraz w mieszkaniu przypalam latem aby mieć ciepłą wodę,

może bardziej z braku siły dla przepływowego podgrzewacz :wink:

Nie składałem za dużo kw bo miałem nadzieję że może dostanę te warunki, tak jak pisałem mamy problem z prądem przez brak tego trafo!

Dzięki że mi opisałeś umowę z sąsiadem, wiem teraz jak rozmawiać ze swoim :wink:

wiesz z ludzmi rozne bywa dlatego zaproponowalem mu sam taki uklad takie koszty przesylu kosztuja smieszne grosze, ale trzeba sie tez pilnowac zeby nie wejsc w inna taryfe, ale co tam na budowie trzeba betoniarka (zreszta wszystko masz z betoniarni bo sie nie kalkuluje samemu mieszac) , jakies pare szlifierek wiertarke i czajnik na herbate ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie. Dosyć długo się nie odzywałam ale tyle tego załatwiania :wink:

Jesteśmy z mężem po rozmowach z murarzem i jak myślicie czy 15.000 za fundamenty, kominy, mury i ściany działowe to dobra oferta?

Ponadto mam pytanie na jakie kominy się decydujecie? Murarz powiedział że tańszy murowany z cegły ale w hurtowni twierdzą że jak się policzy do tego blachę i wełnę to na to samo wyjdzie albo i więcej niż np. gotowy system Schiedla. Chyba nas przekonał. A co Wy o tym sądzicie?

I jeszcze jedno pytanko - czy myślicie o tym żeby zamiast schodów betonowych obłożonych drewnem zrobić same drewniane? Wydaję się prawdą że to podwójne wydawanie kasy w przypadku wylewanych betonowych (kolejna sugestia murarza) ale widzę że zarówno mariuszdro jak i MM99 takie robili. Czy ktoś z Was się nad tym zastanawiał i czy można zrobić całe z drewna jeśli nie zostało to ujęte z adaptacji projektu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Aga,

Co do ceny za robote to jest na pewno dobra i niedroga oferta, przynajmniej jak na slaskie warunki,

W temacie kominow, to tyle opinii ile ludzi, mysmy sie zdecydowali na shiedl'a, gdyz wykonawca, hurtownia i kierownik go polecali, teraz przy odbiorze kominiarz twierdzil ze schiedel to ... i lepiej murowany. Na pewno Schiedel jest drozszy ale tez trudniej cos w nim zepsuc niz w murowanym.

A schody betonowe wg. mnie sa wygodniejsze podczas budowy a ich oblozenie wcale nie kosztuje tak duzo (za material dalem 2000) robocizna wlasna.

Przy schodach drewnianych przez cala budowe musisz biegac po drabinie na gore. Do tego masz otwarte pomieszczenie pod schodami ktore nie moze wtedy pelnic roli spizarni, a do tego sam meczylem Pania architekt aby przy tworzeniu poludniowej z Iskierki zmienila schody z drewnianych na murowane ;-)

Oczywiscie zmiana w ta strone (betonowe na dreniane) moze byc przez ciebie wykonana, gorzej w druga strone gdzie musisz zapewnic schoda odpowiednie podparcie, zbrojenie, ...

Pozdr, Rafal (od dwoch dni mieszkam w poludniowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga

co do ceny robocizny to jeszcze sam nic nie wiem, wszystko przedo mną

schody raczej lane

nad kominami też się zastanawiam z cegły, ale zobaczę co mi doradzi murarz

(w sklepach często doradzają coś na czym mogą więcej zarobić, nie zawsze!)

kurcze jeszcze nie mam pozwolenia :evil:

więc nic nie planuję

pozdrawiam Mariusz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was i dziękuję za zainteresowanie :D

Zdecyduję się chyba jednak na schody drewniane. Wydaje mi się, że jak będą pełne drewniane to nie będzie problemu ze zrobieniem pod nimi spiżarki.

Co do kominów to ten który będzie przeznaczony pod c.o. wybiorę Schiedla a ten do kominka murowany.

Co do ceny robocizny murarza to nie obejmuje ona właśnie schodów wewnętrznych i tarasu.

Rafał gratuluję!! W wolnej chwili zamieść parę fotek z obecnego stanu Twojego domku. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

 

widze Aga że bedziemy szli razem z budową, Mariusz a ty przygotowujesz sie do sezonu narciarskiego? Jeśli tak to zazdroszcze ci.

 

W tym tygodniu wybieramy kolor dachówki.

Mam dylemat chciałem taką jak rafał, ale zobaczyłem pomarańczową karpiówkę z oliwkową elewacją i oknami złoty dąb, Kolor pomarańczowy kurcze skazany jest u mnie na przybrudzenie, od komina.

A właśnie Rafał, masz zdjęcie słupków przed wejściem? niewiem czy pakować sie w klinkier czy po prostu otynkować. Muszę jak najszybciej zadecydować bo wykonawca bedzie już sciągał konkretne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zdjec slupkow nie mam, zreszta mam ogolny problem, gdyz podczas przeprowadzki spakowalismy gdzies aparat o teraz jest problem.

Zreszta internet u mnie na wsi jest tak wolny, ze mialbym problem z uploadem.

Slupki na razie mam szare tak jak reszta domu, ale ja bede je tylko tynkowal.

Tomku, jak chcesz to moze wpadniecie do nas z Gosia, to zobaczysz co i jak wyszlo, ewentualnie polozysz pare zdjec na necie. Pozdrowki dla wszystkich poludniowkowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zdjec slupkow nie mam, zreszta mam ogolny problem, gdyz podczas przeprowadzki spakowalismy gdzies aparat o teraz jest problem.

Zreszta internet u mnie na wsi jest tak wolny, ze mialbym problem z uploadem.

Slupki na razie mam szare tak jak reszta domu, ale ja bede je tylko tynkowal.

Tomku, jak chcesz to moze wpadniecie do nas z Gosia, to zobaczysz co i jak wyszlo, ewentualnie polozysz pare zdjec na necie. Pozdrowki dla wszystkich poludniowkowiczow.

 

Z miłą chęęęęcią, kurde ale macie fajnie.

Ja juz choruję na "roboty przy domu" nie wiem czy z czasem nie zachoruję z powodu "roboty przy domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam kolejny dylemat. Rozmawialiśmy wczoraj z cieślą i dekarzem w jednej osobie o zrobieniu dachu naszej wymarzonej Południowej :D i powiedział nam żeby nie deskować i nie kłaść papy tylko folię/membranę wysokoparoprzepuszczalną pod dachówkę (na 99% Braas). A jak Wy robicie? lub już zrobiliście?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz! Pozwolenie juz mamy a w kwietniu chcemy zacząć budowę. Dostaliśmy namiary na dobrego fachowaca od dachów więc woleliśmy wcześniej "zagadać". :lol: A poza tym takie mamy z mężem charaktery że wolimy wszystko wcześniej wiedzieć i mieć z głowy niż potem na ostatnią chwilę.

Muszę powiedzieć że mamy trochę strach przed tą budową a z drugiej strony takie podekscytowanie temu towarzyszy. Na razie wszystko się dobrze układa. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko pójdzie dobrze. Trzymam kciuki. :D

Z takich dobrych rad które dostaliśmy do tej pory to żeby najlepiej wziąć jedną firmę do całego dachu łącznie z dachówką. Po drugie żeby pamiętać o połączeniu "bednarki" (tak to sie chyba potocznie nazywa) ze zbrojeniem ław fundamentowych co służy do ochrony odgromowej. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz! Pozwolenie juz mamy a w kwietniu chcemy zacząć budowę. Dostaliśmy namiary na dobrego fachowaca od dachów więc woleliśmy wcześniej "zagadać". :lol: A poza tym takie mamy z mężem charaktery że wolimy wszystko wcześniej wiedzieć i mieć z głowy niż potem na ostatnią chwilę.

Muszę powiedzieć że mamy trochę strach przed tą budową a z drugiej strony takie podekscytowanie temu towarzyszy. Na razie wszystko się dobrze układa. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko pójdzie dobrze. Trzymam kciuki. :D

Z takich dobrych rad które dostaliśmy do tej pory to żeby najlepiej wziąć jedną firmę do całego dachu łącznie z dachówką. Po drugie żeby pamiętać o połączeniu "bednarki" (tak to sie chyba potocznie nazywa) ze zbrojeniem ław fundamentowych co służy do ochrony odgromowej. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

dzięki Aga

komplet papierków już mam, zostało tylko napisać oświadczenie i coś tam jeszcze i w przyszłym tygodniu architekt ma złożycz do urzędu

mogłem złożyć już dzisiaj, ale rozmawiałem z kumpelą z urzędu i ona poradziła że jeśli on złoży to będzie pewniej i szybciej bo on ma tam bardzo dobre układy

jak będę miał pozwolenie to tak jak ty zaczne konkretnie szukać ekip

pozdrawiam Mariusz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...