Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy południowców! Zima zaskoczyła wszystkich i od razu zawrzało na forum, bo przy ładnej pogodzie to wszyscy na budowach ;)

Z wieści od nas, kończymy właśnie tynkowanie, w przyszłym tygodniu powinny pojawić się wylewki. Potem przerwa na schnięcie i my będziemy mogli się wreszcie wykańczać, bo na razie niczego nie można zrobić, a przecież ręce aż się rwą do roboty ;)

Tymczasem kosimy trawę, doglądamy naszych "grobów" z warzywami, i zaznaczamy "dziady" w tynkach. Pozdrowienia z ogrodu :)

 

Ktoś mam niedawno zazdrościł, że zaczynamy tynkować, a tu proszę już nas wyprzedził. U nas jakoś tynki niemrawo idą, chociaż w ostatnim tygodniu zauważyliśmy postępy. Przewiduje, że jakieś 2 dni jeszcze zajmie tynkowanie parteru- u nas robi to jeden człowiek. W między czasie ułożył kafelki w kotłowni na ścianach i części podłogi, ocieplił sufit garażu i położył gładź na nim oraz połażył gładź na ścianach łącznika, w ktorym nie filcował tynków.

 

Podrawiam

Edytowane przez trebor1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej dzieki Makow

 

Przejrzeliśmy dziennik, ktory nam poleciłeś. Z pewnościa coś z niego znajdzie się u nas w domu. Moja zona zachwycona jest kinkietami w jadalni oraz kabiną w dolnej łazience. Co do oświetlenia LED, to jak jest tak na zdjeciach to dla nas wystarczajaco, coraz bardziej przychylamy sie do rozwiązań, ktore udalo nam się podpatrzeć wczaraj.

 

Pozdrowienia z Pomorza i Kujaw

 

Moja żona też jest zachwycona kinkietami i już zdecydowała że takie będą u nas hihi ona potrafi mnie zawsze przekonać do swojej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też jest zachwycona kinkietami i już zdecydowała że takie będą u nas hihi ona potrafi mnie zawsze przekonać do swojej decyzji :)

 

Robicie jakieś wnęki w salonie i jadalni? My początkowo chcieliśmy ścianę jadalni zabudować trzema wąskimi wysokimi wnękami (w jadalni ściana stanowiąca tył domu nie żadnego okna- inaczej jak w projekcie), ale po obejrzeniu zdjęć będą paski i kinkiety- szkoda roboty i pieniedzy jak można w prosty sposób zrobić coś fajnego. , dobrze,że planując wnęki pociągnąłem tam przewod do oświetlenia. Załączam moją inspirację na ścianę telewizyjna- idealnie pasuje do naszego domu.ściana tv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie jakieś wnęki w salonie i jadalni? My początkowo chcieliśmy ścianę jadalni zabudować trzema wąskimi wysokimi wnękami (w jadalni ściana stanowiąca tył domu nie żadnego okna- inaczej jak w projekcie), ale po obejrzeniu zdjęć będą paski i kinkiety- szkoda roboty i pieniedzy jak można w prosty sposób zrobić coś fajnego. , dobrze,że planując wnęki pociągnąłem tam przewod do oświetlenia. Załączam moją inspirację na ścianę telewizyjna- idealnie pasuje do naszego domu.[ATTACH=CONFIG]55413[/ATTACH]

 

Ściana tv super - chciałem na początku zrobić ściankę tv z KG tak aby uzyskać efekt tv w ścianie a na około led ale ten kamyczek na ścianie podświetlony ledem wygląda rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś z Południowców zastanawiał sie nad likwidacja garażu - adaptacja na pokój ???a moze Ktos juz tak zrobił... czytałam forum, ale nie spotkałam takiego rozwiazania. widziałam jedynie Iskierke. Teraz nas cos meczy czy potrzebny ten garaz czy nie :( sami juz nie wiemy moze tylko wiate trzrba zrobic i bedzie ok :)- Południowa to mały domek... kazdy metr ważny... z drugiej strony ten dodatkowy pokój zawsze mozna wykorzystac dla np. gosci ... teraz juz i tak za pożno , bo projekt u architekta sie adaptuje ... , ale gdybysmy wczesniej to wymysli to chyba wybór padł by na Oliwke bez garazu... no pozostaje tylko narazie to przemyslec i ewentualnie przerobic w Południowej.... a i jeszcze jedno co z oknami dachowymi w małych sypilniach - zakładac czy nie :) narazie jestesmy na nie - ale czy te 150x150 doswietla dobrze pokoje od zachodu? dzieki Południowcy za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a i jeszcze jedno co z oknami dachowymi w małych sypilniach - zakładac czy nie :) narazie jestesmy na nie - ale czy te 150x150 doswietla dobrze pokoje od zachodu? dzieki Południowcy za odp

 

Ja bym w tych małych pokojach okien dachowych nie zakładała. U mnie też te pokoje wychodzą na zachód i dodatkowy cień stwarza wysokie drzewo przy drodze, a i tak pokoiki są naprawdę bardzo jasne. Pokoje są niewielkie i z oknami dachowymi latem będzie można się w nich udusić-szczególnie w tym w którym połać dachu wychodzi na południe. Takie jest moje zdanie, a początkowo też zastanawiałam się czy nie wstawić okien dachowych w tych pokojach i jestem bardzo zadowolona że się nie zdecydowałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy Południowa to mały domek? On tak tylko wygląda na papierze. Dziś mamy mieszkanie 74 metrowe, a Południowa w obrysie ma prawie 190 metrów i przynajmniej ja czuję tą różnicę :) Szczerze mówiąc, nie wiem kto to będzie sprzątał... Z garażu raczej nie będziemy rezygnować, ale możliwe, że kiedyś zrobimy z niego pracownię, bo do domu i tak chcemy "przyczepić" drewnianą wiatę-taras (dlatego mamy drzwi w sypialni zamiast okna - co widać na zdjęciach w fotodzienniku).

Co do okien w małych pokojach, u nas wychodzą one na południe i tak jak Andzia84 też nie widzę sensu doświetlania. Cieszę się tylko, że nie zrezygnowaliśmy z okien na klatce schodowej bo pięknie oświetlają całą górę do późnego wieczora. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś z Południowców zastanawiał sie nad likwidacja garażu - adaptacja na pokój ???a moze Ktos juz tak zrobił... czytałam forum, ale nie spotkałam takiego rozwiazania. widziałam jedynie Iskierke. Teraz nas cos meczy czy potrzebny ten garaz czy nie :( sami juz nie wiemy moze tylko wiate trzrba zrobic i bedzie ok :)- Południowa to mały domek... kazdy metr ważny... z drugiej strony ten dodatkowy pokój zawsze mozna wykorzystac dla np. gosci ... teraz juz i tak za pożno , bo projekt u architekta sie adaptuje ... , ale gdybysmy wczesniej to wymysli to chyba wybór padł by na Oliwke bez garazu... no pozostaje tylko narazie to przemyslec i ewentualnie przerobic w Południowej.... a i jeszcze jedno co z oknami dachowymi w małych sypilniach - zakładac czy nie :) narazie jestesmy na nie - ale czy te 150x150 doswietla dobrze pokoje od zachodu? dzieki Południowcy za odp

 

Witam

 

Wedlug mnie Południowa nie jest małym domem ( oczywiście to jest każdego indywidualny osąd). Jeżeli chcecie mieć dodatkowy pokój, proponowałbym pomyśleć nad zrobieniem go z jadalni, a w części salonu wygospodarować miejsce na stół, myślę że salon jest na tyle duży, że można to zrobić. Co do adaptacji garażu na pokój, to nasuwa mi się taki problem natury technicznej- co z kotlownią? skąd chcielibyście do niej wchodzić- z pokoju, czy z kuchni, oba rozwiązania wydają się mało funkcjonalne, chyba że do kotłowni bedziecie wchodzić tylko z zewnątrz. Garaz moim zdaniem jest potrzebny. Powiem szczerze, że zawsze mysląc o budowie domu, też chcialem aby jeden pokój byl specjalnie dla gości, ale żona powtarzala, że budujemy dla siebie- u nas i tak jedna sypialnia nie bedzie miała stalego lokatora- chcemy w niej zrobic dużą szafę, a jak sie trafią goście można przespać sie na w niej na materacach- to są tylko moje przemyslenia i traktujcie ich jako jakieś moralizatorstwo. Co do okien wydaje mi się, że Poludniowa jest bardzo jasnym domem i nie ma potrzeby instalowania dodatkowych- pomieszczenia od strony zachodniej moim zdaniem ich nie wymagają- też się nad tym zastanawialiśmy, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z okien dachowych, było to podyktowane glównie tym, że w mieszkaniu mamy dokładnie tak samo usytuowane okna (są mniejsze) i nigdy nie było z tym problemu. W naszym przypadku mamy pobudowaną lukarnę, spore okno balkonowe sprawia, że górny hol jest dobrze oświetlony.

Podaje Wam link do profilu osoby, z ktorą koresponduję, która z tego co wiem adaptuje garaż na pokój- może od niej coś konkretniejszego się dowiecie http://tenia1981.extradom.pl/. znam też osobę z mojej okolicy, która buduje tak samo, ale mam do niej tylko adres prywatny i nie chciałbym go przekazywać. Co do zmian w projekcie, uważam że nic straconego, my na przykład dokanaliśmy jeszcze zmiany jak projekt był już w starostwie i czekał na pozwolenie.

Edytowane przez trebor1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana tv super - chciałem na początku zrobić ściankę tv z KG tak aby uzyskać efekt tv w ścianie a na około led ale ten kamyczek na ścianie podświetlony ledem wygląda rewelacyjnie.

 

Myślisz, że taki efekt podświetlenia można uzyskać za pomocą LED? Coś wspominałeś, że u Ciebie to światełko od nich jakieś niemrawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybką odp... rozwiane wątpliwości - rezygnujemy z dodatkowych okien dachowych, a co do garazu to narazie bedzie... najwyżej w razie koniecznosci bedziemy robic w przyszłosci adaptacje. Wiem, ze problemem jest przejscie do kotłowni, wiec albo bedzie tylko z zewnatrz , albo przez pokój :(.... nad wygospodarowaniem dodatkowego pokoju z jadalni tez myslelismy, tylko, ze my bedziemy miec okno tarasowe potrojne na scianie zachodniej - rezygnujemy z tych dwoch okien .... wiec trudniej nam bedzie oddzielic salon , jezeli drzwi tarasowe beda na srodku. aaa tak wogole naszły nas jakies mysli, bo wiadomo chce sie , zeby domek był skrojony na miare :) dlatego np. powiekszam kuchnie kosztem wc - zrezygnujemy z prysznica - wc bedzie takie troche kiszkowate :) ale dla mnie wazniejsza kuchnia :) ... mojej połówce znowu garaz strasznie wydaje sie mały i jak tu dogodzic ... chyba sie nie da :) niestety działka ma 20 m szerokosci, wiec nie mozemy poszerzyc domu , a chcielismy poczatkowo tez zmienic układ schodów - spocznik byłby idealny no, ale nie da sie nic wykombinowac - jedynie architekt podsunął pomysł z rezygnacja z wiatrołapu - a to całkowicie odpada :)

wkazdym razie dobrze, ze jest forum ... zawsze doradzicie dzieki wielkieeeee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taki efekt podświetlenia można uzyskać za pomocą LED? Coś wspominałeś, że u Ciebie to światełko od nich jakieś niemrawe.

 

Myślę, że właśnie tam jest wsadzony wąż led ale nie jestem tego pewien. Wąż led daje właśnie taki efekt świetlny. Nie kojarze że mówiłem coś o światełku niemrawym, mówiłem o halogenach ledowych że dają mniejsze światło ale u siebie w mieszkaniu mam tylko halogeny na 230 i na 12V więc nie mam porównania. Żarówki LED mają mniejszą moc świetlną i chyba największe są około 20 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki LED mają mniejszą moc świetlną i chyba największe są około 20 W

 

Z reguły i w najlepszym wypadku mają 3-4 diody XR-E o mocy 1-4W. Do wydajnych diod typu XPG czy XML trochę im daleko. Jednak takie rozwiązanie i tak jest wydajniejsze od "żarówek" z 48 najtańszymi diodami, które w 99% świecą na niebiesko. Oszczędni mogą zamówić żarówki na dalekim wschodzie, jest parę sklepów w Hong Kongu czy Chinach z darmową przesyłką do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły i w najlepszym wypadku mają 3-4 diody XR-E o mocy 1-4W. Do wydajnych diod typu XPG czy XML trochę im daleko. Jednak takie rozwiązanie i tak jest wydajniejsze od "żarówek" z 48 najtańszymi diodami, które w 99% świecą na niebiesko. Oszczędni mogą zamówić żarówki na dalekim wschodzie, jest parę sklepów w Hong Kongu czy Chinach z darmową przesyłką do Polski.

 

To jakie najlepiej zamówić? Jakie masz u siebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie najlepiej zamówić? Jakie masz u siebie ??

 

Podbitki nadal nie mam i raczej w tym roku nie zrobię. Wspomniałem o diodach, gdyż diody i latarki na diodach mocy to mój "konik". Latarkę mam za diodzie XP-G z ciepłym binem, jedna z najwydajniejszych diód. W domu nie zakładam oświetlenia na nich.... bo moim zdaniem jest to nadal kompletnie nieopłacalne. Kiepska "żarówka" na 24-96 diodach świeci światłem, które dla mnie jest nie do przyjęcia (niebieska poświata). Z kolei płacanie za XR-E czy XP-G jest nadal średnio sensowne czyli za drogie i nie takie trwałe jak twierdzą producenci. Wystarczy spaprać chłodzenie i dioda ugotowana.

Z ciekawości możesz spróbować coś takiego:

http://allegro.pl/gu10-power-led-3x1w-230v-270lm-wysylka-gratis-3-i1590902206.html

3x1W niech nikogo nie odstraszy, 270 lumenów to naprawdę sporo światła :)

Moja latarka na jednej diodzie XPG ma 330lumenów i spokojnie i szeroko oświetla 200-300 metrów przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znowu my mamy podniesioną i to znacznie (musiałabym sprawdzić do ilu cm jak będę na budowie, ale widać to też w dzienniku) i nie żałujemy. W środku jest super - wszystko się powiększyło, a dodatkowe koszty- w zasadzie żadne. Tylko sfrajerowaliśmy nieco kwestię dachu (a w zasadzie skiepścił sprawę architekt) i w zasadzie niewiele go wysunęliśmy, przez co bryła domu się nieco zniekształciła. Pokpiłam sprawę bo miałam inne kłopoty i teraz zastanawiam się jakby tu zrobić tak by optycznie obniżyć dom. Niby nie jest tragicznie...ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

południowcy - czy ktos z was podnosił ścianke kolankowa o 2 bloczki - budujemy z Porotherm 25. czy te 2 bloczki to nie za dużo bedzie??? oczywiście przedłużymy odpowiednio dach , zeby dom nie stracił uroku.

 

Wszystko pięknie, ale z tym przedłuzaniem okapu dachu to nie taka prosta sprawa jak by sie wydawało przedłużając go zwiększa się powierzchnia narażona na podmuchy wiatru, a co za tym idzie jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia dachu- też chciałem tak zrobić, jednak moi cieśle odwiedli mnie od tego wlaśnie tak motywując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

południowcy - czy ktos z was podnosił ścianke kolankowa o 2 bloczki - budujemy z Porotherm 25. czy te 2 bloczki to nie za dużo bedzie??? oczywiście przedłużymy odpowiednio dach , zeby dom nie stracił uroku.

 

Pomijając kwestię przeprojektowania dachu, południowa ma wysoką ściankę kolankową. Wizualnie widziałem podobny dom z tak właśnie podniesioną ścianką i nie wyglądał fajnie, ale... o gustach nie będę dyskutował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...