Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystko pięknie, ale z tym przedłuzaniem okapu dachu to nie taka prosta sprawa jak by sie wydawało przedłużając go zwiększa się powierzchnia narażona na podmuchy wiatru, a co za tym idzie jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia dachu- też chciałem tak zrobić, jednak moi cieśle odwiedli mnie od tego wlaśnie tak motywując.

Każdy fachowiec mówi co innego :) Nasi górale odwrotnie, sugerowali dach jeszcze dłuższy (brak problemów z zacinającym deszczem/śniegiem), drogą konsensusu wyszło co wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomijając kwestię przeprojektowania dachu, południowa ma wysoką ściankę kolankową. Wizualnie widziałem podobny dom z tak właśnie podniesioną ścianką i nie wyglądał fajnie, ale... o gustach nie będę dyskutował :D

 

Zgadzam się- południowa według projektu ma wystarczająco wysoką ścianę kolankową- uwazam, że pomieszczenia na poddaszu też są wystarczająco duże i nie ma konieczności zwiekszać ich poprzez podwyzszenie ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to chyba droga kompromisu podwyższymy o jeden bloczek :) eee cały czas się cos znajduje ,chyba za duzo czytam :) forum i blogów :) budowlanych... oj jakbym juz chciała, zeby ten domek stał :) nic trzeba byc cierpliwym do wiosny 2012 - no własnie duzo czasu jeszcze mamy to przegladam Wasze domki i zawsze coś wpadnie w oko , a potem sa MYŚLENICE :) az głowa booooli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to przegladam Wasze domki i zawsze coś wpadnie w oko , a potem sa MYŚLENICE :) az głowa booooli :)

 

Oj żebyś wiedziała :) A potem w trakcie budowy ile rzeczy wychodzi, o których się wcześniej nie pomyślało :) Mi np. murarze wycięli otwory na drzwi na gorze dokładnie 210 cm - i gdzie tu teraz zmieścić wylewkę :( Tak samo na dole-jakby nie liczyć wysokość ścian do okna ma dokładnie 100 cm. Trochę mało - jak pójdą wylewki to nie wiem czy mi się szafki kuchenne zmieszczą. Otwór do drzwi wejściowych też musiałam poszerzyć o 2 cm, a do kotłowni o 20 cm - bo przecież projektant zaprojektował 70 do kotłowni, czyli zbiornik na olej by mi nie wszedł. Dobrze, że elektryk to zobaczył :) I takie różne pierdoły....oj trzeba mieć oczy naokoło głowy i najlepiej wykształcenie budowlane ;) a my oboje humaniści....ale jak będę kolejny dom budować - pewnie w przyszłym życiu to będę wiedziała co i jak ;) Trzeba pamiętać o wszystkich kabelkach - do domofonu, alarmu, internetu, dzwonka, czujek...a potem trzeba pilnować tynkarzy coby tego nie zakleili (mi zaklajstrowali dopływ wody do pralki i musieli przez pół godziny szukać :)... ale i tak uważam, że budowa to fajna przygoda jeśli ma się pozytywne nastawienie :) i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wieniec górny (chociaż tego nie ma w projekcie) jest dookoła domu, połączony z wieńcem dolnym jest poprzez 8 trzpieni, które uwzgledniał projekt i dodatkowo po 2 trzpienie na każdej ze ścian szytowych. Co do dachu nie jestem fachowcem i nie mam pojęcia , czy u mnie to zostało dobrze wykonane (polegam na doswiadczeniu moich cieśli)- płatew kalenicowa została zamocowana do krokwi w miejscu ich połączenia oraz podparta w ok. 1/3 i 2/3 długości za pomocą słupów z mieczami. Ściany sztytowe wymurowane zostały dopiero po wykonaniu więźby i nie łaczą się trwale z płatwią.

Trebor, czy możesz mi powiedzieć jak Twoi cieśle, przymocowali płatew kalenicową do krokwi ?

Dzięki i pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Poludniowcy

 

Dawno nic nie pisalismy ale dlatego ze byl zastoj na dzialce - teraz nareszcie mury ryszyly - wszystko opisze potem na razie mam pytanie odnosnie kominow - kompletnie sie w tym nie orientujemy ale nasz majster chce wiedziec czy planujemy opalac gazem czy np weglem - jeszcze nie zdecydowalismy a on twierdzi ze przygotuje na gazowy bo na weglowy pozniej mozna przerobic a odwrotnie nie. Czy ktos sie orientuje czy tak jest albo jak najlepiej zrobic.... bo to chyba chodzi o jakis otwor w kominie... jesli moge was prosic to dajcie szybka odpowiedz bo zalezy mi na czasie.... dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też już etap tynków zakończony :) Mi wszystkich-z sufitami wyszło wg. tynkarzy 580 m2, a wg mnie 566 :D Nie mam przy sobie rozpiski więc nie pamiętam ile w tym było sufitów :(

 

Ps. pilne pytanie do wszystkich - nie było mnie przy montażu drzwi przez co sprawa nie została dopilnowana i teraz pod drzwiami zewnętrznymi nie zmieści mi się płytka. Drzwi są stalowe KMT, czy do ich ścięcia wystarczy zwykła szlifierka kątowa - taka za grosze z supermarketu, czy musi takie drzwi ściąć specjalista, czy "mąż" wystarczy? Czy takie drzwi przed ścięciem trzeba jakoś specjalnie zabezpieczyć przed pryskającymi opiłkami, czy w ogóle to dobry pomysł podcinać drzwi stalowe? I czy można to zrobić w pionie, tzn. już na zamontowanych drzwiach?

Plis pomóżcie-może mieliście kiedyś do czynienia z czymś takim? Ja w necie nic nie znalazłam na ten temat, a drzwi musimy ściąć jutro, bo pojutrze wchodzi wylewkarz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mamy tynki w calym domu. Pytanie do budujacych, ktorzy ten etap mają za sobą- jaka orientacyjnie była powierzchnia tynków u Was ( bez sufitow), mi wychodzi ok.420 m2.

 

Z tego, co pamiętam, u nas wyszło około 450 metrów, a kolejna stówka to sufity.

Mamy już wylewki, wyszło super, chociaż jeszcze nie wrzuciliśmy zdjęć do albumu.

 

Andzia84,

Co do drzwi zewnętrznych, my będziemy je montować na samym końcu kiedy wylewka wyschnie, dopiero po wykafelkowaniu hallu. Nie wiem niestety czy stalowe można przyciąć samemu...

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

południowcy - czy ktos z was podnosił ścianke kolankowa o 2 bloczki - budujemy z Porotherm 25. czy te 2 bloczki to nie za dużo bedzie??? oczywiście przedłużymy odpowiednio dach , zeby dom nie stracił uroku.

 

Hej Poludniowcy...

POLUDNIOWA mam pytanko w jakich okolicach budujesz?? I ponawiam pytanko moze jest ktos kto buduje w wielkopolsce lub lubiskiem??? A co do scianki kolankowej tez chcielismy podniesc ale pozniej zostawilismy tak jak w projekcie i mam nadzieje ze nie bedziemy zalowac - bo domek jest i tak naprawde sporrrryyy:)

A wy wszyscy kochani idziecie jak burza - wiekszosc juz tynki ma polozone - superr:) Miszaki uwielbiam zagladac na wasze fotki - jejciu jak wy wszedzie czysciutko macie - naprawde niezle ekipy budujace musicie miec. A od razu mi sie przypomnialo bo Trebor, Miszaki i Andzia jestescie mniej wiecej na tym samy poziomie czyli sciany, okna, instalacje i tynki czy mozecie orientacyjnie podac koszty jakie ponieslicie???

U nas nareszcie ruszyly sciany - ekipa nie jest taka uporzadkowana jak u Miszakow ale sa naprawde ok - a uprzatnie sie jak skoncza. No i nikt ekipy nie pilnuje a jednak sie nie opie...laja - takze to dla nich duzy plus. Wrzucilam NARESZCIE troszke fotek do naszego dziennika budowy i to co panowie zrobili przed dokladnie 6 dni pracy... czekamy teraz na cd.

Pozdrowionka dla wszystkich

Ps. A jeszcze pytalam co z tym kominem - ja sie tyle dowiedzialam ze nasz majster zrobil dziure w kominie wyzej tak zeby bylo dobrze na gazowe ogrzewanie ale jesli zdecydujemy sie na opal to wystarczy niby jakims kolankiem obnizyc - wogole sie nie oriwntuje ale wyjdzie w praniu...

IMG_0294.jpg

IMG_0295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, u nas wyszło około 450 metrów, a kolejna stówka to sufity.

Mamy już wylewki, wyszło super, chociaż jeszcze nie wrzuciliśmy zdjęć do albumu.

 

Dzięki Miszaki za odpowiedź- chciałem się upewnić, czy dobrze policzyłem. Poszerzyliśmy wejście do jadalni i salonu, więc by się zgadzało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od razu mi sie przypomnialo bo Trebor, Miszaki i Andzia jestescie mniej wiecej na tym samy poziomie czyli sciany, okna, instalacje i tynki czy mozecie orientacyjnie podac koszty jakie ponieslicie???

Hej Aniu i Mirku :)

My wydaliśmy już około 140.000. W tym jest wszystko do stanu SSZ z instalacjami wodną, kanalizacyjną i CO - bez grzejników i pieca, plus tynki na cały dom. Nie liczyłam elektryki, bo to mój tato zafundował-nie wiem ile pewnie coś około 6000zł. Mogę wysłać Wam dokładny spis kosztów w excelu na maila :)...za kilka dni bo znów jadę na działkę i będę tam nocować. A w związku z tym, że nie mam czasu i ostatnio chęci na uzupełnianie dziennika to chociaż tutaj pochwalę się tak troszeczkę naszą Południową, która po otrzymaniu drzwi i bramy tak jakby wizualnie troszkę się "zniżyła" :)

http://imageshack.us/m/31/2969/drzwibrama007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaiMirek -Bedziemy budowac Południowa pod Krakowem, najblizej nas chyba sa Miszaki :). Nie wiem , moze ktos jest jeszcze z małopolski ??? My juz postanowilismy podnosimy o 1 bloczek scianke na 100 % i juz nie chce o tym rozmyslac, bo głowa boli :) no rzeczywiscie idziecie jak burza, miło popatrzec jak Wasze Domki rosną ... no oby do wiosny i my tez zaczniemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Jesteśmy po zakupie działki 704 m2... wymiary:szer.20m2 od frontu (17 m2 od tyłu), dł.: 35 m2. Wjazd na działkę jest od strony zachodniej. Zastanawiamy się nad projektem domu Południowa w wersji lustrzanej....z kilkoma zmianami- pomniejszeniem WC (wystarczy nam tylko kibelek i umywaleczka) na rzecz stworzenia malutkiej spiżarki przy kuchni, okna tarasowe od strony frontu (zachód) czyli salonu lub od strony południa- jadalnia i lub salon (ale niestety w tym przypadku pozostanie nam bardzo mało miejsca wzdłuż tego tarasu bo działka ma 20 m szerokości).Po za tym nie wiem jak na górze rozwiązać problem sypialni 16m bo przy odbiciu lustrzanym jest ona od północy. Na razie nie mamy w planach podnoszenia ściany kolankowej- wydaje mi się że jest ona wysoka w porównaniu do innych projektów.

Niestety będziemy budować przez firmy budowlane- ewentualnie instalacja wod.co. i elektryka, i może coś z kafelkowania, układania paneli itp. to ktoś z rodziny. Chciałabym się dowiedzieć jaki mógłby być koszt budowy tego domku- materiały, robocizna etc.- całość wraz z wykończeniem wnetrza (nie żadne luksusy), ogrzewanie gazowe, wzmocnione fundamenty (tereny górnicze), rezygnacja z tego betonowego "przesadzonego ganku i tarasu", żadnych dodatkowych okien w dachu itp. Nasze fundusze to ok 200 tyś zł + ewent. kredyt. (choć tego wolelibyśmy uniknąć)+ mieszkanie wartości ok 180 - 200tys.+ (no ale sprzedaż-lub opuszczenie go najpóźniej jak się da bo z malutkimi dziećmi gdzies trzeba mieszkać). Nie wiem czy ten domek nie przerośnie naszych możliwości finansowych- chcemy zacząć na wiosne 2012.

Może znacie jakieś inne podobne projekty bardzo prostych i tanich domków z garażem o pow. 100-120m2, których koszty budowy będą niższe niż przy Południowej.

W drugiej kolejności po Południowej jest Iskierka z HB Studio- http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/iskierka/152- lustrzane odbicie w wersji poszerzonej o 1 m. , ale niestety kuchnia jest od zachodu a taras od wschodu- a nam takie rozwiązanie nie pasuje- z tym że z tego co wiem to jej budowa jest tańsza.

 

Może kogoś śmieszą nasze pytania- jesteśmy zwykłymi ludźmi bez żadnego doświadczenia w kwestii budowy domu- mamy tylko marzenie żeby go mieć:)

Z góry dziekuję za rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, KOSGOS nasza działka ma 8,5a wymiary podobne szer 20m dł 42 m - wjazd od południa, ale podobnie jak wy wprowadzilismy takie zmiany -

- przesunieta scianka około 80 cm wc- kuchnia - chcemy zrobic szafe na całej scianie - wc tylko umywalka i kibelek :)

- podnosimy scianke kolankowa o 1 bloczek

- taras bedzie na scianie zach - wiem ze od domu do granicy jest tylko 4 m, ale nam to nie przeszkadza - taras bedzie miał 2m i 2m trawnika:) do ogrodzenia.. a od zachodu chyba wiecej słoneczka niz od pn .. no ale my jeszcze mamy jeden problem nasza działka jest lekko pochyła, wiec pod dom bedzie wyrownana, a za domem i przed naturalna skarpka, ktora zagospodarujemy ogrodkiem- skalniak itp

- takze zdecydowalismy sie na ogrzewanie gazowe

- niektorzy, mowia ze oszpecilismy południowa- bo zrezygnowalismy z kolumn przod i tył domu - daszek nad wejsciem bedzie zlicowany z dachem tak jak w Iskierce , taras na gruncie (chyba kostka brukowa).. nam sie wydaje Południowa bez kolumn lzejsza i mniej dworkowata , ale to juz nasz punkt widzenia :)

My uwazamy, ze Poludniowato nasz wymarzony dom :) .. oczywiscie po paru kosmetycznych zmianach :) aaa czy iskierka tansza w budowie no nie wiem wszystko zalezy tak naprawde od Inwestora, bo ten sam dom mozna wybudowac za 300 tys do wprowadzenia, a i mozna za 600 tys :). Podobnie JAK WY MYSLIMY, CZY NIE PORYWAMY SIE Z MOTYKA NA SŁONCE, no ale jak sie człowiek nie odwazy .... tez jestesmy kompletnymi nowicjuszami w budowie, wiedza tylko z netu :)no ale podobno po pierwszej budowie staje sie juz doswiadczonym budowlancem :) ... tez zaczynamy na Wiosne 2012 (oczywiscie jak juz bedzie pozwolenie - narazie papiery slimacza sie od pazdziernika :)... a co do finansow chcielibysmy sie zmiescic w 300 tys do wprowadzenia - oczywiscie bez zadnych szalenstw... na luksusy przyjdzie pora ... chodzi o wprowadzenie sie do domu tak , zeby mozna było w miare mieszkac... wiec trzeba byc dobrej mysli, ze sie uda... na codzien jestem pesymistka i to straszna, ale tutaj wole sie trzymac optymistycznej wersji, ze niedługo :) bedziemy mieszkac w wymarzonym domku :) i tego Wam i wszystkim zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KosGos witam. Będziecie się budowali blisko nas :) Budowa iskierki czy południowej to taki sam koszt. Iskierka ma mniej metrów ponieważ ma niższą ściankę kolankową a wiadomo że skosy liczą się inaczej. My na początku widząc fundamenty myśleliśmy że budujemy bardzo mały domek ale teraz widząc go w środku twierdzę że on jest za duży jak na nasze potrzeby - kto to będzie sprzątał hi hi Edytowane przez 1makow9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
KosGos witam. Będziecie się budowali blisko nas :) Budowa iskierki czy południowej to taki sam koszt. Iskierka ma mniej metrów ponieważ ma niższą ściankę kolankową a wiadomo że skosy liczą się inaczej. My na początku widząc fundamenty myśleliśmy że budujemy bardzo mały domek ale teraz widząc go w środku twierdzę że on jest za duży jak na nasze potrzeby - kto to będzie sprzątał hi hi

 

Hej Poludniowcy - ale tu cisza ostatnio wszyscy chyba na budowie - dalej dawac jakies nowe fotki :) Makow no ja tez jestem w szoku co do wielkosci Poludniowej i dokladnie tak myslalam jak ty jak zobaczylam fundamenty ze chyba troszke maly domek bedzie a teraz - o matko - ja chyba bede musiala kupic jakiegos robota do sprzatania:)))

A u nas troszke sie ruszylo, strop odstal i ruszyli z poddaszem teraz czekamu na ciesle....a nizej kilka ostatnich fotek:

IMG_0325.jpg

IMG_0326.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bardzo ciekawe te zmiany u Was :) wiadomo kazdy wprowadza retusz domu pod siebie :) nie wiem co bedzie z tym naszym garazem narazie dalej myslimy :) mamy czas do wiosny 2012 :) Nasza działka jest waska - 20m, wiec o garazu wolnostojacym nie ma mowy , tym bardziej, ze działka lekko skosna :) I i bedzie tylko podrownana pod dom - za i przed skarpki zostawiamy. My myslelismy tak - przesunac schody do wiatrołapu na maksa (wiem , ze zrobi sie troche kicha z wiatrołapu i tu jest minus) - bo chcielismy schody zmiescic z połpietrem . Pod schodami zrobic wejscie do pokoju i ewentualnie kotłownia wejscie tylko z podworka - ale wasz pomysł na przesuniecie łazienki tez fajny :) tylko im dłuzej sie mysli, tym gorzej :) bo tak naprawde ten dodatkowy pokój to tylko tak ekstra dla gosci np Jesli macie jakies foty domku to fajnie byłoby je zobaczyc POOOZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziopołudniowa, fajne te Wasze zmiany. Szkoda, że tak późno się ujawniacie! Kto Was stąd przegonił?! jestem bardzo ciekawa jak wyglądają te drewniane filary. My w ogóle ich nie mamy, ale w przyszłości myślimy o jakiejś werandzie z przodu domu, a przy drzwiach o czymś a la "lauba", po polsku to chyba ganek.

 

Z nowości naszych: mamy wykafelkowany hall, no i oczywiście drzwi. Więcej zdjęć na fotoblogu :)

P1170784.jpg

P1170800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...