Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki :) Bałwan już unicestwiony przez dzień odwilży, nie pożył za długo :)

Murki to przyszła kuchnia, chcemy ją trochę po wiejsku urządzić. Na nich położymy blat, a na górze będą tylko półki, tylko kiedy to będzie?! Na razie w głowie mam wszystkie projekty, ale fajnie widzieć jak się powoli urzeczywistniają za sprawą naszych powolnych i niedoświadczonych rąk :)

Miłego mieszkania, my też już pewnie niedługo (i trochę na dziko ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Jestem nowy i mam podstawowe pytania. Jestem na etapie wyboru ekip budowlanych i ofert.

Proszę napiszcie ile kosztował was sso z dachem, ssz, gotowy dom, jakie oferty dostaliście od ekip na robociznę.

Zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od rodzaju matejału, ale chcę mieć jak najwięcej informacji przed negocjacjami.

Na pewno dam znać jaką ofertę wybrałem.

Jeszcze jedno może ktoś ma sprawdzone ekipy na terenie śląska.

Pozdrawiam.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś z Was planuje postawienie 'kozy" zamiast standardowego kominka? Jesli tak, to czy zastanawialiscie się nad rozwiazaniem problemu doprowadzenia powietrza do niej? Wiekszość kóz nie ma takiego podłączenia. Wydaje mi się, że przy dzisiejszej hermetyzacji budynków - brak doprowadzenia powietrza może miec różne skutki... Poza tym, kozy są piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam

 

Aktualnie jestem na etapie wyboru wykonawcy elektryki . Czy mógł by mi ktoś podać w przybliżeniu kwotę za instalację elektryczną w całym domu ?

 

Chciałbym miec punkt odniesienia :)

 

Pozdrawiam wszystkich południowiczów

 

Dostalem wycene na nasz domek Poludniowa - robota 5 tys brutto , za kable, alarm i sterowanie roletami kolejne 5 tys. Nie wiem czy to duzo czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam, czy Ktos z Forumowiczów ma moze mi podac ilosci prothermu 25 - czy ok 2000 szt?? i 11,5 - ok 600 szt ?? stali, bloczków betonowych na fundament - czy 1200 bedzie ok?ile kubikow betonu na fundament? dzieki wielkie za odp i pomoc pozdrawiam....

U nas bloczków na fundament wyszło 1600, ale ja mam poszerzoną Południową o 1 m; 11,5 m3 kubików betonu na ławy fundamentowe, stali fi 6 - 70 szt, fi 12 - 30 szt / 12m ma jedna sztuka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzisiaj było spotkanie z ekipa, ktora bedzie budowac nasza POLUDNIOWA - fundament chca zrobic na 4 bloczki max zeby dom był rowny z poziomem 0. Mamy sie zastanowic czy nie taniej bedzei kupic piasek ,cement zamiast zaprawy gotowej oraz jakie chcemy fundamenty czy lane czy pustakami murowac?

Czy macie jakies zdanie o tym?

A druga sprawa Poludniowcy taka kosmetyczna - jedna z naszych zmian to likwidacja okien 150x150 w salonie zamiast tego duze drzwi tarasowe szerokie na 240 - moje pytanie czy jezeli te drzwi beda na srodku sciany szczytowej to zakoncza sie rowno z ta scianka kominkowa czy poza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowcy pamietacie ile mniejwiecej m2 jest do tynkowania w naszych domkach ?

Drugie pytanie czy ocieplaliscie garaz wewnatrz, w projekcie jest sufit, a ja sie zastanawiam majac ogrzewanie podlogowe rowniez w garazu czy nie ocieplac sufitu i sciany sasiadujacej z z czescia mieszkalna. Brama nie nalezy raczej do cieplych elementow i obawiam sie zeby nie wychladzac przez garaz chocby podlogi sypialni u gory czy wiatrolapu i hallu ?

Musze o tym zdecydowac jak najszybciej bo jesli ocieplac to nie tynkowac tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam tak z ciekawości i z sentymentu :)

KosGos tynków wyszło mi 790 m2 (tzn za tyle zapłaciłam razem z wnękami okiennymi i drzwiowymi, nie miałam oddzielnie liczonych glifów) Tobie może wyjść nieco mniej, bo ja mam znacznie podniesioną ściankę kolankową. Generalnie trzeba liczyć około 700 m2 tynków.

Co do ocieplania sufitu garażu-to nasz największy błąd że tego nie zrobiliśmy. Pokoiki na górze bardzo wychładzają się przez podłogę. Dając przykład z tegorocznej zimy-duża sypialnia, która jest nad salonem trzymała temperaturę około 20 st.C, natomiast dwa małe pokoiki nad garażem oscylowały w granicach 15-16 st. C. (wszystkie pokoje były tak samo grzane kominkiem z DGP) Tak więc w przyszłości na pewno ocieplimy sufit garażu. Co do ściany graniczącej z częscią mieszkalną to chyba aż takiej potrzeby nie ma bo graniczy ona ze schowkiem pod schodami, który w naszym przypadku powinien być chłodniejszy, łazienką na dole (było tam i tak zdecydowanie cieplej niż w łazience na górze, w której jest okno dachowe) i z kuchnią w której szafki blokują przepływ chłodnego powietrza przez ścianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...