Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie zamowienie dostałam od ekipy:

Szacunkowa ilość materiałów na fundamenty to:

Drut:

fi 12 - ok 250 kg

fi 6 - ok 80 kg

wiązałkowy - ok 5 kg

Bloczki ( 12x24x38 )ok 600 szt - beda 4 warstwy

Beton ok 30 m3

 

__________________________________________________________

Witaj

Kolego - radzę samodzielnie przeliczyć te materiały.

Według projektu:

Posadowienie ławy fundamentowej -1,3m (granica przemarzania gruntu).

1. Fundament ma 1metr wysokosci. Zużycie Twoich bloczków to 22szt/m.kw. Powinno wyjść ok 1500szt z tarasem i gankiem.

2. Ława fundamentowa i pod filary to około 18 m.sześciennych B20 (na bogato bez poduszki z chudziaka). Czy Twoi budowlańcy chcią postawić wyższą ławę fundamentową niż przewiduje to projekt? Przeciętna wysokość ławy to 30cm a szerokość 50 i 70cm.

3. Wylewka "zero" z B10, to dla tego projektu ok 11m. sześciennych.

4. 4 warstwy bloczków fundamentowych to mogą wystawać ponad teren jeśli masz mokro...

 

Nawet jak na pierwszą dostawę to dość dziwne zestawienie - niepokoi dużo ilość betonu i mała ilość bloczków.

 

Oj, przelicz. To łatwe.

DeCu

Edytowane przez decu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zajrzałam tak z ciekawości i z sentymentu :)

KosGos tynków wyszło mi 790 m2 (tzn za tyle zapłaciłam razem z wnękami okiennymi i drzwiowymi, nie miałam oddzielnie liczonych glifów) Tobie może wyjść nieco mniej, bo ja mam znacznie podniesioną ściankę kolankową. Generalnie trzeba liczyć około 700 m2 tynków.

Co do ocieplania sufitu garażu-to nasz największy błąd że tego nie zrobiliśmy. Pokoiki na górze bardzo wychładzają się przez podłogę. Dając przykład z tegorocznej zimy-duża sypialnia, która jest nad salonem trzymała temperaturę około 20 st.C, natomiast dwa małe pokoiki nad garażem oscylowały w granicach 15-16 st. C. (wszystkie pokoje były tak samo grzane kominkiem z DGP) Tak więc w przyszłości na pewno ocieplimy sufit garażu. Co do ściany graniczącej z częscią mieszkalną to chyba aż takiej potrzeby nie ma bo graniczy ona ze schowkiem pod schodami, który w naszym przypadku powinien być chłodniejszy, łazienką na dole (było tam i tak zdecydowanie cieplej niż w łazience na górze, w której jest okno dachowe) i z kuchnią w której szafki blokują przepływ chłodnego powietrza przez ścianę :)

 

Garaz macie ogrzewany ? Tych metrow do tynkow to cos duzo chya wyszlo, mi pi razy drzwi wychodzi raczej ok 500m2 , kolega ma dom podpiwniczony o uzytkowej ok 130m2 i mial 800m2 tynkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..nie no, nam tak wyszło. Poza tynkarzami liczyłam sama i różnica wyniosła 4 m2 wiec ok. Z tym, że to razem z sufitem i scianką kolankową, która u mnie jest naprawdę wysoka (nie ma mnie teraz przez tydzień w domu więc nie zmierzę dokładnie). W garażu mamy grzejnik, ale rzadko używamy pieca (korzystamy głównie z kominka z grawitacyjnym poprowadzeniem powietrza) więc utrzymywaliśmy w garażu tak około 1st. C w te mrozy, tylko po to by nam tam nic nie pozamarzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/newattachment.php?do=assetmanager&values[p]=5364623&editpost=1&contenttypeid=1&poststarttime=1336478987&posthash=4dbda94afca2cc90a189f04463a70475&insertinline=1

 

Południowcy mam pytanie czy ktos rozważał pomysł zrobienia pokoju dla gosci na parterze - tzn w kuchni, a kuchnie przeniesc do jadalni - stół miedzy jadalnia, a salonem ? Zaznacze, ze zmiany , ktore juz wprowadzilismy to:

- zmniejszylismy wc i tym samym wneke w kuchni chcielismy wykorzystac pod zabudowe - jezeli bedzie pokój to po zamknieci bedzie ok 10m

- w jadalni okno 150x150 zamiast tarasowego

- w salonie na scianie szczytowej tylko drzwi tarasowe 240x270

czy takie rozwiazanie byłoby ok? troche obawiamy sie, ze moze byc ciasnota jak kuchnie przeniesiemy do jadalni - i ten stół bedzie tak na przejsciu z salonu do kuchni?

moze macie inny pomysł na zrobienie dodatkowego pokoju?myslelismy jeszcze nad poddaszem- ale z duzej sypialni chyba bedzie ciezko wydzielic - nie ma gdzie drzwi zmiescic - mamy scianke kolankowa podniesiona o 1 bloczek, ale i tak to nie daje pola manewru. gdybysmy mogli jeszcze jakos powiekszyc kacik komputerowy to wtedy pewnie tam byłby ten pokoik- potrzeba tylko miejscana jakas kanape i szafe. teraz jak juz mamy pnb trudno byłoby dorysowac np. jaskółke z balkonem np. zeby powiekszyc tam powierzchnie.

dsc.jpg

Edytowane przez południowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich "południowców" :welcome:

Jestem na etapie załatwiania pozwoleń i adaptacji mojego projektu. Mam nadzieję, że ruszę w tym roku, ale jak będzie to zobaczymy. Narazie walczę z geodetą, który mapkę do celów projektówych robi mi ponad miesiąc, a ponoć zachodu w tym nie ma.

 

Tak dodam że wszystkie domki, które tutaj widziałem są śliczne, bo przecież będą "nasze":D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka witam wszystkich Poludniowcow:)

Dawno nic nie pisalam ale to nie znaczy ze tu nie zagladam.... poprostu nic u nas na budowie sie nie dzeje wiec nie mam o czym pisac. A tu na forum widze coraz wiecej zwolennikow poludniowej:) Ja kazdego dnia utwierdzam sie ze byl to super wybor:) Artur fajny pomysl ze schodami mysle ze po wykonczeniu fajnie beda sie prezentowac my zrobilismy pod schodami schowek. A masz inne zdjecia jeszcze waszego domku?? Chcialabym zobaczyc kolor twoich okien - moglbys mi tak wstepnie powiedziec jaki byl ich koszt?? My wlasnie niedlugo bedziemy wybierac i jestem ciekawa ile mniej wiecej musze liczyc. Wszedzie macie rolety??? A macie juz w srodku wylewki Jesli nie to ile cm planujecie na wylewke w salonie, bo to chyba trzeba drzwi tarasowe dopasowac nie? I moze zdjecie jeszcze drzwi balkonowych??

Jeszcze mam prosbe do budujacych wrzucajcie jakies zdjecia jesli mozecie bo widze ze sporo osob juz buduje a zdjec nie ma a fajnie tak podpatrzec i zobaczyc jak inni to wszystko rozwiazali.

 

DECU gratuluje startu - teraz juz pojdzie szybko. Byliscie moze w naszych okolicach zobaczyc??

Marcin ta papierologia troszke moze zniechecic ale jak juz sie wszystko zalatwi to zobaczysz ruszycie pelna pare... zycze powodzenia:)

Poludniowa - no to boze cialo minelo wiec czas zaczac :) Tak samo zycze powodzenia i czekam na jakies sprawozdania i zdjecia...

Radziopoludniowa, Kosgos dajcie jakies fotki dla budujacych...

 

Miszaki no musze powiedziec ze idziecie jak burza.... i naprawde podziwiam ze wszystko tak sami robicie. Co chwile sprawdzam waszego bloga i jestem pod wielkim wrazeniem. Wasza poludniowa jest naprawde unikalna:) Wy juz mieszkacie???

Andzia ty juz mieszkasz wiec mozesz zdradzic jak to jest??? Co ci sie najbardziej podoba a co po tym czasie byc zmienila... Teraz pewnie nie masz czasu za bardzo, maluszek rosnie i zapelnia twoj czas a jak nie on to pewnie wykanczasz to co zostalo:)

 

My narazie mamy stop na budowie - wiadomo jak sie buduje ze swoich pieniazkow to potrzeba czasu zeby je uzbierac:) No mam nadzieje ze niedlugo wstawimy okna z roletami, brame garazowa i drzwi ciekawe ile to wszystko wyniesie:) Przydalo by sie tez w koncu ogrodzic no ale czas pokaze....

 

Pozdrawiam wszystkich Poludniowcow

Edytowane przez AniaiMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem w Waszych okolicach. Mam nadzieję, że jeszcze tego lata umówimy się na małe spotkanie.

Tym czasem od jutra ida mury do góry! Oczywiście z przerwą na dojrzewanie stropu.

 

Mam tylko jedno pytanie. Co zrobiliście z słupami podtrzymujacymi dach na piętrze? Czy wkomponowaliście je w sciankę działową? Czy może oparliście to miejsce na przykład na sciance z Silki? Gdzieś uciekł mi ten watek.....

 

DeCu

 

 

 

 

Hejka witam wszystkich Poludniowcow:)

Dawno nic nie pisalam ale to nie znaczy ze tu nie zagladam.... poprostu nic u nas na budowie sie nie dzeje wiec nie mam o czym pisac. A tu na forum widze coraz wiecej zwolennikow poludniowej:) Ja kazdego dnia utwierdzam sie ze byl to super wybor:) Artur fajny pomysl ze schodami mysle ze po wykonczeniu fajnie beda sie prezentowac my zrobilismy pod schodami schowek. A masz inne zdjecia jeszcze waszego domku?? Chcialabym zobaczyc kolor twoich okien - moglbys mi tak wstepnie powiedziec jaki byl ich koszt?? My wlasnie niedlugo bedziemy wybierac i jestem ciekawa ile mniej wiecej musze liczyc. Wszedzie macie rolety??? A macie juz w srodku wylewki Jesli nie to ile cm planujecie na wylewke w salonie, bo to chyba trzeba drzwi tarasowe dopasowac nie? I moze zdjecie jeszcze drzwi balkonowych??

Jeszcze mam prosbe do budujacych wrzucajcie jakies zdjecia jesli mozecie bo widze ze sporo osob juz buduje a zdjec nie ma a fajnie tak podpatrzec i zobaczyc jak inni to wszystko rozwiazali.

 

DECU gratuluje startu - teraz juz pojdzie szybko. Byliscie moze w naszych okolicach zobaczyc??

Marcin ta papierologia troszke moze zniechecic ale jak juz sie wszystko zalatwi to zobaczysz ruszycie pelna pare... zycze powodzenia:)

Poludniowa - no to boze cialo minelo wiec czas zaczac :) Tak samo zycze powodzenia i czekam na jakies sprawozdania i zdjecia...

Radziopoludniowa, Kosgos dajcie jakies fotki dla budujacych...

 

Miszaki no musze powiedziec ze idziecie jak burza.... i naprawde podziwiam ze wszystko tak sami robicie. Co chwile sprawdzam waszego bloga i jestem pod wielkim wrazeniem. Wasza poludniowa jest naprawde unikalna:) Wy juz mieszkacie???

Andzia ty juz mieszkasz wiec mozesz zdradzic jak to jest??? Co ci sie najbardziej podoba a co po tym czasie byc zmienila... Teraz pewnie nie masz czasu za bardzo, maluszek rosnie i zapelnia twoj czas a jak nie on to pewnie wykanczasz to co zostalo:)

 

My narazie mamy stop na budowie - wiadomo jak sie buduje ze swoich pieniazkow to potrzeba czasu zeby je uzbierac:) No mam nadzieje ze niedlugo wstawimy okna z roletami, brame garazowa i drzwi ciekawe ile to wszystko wyniesie:) Przydalo by sie tez w koncu ogrodzic no ale czas pokaze....

 

Pozdrawiam wszystkich Poludniowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decu - ja niestety nie wiem o jakich ty slupach mowisz.... nas nie ma teraz na miejscu wiec nie moge ci nawet zdjec dodatkowych zrobic - a w naszym dzienniku nie widac - staralam sie dosyc udokumentowac to co bylo robione?? Jesli chceli byscie zobaczyc nasza poludniowa na zywo to bedziemy w drugiej polowie lipca dajcie tylko znac - ale podejrzewam ze do tego czasu juz bedziecie na tym samym poziomie co my:)
Ach! Widzę, że zalaliście strop! Nie mniej jednak, pewnie rozważaliście już temat słupów, bo to kolejny etap.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy starych i nowych bywalców!

Mieszkamy już, choć jeszcze nie zupełnie legalnie :) Czy idziemy jak burza? Mnie się wydaje, że nie, ale jestem w gorącej wodzie kąpana i zaczynam 100 rzeczy na raz a potem mi się nie chce kończyć. Mieszka się super choć nie mamy jeszcze wielu wygód. Trochę odcięci od świata (brak TV, Internetu etc.) ciągle coś robimy. Chciałabym skonczyć na 100% chociaż jedno pomieszczenie, ale przy samodzielnym wykończaniu tak się niestety nie da. Brakuje mi bardzo np. blatów w kuchni i półek, zasłonki pod prysznicem, mebli, zlewu w kuchni... Ale to z czasem się pojawi.

Powodzenia dla Wszystkich południowców, to naprawdę najlepszy domek jaki można było wybudować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!

 

Widzę, że wątek znów zaczyna żyć z czego bardzo się cieszę.

 

AniaiMirek- postaram się wrzucić jakieś fotki na dniach :) Rozumiem was jak się buduje z własnych pieniążków bo my dokładnie tak samo robimy i trwa to już prawie 4 lata na szczęście już to dobiega końca i myślimy w sierpniu się wprowadzić, co prawda trochę na surowo bo koszty nas przerastają, ale puki co będziemy się cieszyć tym co mamy :)

 

Decu- co do słupów to jak się nie mylę mamy ukryte w ściankach działowych, ale na 100% nie jestem pewna zapytam dzisiaj męża i zobaczę na budowie, jutro napiszę dokładnie jak to jest u nas.

 

 

Miszaki- super, że już mieszkacie tylko pozazdrościć :)

 

 

My na chwilę obecną czekamy na kafelkarza powinien zawitać do nas w najbliższy poniedziałek. Skończone mamy instalacje, tynki, wylewki, docieplenia dachu, górę praktycznie ukończoną (mąż będzie zaczynał układać podłogę w przyszłym tygodniu i montować drzwi), kominek, parapety pozakładane i ogarnięte podwórko. Jak kafelki zostaną położone zaczniemy malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelismy budowanie :) w poniedziałek... ekipa wykopała pod ławy we wtorek, a potem pogoda z dnia na dzien coraz gorsza... narazie prace przerwane. Musi wszystko wyschnac - na naszej działce glina, wiec wyobrazacie sobie co tam jest :( wykopy zalane, wiec musza odpompowac wode. Mam pytanie czy u Was ekipa do wykopu dawała podkład z betonu B10 przed połozeniem zbrojenia i zalania całosci B20? Nasz fachowiec chce jednego dnia zalac cały wykop ze zbrojeniem tylko betonem B20 (bez podkładu- my jednak myslimy , ze na naszej działce - glina i skos ten podkład wzmocniłby fundament), ewentualnie nasypac jako podkład zwir i na to zbrojenie i beton. Wszystko opiera sie na tym, ze nie chca czekac dodatkowo na wyschniecie podkładu tylko w jeden dzien zalac i po robocie.... Nasz fundament jest bez deskowania i nie kładziemy w wykopie foli... jak to u was wygladało - mieliscie podkład?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, geodeta załatwiony ale kolejny problem. :bash:

W warunkach technicznych z Energetyki widnieje info że zasialnie budynku będzie linią napowietrzną. Z słupa, który stoi obok ma iśc przewieszka bezpośrednio do dachu, a dalej do skrzynki pomiarowej umiejscowionej w elewacji budynku.- Bezsensu.

Myslałem, że takie rozwiązania stoswało się kiedys do starych domów. Już wystosowałem odpowiednie pismo do energetyki, ale co ztego będzie

Moje pytanie brzmi jak macie u siebie.???

Wszedzie gdzie patrze to ZP umiejscowione jest na granicy działki jako skrzynka wolnostaojąca, bądź skrzynka na słupie energetycznym, a do domu już ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

południowa - to co w wykopy my zalewaliśmy betonem o jednakowym współczynniku (już nie pamiętam jakim) ale słabszym niż chudy beton na płycie. Oczywiście na dole fundamentów zbrojenie, a o jakimkolwiek podkładzie nikt nie słyszał kilka lat temu. Dawniej nawet zbrojenia fundamentów nie wykonywano, na ale teraz to standard. Osobiście nie zawracałbym sobie głowy z jakimś podkładem pod fundament,ważne by głębokość poniżej warstwy przemarzania zachować.

marcinwxl - u nas w warunkach też była napowietrzna ale tak naprawdę dopiero wykonując przyłącze określaliśmy jak chcemy - mogliśmy ziemią lub napowietrznie - zdecydowaliśmy się ziemią choć wyszło jakieś 1 tys. drożej bo kabel ziemny od domu do skrzynki na nasz koszt a gdyby poszło górą to trzeba przygotować hak na podwieszkę i jakąś skrzynkę a ten kabel byłby po stronie energetyki. Ogólnie jeśli chodzi o media to najgorsze doświadczenia mamy z energetyką, a konkretnie TAURON (papierologia - chyba ze 4 wnioski, terminy - bez znajomości dają sobie ok. roku czasu na podłączenie, koszty - nawet za likwidację przyłącza tymczasowego (budowlanego) skasowali 2,5 stówy - generalnie monopolistyczne dziadostwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem w Waszych okolicach. Mam nadzieję, że jeszcze tego lata umówimy się na małe spotkanie.

Tym czasem od jutra ida mury do góry! Oczywiście z przerwą na dojrzewanie stropu.

 

Mam tylko jedno pytanie. Co zrobiliście z słupami podtrzymujacymi dach na piętrze? Czy wkomponowaliście je w sciankę działową? Czy może oparliście to miejsce na przykład na sciance z Silki? Gdzieś uciekł mi ten watek.....

 

DeCu

 

Jak narazie mamy przy sciance dzialowej na oldeglosc 2 cm i uzupelnione pianka. Slup nie powinien sie bezposrednie stykac z murem poniewaz drzewo pracuje i by pekal tynk. Zapewne bedziemy musieli pozniej karton gipsem oblozyc je chyba ze macie lepsze rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...