Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odeiedziłem wyświetlacz i muszę Cię rozczarować, oststnia zapamiętana wartość to 101, ale najbliższe dni mogą to zmienić :-)

Masz telefon z patafianami po edycji :D to zapewne ma wbudowany aparat by fotki robić.Jedna fotka teraz to już może być 101 stC albo inna temp. na wyświetlaczu oczywiście obok wyświetlacza może masz inne temp. one też pomogą zgłębić poważniej waśń.To po pierwsze.Po drugie skoro masz próżniowo rurowe to zrób i fotkę z dachu ,policzę ci te rury.To po drugie ,a po trzecie wielkość twojego zasobnika w który kolektory wpompowuję ciepełko to także ważne by jakoś się do tej bajeczki odnieść.:no:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz telefon z patafianami po edycji :D to zapewne ma wbudowany aparat by fotki robić.Jedna fotka teraz to już może być 101 stC albo inna temp. na wyświetlaczu oczywiście obok wyświetlacza może masz inne temp. one też pomogą zgłębić poważniej waśń.To po pierwsze.Po drugie skoro masz próżniowo rurowe to zrób i fotkę z dachu ,policzę ci te rury.To po drugie ,a po trzecie wielkość twojego zasobnika w który kolektory wpompowuję ciepełko to także ważne by jakoś się do tej bajeczki odnieść.:no:.
zmusiłeś mnie do policzenia tych rur niedowiarku, no więc mam dwa panele po 14 rur. Fotkę temp zrobiłem i jeżeli masz ciekawość to podaj nr tel to prześle Ci.

Nie wiem jak sięgnąć do pamięci tego ustrojstwa ze wskazaniami temperatur, bo z chęcią bym Ci te 130 pokazał.

Obecnie dzień w dzień max to 98-101.

I jeszcze pytanie: dlaczego masz jakiekolwiek wątpliwości, to aż takie dziwne, że temp osiąga takie wartości, przy obecnej pogodzie?

Naświetl mi , serio mówię, bo nie kumam o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmusiłeś mnie do policzenia tych rur niedowiarku, no więc mam dwa panele po 14 rur. Fotkę temp zrobiłem i jeżeli masz ciekawość to podaj nr tel to prześle Ci.

Nie wiem jak sięgnąć do pamięci tego ustrojstwa ze wskazaniami temperatur, bo z chęcią bym Ci te 130 pokazał.

Obecnie dzień w dzień max to 98-101.

I jeszcze pytanie: dlaczego masz jakiekolwiek wątpliwości, to aż takie dziwne, że temp osiąga takie wartości, przy obecnej pogodzie?

Naświetl mi , serio mówię, bo nie kumam o co Ci chodzi?

 

Pytam o temp.na wyświetlaczu bo to sa bardzo poważne wartości.Moja małża operuje (co niejednokrotnie pisałem ) nazewnictwem typu :

"Na wyświetlaczu te czerwone cyferki to wartość 69 stC. Woda w ZCWU po odkręceniu kranu to mój mężu ukrop".To co twoja żona mówi na te np. 130 stC. Gdzie ta temp. jest mierzona.Jakiego dokładnie parametru dotyczy ta temp.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolektora ale jak prozniowki to i tak wysoka wartosc.

To chyba się nie zrozumielismy. Woda w zasobniku 300L nagrzewa sie codziennie ( pogoda) do 85-90 st, odczyt z panelu sterowania, jak i termometru w zasobniku,następnie dopływ wody z solarow zostaje zamknięty ( przechodzą w stan pary, inaczej zasobnik zrobiłby kaboom) i temp w nich samych dochodzi do 130 st.

 

Sorki za laickie tłumaczenie, ale nie siedzę kompletnie w temacie.

 

Tak apropos kranów, to jest jakiś badziew zamontowany na zasobniku i woda wychodząca z niego do kranów to max 45 st i żona nie krzyczy że wrzątek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam ze przy moich viessmannach 200T prozniowych nie widziałem wyzszej temperatury w zasobniku niz 78 stopni.

Ktos na forum tłumaczył ze przy tego typu kolektorach nie ma opcji na wyzsze temperatury.

pewnie to inna kostrukcja bo moje to heat pipe

zbiornik mam 220 litrow i 300 litrow i 40 rur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba się nie zrozumielismy. Woda w zasobniku 300L nagrzewa sie codziennie ( pogoda) do 85-90 st, odczyt z panelu sterowania, jak i termometru w zasobniku,następnie dopływ wody z solarow zostaje zamknięty ( przechodzą w stan pary, inaczej zasobnik zrobiłby kaboom) i temp w nich samych dochodzi do 130 st.

 

Sorki za laickie tłumaczenie, ale nie siedzę kompletnie w temacie.

 

Tak apropos kranów, to jest jakiś badziew zamontowany na zasobniku i woda wychodząca z niego do kranów to max 45 st i żona nie krzyczy że wrzątek :-)

 

To ja może dorzucę słowo...podmieszanie jak dla laika i nie siedzącego w temacie to i tak za dużo jak na tak upalny dzień.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam to ustrojstwo grzeje w pochmurne dni? Albo dajmy na to w zimie? Pomaga to czy nie? W planie mam ogrzewanie kotłem na paliwo stałe i do tego zbiornik buforowy. W środku wężownica do c.w.u ale zastanawiam się nad drugą do solarów. Pytanie tylko czy dadzą radę z tym buforem. Co najmniej 1000 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp w kolektorze dochodzi do 200 stopni? Latem na pewno dadzą radę. Bardziej mnie ciekawi czy w chłodniejszym okresie nagrzeje cały bufor. Oczywiście nie chcę całego dachu kolektorami obłożyć.

 

Temperatura TSA jest mierzona na wyjściu z kolektora, dokładność zapisu była ustawiona na przedziały 10minutowe.

W załączniku wykres z dnia pochmurnego oraz promieniowanie z meteo.waw.pl

05_06062013_2xCPC45.jpg

05_06062013_promieniowanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile miał zasobnik rano ? 16 ? 30 ? 45 ? czy 78,5

bo to ile teraz jest niebardzo jest wykładnikiem

 

ile miałes rano a ile jest teraz

w jakim czasie zasobnik uzyskał tę temperaturkę

jesli nie ma poboru wody to moze i do 100 dojdziesz czego zyczę

aż tak mocno nie wnikam, nie wiem ile rano było w zasobniku, ale po nocy często jest poniżej 40 bo wiecznie chodzi obieg ciepłej wody i zasobnik jest wychładzany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile miał zasobnik rano ? 16 ? 30 ? 45 ? czy 78,5

bo to ile teraz jest niebardzo jest wykładnikiem

 

ile miałes rano a ile jest teraz

w jakim czasie zasobnik uzyskał tę temperaturkę

jesli nie ma poboru wody to moze i do 100 dojdziesz czego zyczę

 

Jak mu życzysz 100 stC? jak on ma już 130 stC. Życz mu 200 stC.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jeśli w istniejącej instalacji jest w wpięty bojler w miarę dobrej kondycji, to czy warto go wymieniać na zbiornik solarny. Może lepiej połączyć te zasobniki szeregowo, w kaskadę? Dzięki temu nawet zimą i w okresach przejściowych coś te kolektory dogrzeją. Tylko czy te zyski przewyższą dodatkowe straty na dwóch zbiornikach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...