Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Serdeczne życzenia Noworoczne!

Uważam, że bardzo dobrze zrobiliście odsyłając ekipę od płotu - nawet jeśli w dzień jest około 0 to w nocy temperatura spada grupo niżej!

Jak widzę na zdjęciach, zamontowaliście piec Viessmanna Vitodens 200 (jeśli się mylę skorygujcie mnie). Jaką macie moc pieca i powierzchnię użytkową domu - u nas firma zaproponowała nam dokładnie taki sam piec o mocy 24 kV a pow. użytkowa domu to około 180m2 - nie wydaje się Wam za mocny???

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za życzenia .My również życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku-sukcesów w budowaniu :D .

Zgadza się to piec Vitodens 200 i ma też moc 24kW(całą instalację grzewczo-hydrauliczna robiła nam firma naszego kierownika budowy i myślę,że chyba dobrze wyliczyli nam parametry).Całkowita powierzchnia do ogrzania to ok.215m2-w garażu,kotłowni i pom.gospodarczym też mamy grzejniki.Na dole-podłogówka +pojedyncze grzejniki-salon,łazienka.

Nasz kierownik budowy-prywatnie bliski kolega ma firme od lat i polegam na jego doświadczeniu.To on zaproponował 2 małe grzejniki w salonie(wykusz),aby szybciej nagrzewało się pomieszczenie.Natomiast po uzyskaniu odpowiedniej temp. podłogówki grzejniki maja się wyłączać.

Takie cóś :roll:

Co do mebli to warto porównać ceny w kilku firmach.Ja miałam ułatwione zadanie-rynek w moim mieście Nysie nie jest tak duży,firmę znałam-robiłą mi meble min.do pracyPoza tym w sklepie firmowym widziałam zrobione meble z mdf-patyna.Naprawdę wyglądają dobrze i stojąc przy drewnianych nie wyglądają jak ubodzy krewni :lol: .Natomiast sprzęty kupowałam w sklepach internetowych-zaoszczędziłam trochę.

 

Pozdrawiam Bogusia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie

Miło się ogląda postępy prac na Waszej budowie. My z żoną również wybraliśmy ten projekt i jesteśmy na podobnym etapie jak Wy. Z tym, że może bardziej trzymamy się oryginału. Po przeczytaniu części wpisów widzę, że nie jesteśmy jedyni, którzy mają problemy z wykonaniem niektórych elementów.

Właśnie zastanawiamy się z żoną nad projektem obudowy kominka. Podobnie jak u Was po zamontowaniu obudowy powstanie duża wnęka w salonie. W tej właśnie wnęce planowaliśmy telewizor i jakieś audio, ale zastanawiam się czy nie będzie za bardzo schowane. Jestem ciekawy gdzie u Was będzie kącik TV.

 

Pozdrawiam TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cieszę się,że w końcu znalazł się taki domek jak nasz :D .My zrobiliśmy sporo przeróbek.Wcześniej nie zastanowiliśmy się nad kominkiem i dlatego teraz to wyszło.Ale trudno .U nas TV będzie w kącie przy wyjściu na taras.Ponoć nie powinny być na jednej ścianie światła-kominka i TV.

Natomiast wnęka przy kominku może nie będzie tak wielka-będzie może miejsce na wygodny fotel.,kapcie ,gorąca herbatka... :wink: :p

Można prosić o zdjęcia z wnętrz?

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Bogusiu,

 

zmieniaj, zmieniaj ten kominek, bo też myślę, że nie te proporcje, nie ta jakość.

Lepiej teraz " przekopać" niż potem resztę życia to to cuś patrzeć.

 

Pozdrawiam i ściskam kciuki za powodzenie

 

Od rana dzisiaj "wojujemy",ja po pracy jade na budowę.Dzwoniłam nawet do producenta wkładów w sprawie szczelin wymaganych.U nas jest 17 mm :o -nasz "mistrz"twierdzi że tak ma być.Pani z firmy powiedziała,że"oj to za dużo",wystarczy 3-5 mm :o

Pokazalismy mu też zdjęcie z wczoraj zrobione u naszych znajomych.Nie dociera do niego nic.Narazie jestem na łaczach telefonicznych z mężem,dogląda tego :x

Dzięki za kciuki :D proszę dalej trzymać :lol:

Pozdrawiam Bogusia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli :p to chyba było ok.

Polecam.

 

Pozdrawiam Bogusia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam pani Bogusiu, tu sąsiadka z naprzeciwka, jak znalazłam panią na forum i zobaczyłam nasze okolice to jakoś swojsko mi się tak zrobiło, a ładne te nasze tereny, prawda?, dawno pani tu nie zaglądała a wykończeniówka tuż tuż, (u Państwa oczywiście, niestety nie u nas - na razie) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli :p to chyba było ok.

Polecam.

 

Pozdrawiam Bogusia :wink:

 

Zamówiliśmy, ale wersję prawie najtańszą - czerwoną angobę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pani Bogusiu, tu sąsiadka z naprzeciwka, jak znalazłam panią na forum i zobaczyłam nasze okolice to jakoś swojsko mi się tak zrobiło, a ładne te nasze tereny, prawda?, dawno pani tu nie zaglądała a wykończeniówka tuż tuż, (u Państwa oczywiście, niestety nie u nas - na razie) pozdrawiam.

 

Witam sąsiadkę :D ( powoli dojdę do tego która to osóbka :p ).Nasza okolica jest N A J P I Ę K N I E J SZ A!!! :lol: Wieje ja Emma :) , widoki jak z bajki :)

samorząd mieszkańców jak na Wspólnej -Wiejskiej :wink: a droga uuuu... :lol: jak autostrada do nieba :D

Ale, bedzie dobrze 8)

A dzisiaj własnie wpadłam na chwilkę na budowę -mam pierwsze kwiaty w domu.Darowane przez naszą kochaną :) sąsiadkę z dawnego mieszkania-piękna paproć ( będzie stać w wykuszu) oraz beniaminek.

I małż zasadził naszego świąteczenego świerka -pierwsze drzewko w ogrodzie!!! :p Mam nadzieję,że się przyjmie :-?

 

A wykończeniówka,no cóż powoli. :-?

 

Pozdrawiam cieplo Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, możesz mi napisać czy jesteście zadowoleni z Waszej dachówki, bo ja chcę zamówić też Bogen Innovo, ale szczerze mówiąc nie znam opinii na temat tych dachówek. Co mówili dekarze jak ją kładli?

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo ładnie wygląda-szczególnie w słońcu.Dobra jakość, mało odpadów.Dekarze nie kwiczeli :p to chyba było ok.

Polecam.

 

Pozdrawiam Bogusia :wink:

 

Zamówiliśmy, ale wersję prawie najtańszą - czerwoną angobę. :D

 

Myślę,że będziecie zadowoleni.Bogen to dobra dachówka, my trochę zaszaleliśmy ale mieliśmy trzy zasadnicze założenia budowy

- dobry dach -żeby nie lało się nam na głowę

-dobre okna -coby nie wiało ,były praktyczne( ciemne ramy nie żółkną,brudu nie widać :) ,plastik-nie będzie malowania

-ciepłe ściany- coby na starość nie pójść z torbami z powodu kosztów :-?

 

Jak zrobicie dach wklej proszę zdjęcia-napewno będzie ładnie :p

Pozdrawiam Bogusia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E..Ja tam nie wiem jak te numery u nas idom :p Ale czy to mama dwóch fajnych dziewczynek,a zwłaszcza takiej małej istotki? :)

Zmyliło mnie to na przeciwko :-? Swoich sąsiadów vis avis nigdy nie widziałam.

A myśmy chyba latem czasami sobie gadałyśmy ,tak?

Po nitce do kłębka i dojdę :p :D

Jak już będą nr na domach to nikogo nie pomylę :lol:

Pozdrawiam Bogusia i do zobaczenia na "dzielnicy" :wink: :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...