Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dorotko,Amtlo dziękuję:) Ja też wreszcie mogę powiedzieć uff...czysto:) Z jednej strony to mi żal,że już jesień-zima za pasem...a z drugiej się cieszę bo wreszcie odpocznę:) Bo tak to bym z ogrodu w ogóle nie wychodziła.

 

Kalu..całe życie człowiek sie musi uczyć..nawet na stare lata hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalu dziękuję.I nie zazdraszczaj,bo u Ciebie ogród już powstaję a u nas dopiero teraz...3 lata po przeprowadzce...

 

A włóknina -postanowiłam ,ze ogród jak już powstanie ma być taki prawie bezobsługowy. Jesteśmy coraz starsi,ził coraz mniej będzie..Jedynie warzywniak zostanie taki nieokryty..chociaż myślę,żeby scieżki tez okryć włókniną.Teraz jest tylko żwir i niestety ścieżki zarastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie ja też skorzystam z Twojej praktyki:) Bo tak naprawdę to dopiero się wszystkiego uczę. Na działce ogrodniczej mielismy głównie iglaczki, więc nie musiałam o okrywaniu na zimę myśleć.

 

Dzięki za zaufanie. Musicie miec na uwadze, ze u mnie jest istna Syberia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbie, białą włokninę już mam:) (zostało mi to po działce ogrodniczej), a nazwy stroisz nie znałam:)..mówiłam,że się uczę hihi

 

Krysiu dziękuję:) Ja też jak teraz spojrzę, to widzę ile nam się udało w tym roku zrobić.Każdą sobotę,wolne od pracy dni,przy sprzyjającej pogodzie, z męzem walczyliśmy.I nawet wczoraj mąz powiedział-jak to dobrze,że udało nam się zrobić prace ziemne. Szkoda,ze już jesień, bo na wiosnę myślę jak wszystko ruszy...już nie mogę sie doczekać:)

Nadulko, wszelki duch...gdzieś Ty się podziewała kobietko? Dziękuje za uznanie. A kreciki chyba się wyniosły bo od dłuższego czasu nie widziałam już nowych nor,kopczyków.Podziałały chyba brzęczki.Teraz wysypaliśmy jeszcze karbid i granulat.

Chyba już nie uda mi się poprawić pierwszej zrobionej rabaty(ze wzgledu na pogodę) i zrytej przez zwierzaki....Do tego jeszcze muszę zebrać"plony" z warzywniaczka:)-marcheweczka,pietruszka,selerek.Może jutro jak nie będzie padać.

Do tego mam jeszcze troszkę cebulek do wsadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Bogusia, ja też cieszę się z tego co udało nam sie zrobić w tym roku, pomimo, że jest to dla nas kolejny kryzysowy rok :eek:.

Widzę, że Ty wszędzie dajesz agrowłókninę na rabaty. My przerobilismy to na cyprysach....jak je sadziliśmy to też daliśmy cały pas agro. Niestety, po 2 latach wyrzuciłam stamtąd całą ponieważ zobaczyłam, że pod agrowłókniną nornice zrobiły sobie metro podziemne...:eek:... cały pas wokół cyprysów zjechany przez korytarze nornic tak samo jak trawnik, który wcześniej pokazywałam. Teraz fakt, mam tam bardzo zarośnięte ale to przez brak koszenia. Ja niestety, nie założe na siebie kosiarki spalinowej żyłkowej bo jest dla mnie za duża...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:...już widzę jakbym wyglądała...:cool:...

Ale w przyszłym roku mąż będzie już na chodzie to też będzie inaczej...

A tak w ogóle to fajnie patrzeć jak rośnie to co posadziło się własnymi "ręcami"...nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna praca nas wzbogaca....chciałoby się powiedzieć...i cieszy podwójnie:wiggle::)

Wszystko przemyślane i uporządkowane..

oto właśnie chodzi,aby w przyszłości przy minimalnej obsłudze ogrodu czerpać z niego jak najwięcej radości!

 

Bogusiu, czy przy brzegu rabaty masz specjalne obrzeża,czy może to włóknina jest tak zagięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu, duża radość z tego co sami zrobilismy:) U Ciebie to jeszcze mąż złota rączka.Życzę Wam wszystkim dużo zdrówka,zimą wydobrzejecie i na wiosnę,z nową energią "ruszycie" dalej.

Na włokninę pod siatką chcemy dać gryz,będzie ciężko więc może nornice nie dadzą rady.Tylko nie wiem czy zdążymy to zrobić w najbliższym czasie.Po deszczach jest trochę mokro i miękko(nawet pod włókniną) a nie chciałabym udeptywać rabaty...Narazie zaglądam tylko czy gdzieś nie pojawił się jakiś intruz...

 

Alunku rabaty mam ograniczone obrzeżem a włókninę przy obrzeżach i siatce,murku przymocowaliśmy specjalnymi szpilkami do włókniny

http://foto3.m.onet.pl/_m/224d741fcd33795c4da403e6e6b7421f,10,19,0.jpg

dzięki temu już na tym etapie robi się porządek.Na wiosnę może zdecydujemy się na położenie wzdłuż obrzeża kostki granitowej od strony trawnika.To ułatwi koszenie trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...