Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bogusia, trawka rzeczywiście bardzo zielona jak na tę porę....i ładny masz murek... też bym taki chciała ale za drogi....:)

Wasiu ,trawka nadal zielona ale coraz częściej "przyprószona":)

Murek..teraz może zrobiłąbym inny np.z granitu.Kilkoro sąsiadów ma,podobają mi się.Tylko nie wiem czy wychodzi to taniej.Materiał tańszy ale robocizna droższa(podobnie z kostką)

 

Bogusiu,

teraz to takie fajne ogródkowe dopieszczanie, wymyślanie, kompletowanie...nowe drzewka - nowa radość :)

Amtlo Fajne to dopieszczanie:) aż szkoda ,ze do wiosny trzeba czekać

U nas najgorzej wyglądają ranki-mgły,przymrozki do -3 st.Ale w ciągu dnia jest słonecznie.Ja nawet dzisiaj przywdziałam ciepłą kurtkę.Do tej pory -z wiadomych względów:lol2: było mi za gorąco:rotfl:

 

A kicia wpada do nas w odwiedziny-mieszka na wprost.Jest strasznie zabawna,widzę że mnie polubiła:)

 

dorkaK Bogusiu trawka faktycznie ładnie zieloniutka:) myślę ,że na wiosnę będziesz dopieszczać swój ogródeczek ;) na pewno będzie pięknie!!!

Dorotko dziękuję:) Praca przy- i w ogrodzie daje mi dużą frajdę.A najbardziej cieszy to,że wszystko zrobiliśmy sami.

Szkoda tylko,że nie wysypiemy kamyków na rabaty...wiadomo kaska:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bogusia, ja też bardzo żałuję, że muszę czekać do wiosny....z roślinkami oczywiście....:yes:...potrzebuję jeszcze troszkę ciepła i może udałoby mi się chociaż kawałek skarpy obsadzić.....a tu jak wracam to ciemno ....żeby chociaz jeszcze sobota i niedziela ładne były to może zdążę skarpę z jednej strony obsypać ziemia i posadzić roslinki....

Co do murka to ja też myslałam o granitowym ale.......z przyczyn tych samych co napisałaś.....nie mam żadnego jeszcze ogrodzenia...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam ku pamięci- podpatrzone u Ani i Bartka

http://lh6.ggpht.com/_k5w9bmZJsGc/TMnWnmqCDOI/AAAAAAAAAG4/WbNw_sB_8HM/s640/DSC_3516.JPG

 

Składniki

na spód:

 

1¾szklanki pokruszonych ciastek digestive

1/3 szklanki rozpuszczonego masła

 

Składniki na spód wymieszać, wcisnąć w dno formy (tortownicy) o średnicy 23 cm. Piec w temperaturze 175ºC przez 6 minut.

 

 

Składniki na masę orzechową:

 

2/3 szklanki miodu

1/3 szklanki roztopionego masła

1 łyżka ciemnego brązowego cukru

2 jaja

1,5 szklanki posiekanych orzechów włoskich

1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (lub olejku waniliowego)

 

Wszystkie składniki wymieszać, podgrzać, gotować 8 - 10 minut do zgęstnienia, ciągle mieszając. Wylać na podpieczony spód i odstawić na bok.

 

 

Składniki na masę serową:

 

750 g sera śmietankowego (np. zmielony twarożek 'President')

1 szklanka brązowego cukru (białego ¾ szklanki)

2 łyżki mąki

4 jajka

2/3 szklanki kremówki

Olejek waniliowy

 

Twarożek ubić, dodawać stopniowo cukier, mąkę, jajka wbijać po jednym i dalej miksować. Na końcu wlać kremówkę i ekstrakt z wanilii, zmiksować. Masę serową wylać na masę orzechową.

Piec 1 godzinę w temperaturze 175ºC. Wystudzić i trzymać w lodówce minimum 4 h przed podaniem.

 

Przed włożeniem do piekarnika sernik jest baaaaaaaaaardzo rzadki. Wlewa się go na spód. Piszę o tym, bo konsystencja może zaskoczyć. Za to ma tę cudowną zaletę, że nigdy nie pęka, jak to jest w przypadku większości serników

 

Sernik po upieczeniu wyciągamy z piekarnika (nie może stygnąć w piekarniku tak jak sernik tradycyjny). Po ostudzeniu najlepiej nie wyciągać go od razu z blachy tylko włożyć go w blaszce do lodówki na min. 4 godziny i po tym czasie dopiero wyjąć z blachy - wtedy jest stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Bogusia, widzę, że masz już grys rozsypany wokół tujek...:-) fajnie to wygląda...ale pewnie troszkę dużo kosztuje...:-(... a powiedz mi jeszcze ile płaciłaś za oskubka, który stoi w kole? Ja za swojego zapłaciłam 50 zł i ciekawa jestem ile taki oskubek kosztuje gdzie indziej...

aaa Tobie pochwalę się pierwszej....:p... mam już firanki obszyte...teraz tylko karnisze kupić trzeba...ech, zawsze coś....

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninko cieszę się,że u Ciebie znowu kroczek do przodu:) Szybko montuj karnisze i chwal się firankami,czekam:)

 

Oskubek hihi fajna nazwa:) kosztował własnie 50 zł.Taki marny jest ale myślę,że na wiosnę się poprawi.Wasiu czy te szczepione to rosną na wysokość?

 

Ten biały kamyk przy tujkach i z przodu to gryz marmurowy.Na ten "kawałek" i na rabatę przy wykuszu poszły nam 2 bigbagi..razem 14 ton!Masakra! a kosztowało nas...druga masakra-1400 zł! Do obszpania mamz jeszcze najwieksza rabate .Zbankrutowalabym z grysem.Dlatego tam damy gryz granitowy+ 50 zl za tone.Ale to juz na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, szczepione raczej nie rosną już w górę tylko rośnie im korona. Mam doświadczenie z jedną kulą cyprysa szczepionego tak na wysokości 80 cm i powiem ci, że poszerzył mu się pień i bardzo rozrosła korona czyli kula zrobiła się gęsta. Oczywiście na wiosnę przycinam ją bo ma dużo przyrostów. Tak samo rośnie mi trzmielina na pniu. Wysokość pnia jest cały czas taka sama jak kupiłam trzy lata temu tylko kula sie ładnie zwiekszyła a kupowałam taką mikro kulkę...:p

Mój oskubek też marny jest i też mam nadzieję, że na wiosnę odżyje....tyle tylko, że ja mam go jeszcze w doniczce i jeszcze nie osłonietego na zimę. W ogóle to mam zamiar go zadołować i dopiero okryć agrowłókniną a na wiosnę wsadzę go przed domkiem tam gdzie teraz rośnie magnolia, tylko rabatę zrobię podwyższoną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bogusiu, śliczne masz pierniczki i do tego własne :yes: Ile sztuk upiekłaś ?

Ja w tym roku chyba odpuszczę...jakoś nie mam weny...

Nie mogę nawet sensownych prezentów wymyśleć - nikt nic nie potrzebuje i nie chce (oczywiście poza Młodym, który ma pełną listę kolejnych klocków, kolejnych samochodzików itp.).

Będą to zatem prezenty z zaskoczenia.

 

W niedzielę Mama ma imieniny, to mam przdsmak świąt i roboty z tym związanej...;)

 

A sprzątanie przedświąteczne ? W tym roku w granicach rozsądku:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo pierniczki własne to najważniejsze nie wiem ile tego wyszło ale myślę,że ze 150 sztuk będzie:) Mam jeszcze dostać przepis na takie pulchniutkie pierniczki.Takie piekła moja babcia,były pyszne:)

Porządki zaczęłam powoli robić ale niestety szaleć nie będę.Zostałam sama,mąż w sanatorium;) ,a ja mam kłopoty z kręgosłupem-codziennie boli mnie potwornie głowa,dzisiaj łupnęło mnie w lędźwiach,wracam późno z pracy....czyli do bani.Ale muszę coś zrobić bo przed Wielkanocą posprzatane było tylko z wierzchu.

Prezenty jakieś tam powoli kupuję,ale bez szaleństw ze względu na finanse.Zresztą co roku robię dla wszystkich skromne prezenty-najważniejsze żeby każdy znalazł coś dla siebie,niekoniecznie musi to być np. wież stereo,kluczyki do samochodu:D.

 

Wszystkiego dobrego dla Mamusi:)

 

....jak patrzę za okno to myślę że to może już wiosna....i czas przed innymi świętami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziewczynki witajcie.Czasu mi brakuje,zarobiona jestem.Muszę sama wszystko zrobić.Mąż może przyjedzie dopiero w WIGILIĘ- bo turnus się kończy dopiero 27.12,ale może przyjedzie wczesniej.Córki zjadą w piątek.

Wczoraj i dzisiaj z rana robiłyśmy z mamą uszka.Nalepiłyśmy sporo:)

Jutro po południu organizujemy Wigilię w pracy-każdy coś przynosi ze sobą.Ja uszka i makówki:)

 

nazwa12 już nie mogę się doczekać odpoczynku.Po swiętach mam wolne więc pewnie wtedy będę się byczyć.

Amtlo sorki.dostałam wiadomość,dostałam,odpiszę:) ..ten brak czasu...

dorkaK z tym kręgosłupem i bólami głowy to mam wieczny problem,ale teraz potęgują je te anomalie pogodowe...Do tego mam kłopoty ze spaniem.Co jakiś czas budzę się o 4 rano,nie śpię do 6,później padam i jak wstaję koło...7,30 padam na twarz.Wczoraj to już byłam tak wykończona,że mama(była u mnie) patrzyłam na mnie z wielką troską..Jak to mama...A sama też nie czuje się najlepiej.

 

Lecę do łóżka bo oczy mi się zamykają..

Buziaczki i pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...