Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pięknie dziękuję za wszystkie świąteczne życzenia:)

 

Święta szybko minęły:( dzieci już pojechały:( pogoda nie dopisała chociaż wczoraj było dużo lepiej-słonecznie i cieplej.

Nie obyło się też bez niespodzianek....zepsuł nam się piec gazowy!W Wielką Sobotę! Poprosilismy o pomoc kolegę,którego firma instalowała piec.Coś chyba z palnikiem się stało,więc z ciepła wodą i ogrzewaniem było nieciekawie.Całe szczęscie,że takiej awarii nie było w grudniu!

Dzisiaj ma przyjechac serwisant i mam nadzieje,że się da naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, mam nadzieję, że wszystko skończyło się ok i piec grzeje już normalnie. U nas piec na eko groszek ale też potrafi spłatać nam figla i na przykład o 3 w nocy wyłączyć się...bo węgiel sie zapchał na ślimaku...dobrze, że zdarza się to bardzo rzadko ...w tym sezonie tylko dwa razy...

Były świeta i już po świętach...czekamy teraz na następne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu do dzisiaj piec nie jest naprawiony:( Czekamy na część i serwisanta....Póki co,włączamy go tylko do podgrzania wody do mycia.Całe szczęście,że jest kominek,bo przy pogodzie za oknem nie zamarzniemy:)

 

Dorotko,większość roślinek wsadzona ale jeszcze kilka zostało...ta pogoda...W sobotę było pieknie,ale za to my byliśmy poza domem...Mam nadzieję,że za kilka dni będzie lepiej i wsadzę resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak poracowaliśmy w ogrodzie wczoraj.Z rana było zimno,ale po 13 zrobiło się ładnie,ciepło.Przyjechał szwagier i we trójkę zrobilismy całą rabatę!:)I wyczucie czasu mieliśmy-skończyliśmy i zaczął padać wiosenny deszczyk,w słońcu:)

Cała nasza trójka była zaskoczona,że tyle zrobiliśmy.Został tylko kawałeczek za altaną-tam są maliny,borówka ameryk.Ale tam chyba wysypię korą.

 

A dzisiaj znowu jakieś załamanie pogody-chłodniej,wiaterek,od czasu do czasu słoneczko i...ja jak barometr...od północy bół głowy:(

Qurcze jak mnie dopadnie to kilka dni mam z do bani...a później na jakiś czas spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten zwirek, robi wrażenie! Fajnie to wygląda, tak elegancko :) Mam pytanie odnośnie zielonej siatki zacieniającej, bo sama się nad taką zastanawiam. Czy możesz mi doradzić jaką gęstość kupić? 90 % czy nie przesadzać i wziąć 60%. Nie wiem jak to w realu wygląda, dlatego chciałam się poradzić. W zasadzie to chcę z jednej strony odgrodzić się od drogi i i wzroku przechodniów. Tuje już posadziłam, ale ja potrzebuje osłony na już :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Niaka:)

 

wiesz,nie pamiętam jaką gęstość siatki zakupiłam ale chyba 60% i powiem ci ,że wolałabym gęstszą.Z tym,że ja założyłam ją ze względu na chwasty z niezabudowanych działek-mniej przełażą i się rozsiewają.Jeden bok mam od strony sąsiadów i przed założeniem poinformowałam ją,że nie odgradzam się od nich:) ale tylko dlatego żeby było jednakowo z trzech stron.Natomiast jeżeli to ma być od drogi-to jak najbardziej 90% gęstości.Widziałam u nas na wsi taką siatkę i wygląda to dobrze.

 

Żwirek ułatwia utrzymanie porządku na rabatach.Ten pierwszy który wyłożyliśmy w ubiegłym roku to kamyk marmurowy,biały-piekielnie drogi.1,2 tony-700złTen co teraz jest granitowy,lekko szarawy i dużo tańszy-50 zł/tona....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu cudne te tulipki i szafirki, moje tez juz rozkwitly :) tez mialam pracowita sobote i niedziele w ogrodzie. migdalka mam jako krzaczek juz cudak rozkwita, piekne ma te "rozyczki"

 

na migrene lykam sumigre (na recepte) specjalny lek dla migrenowcow, idz do lekarza, ja zwykle mialam kilka dni z zyciorysu wyjete a dzieki lekowi wiem, ze zyje. no i zakaz niektorych przysmakow: czekolada, czerwone wino, cytrusy,żółty ser (to poteguje migreny) nie ma sensu sie meczyc kochana. :hug:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARciu wypróbuję lek,może pomoże...Dzisiaj znowu mnie dopadło...Ale przy takich zmianach pogody jestem jak barometr....

 

U mnie wszystko później budzi się do życia-jesteśmy na górce,silne wiatry.Niżej na wsi tulipany zakwitły wcześniej,są większe,a mnie sporo nie zeszło:( To też pewnie zależy od ziemi-mimo ziemi której sporo nawieźliśmy,pod spodem są iły i nie wszystko będzie rosło.Poziom wód jest wysoki-widac to w studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...