Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Madziu, dzięki:)

Siatkę kupowałam na allegro,niestety nie moge znaleźć nazwy sprzedającego.

Znalazłam kilka

http://allegro.pl/listing.php/search?string=siatka+zacieniaj%C4%85ca&category=5

http://allegro.pl/listing.php/search?string=siatka+cieniuj%C4%85ca&category=1532

 

Dziękuję bardzo za namiary juz znalazłam. Mam pytanko, czy taka siatka spełnai swoja rolę i faktycznie osłania od wiatru . Mnie głównie chodzi o to zeby z witrem różnego rodzaju chwasty sie nie siałay. Mieszkam jak by w polu i jest tego od groma a w dodatku wieje i chcialabym zasłanić czymś siatkę. Myślałam też o matach wiklinowych ale nie wiem czy to sie po roku, dwóch nie rozleci. Bedę wdzieczna za odpowiedź, a i jeszcz jedno z której strony ja montowaliście i na co?

 

Pozdrwaiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bogusiu,

 

Już od dawna cichaczem podczytuje Twój dziennik, gratuluje domu i ogrodu. Moje perzowisko-klepisko na razie prezentuje się bardzo marnie, ale jeden z Twoich ostanich postów napawa mnie optymizmem, że w końcu kiedyś doprowadzimy się do ładu:)

 

Teraz zmagam się z rozplanowaniem kuchni. Widziałam w Twoim dzienniku, że masz lodówkę w spiżarni. Ja nie wiem co zrobić ze swoją i też zastanawiałam się nad takim rozwiązaniem. Jak sprawdza się taki układ w praktyce?

 

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu ,siatka sprawdza się bardzo dobrze.U nas głównie miała chronić przed chwastami-z dwóch stron mamy zapuszczone działki i gdyby nie siatka cały ten badziew przełaziłby przez siatkę własciwą.Od wiatru też chroni,natomiast zimą na ogród nie nawiewało tez dużo śniegu.Siatką jest od naszej strony,mocowaliśmy ją na poziomych drutach właściwej siatki(3 poziomy) za pomocą cienkiego drutu.Narazie wszystko się sprawdza

 

Witaj Ewo:) do wszystkiego konsekwentnie można dojść,szybciej lub wolniej ale zawsze. Ja jestem bardzo zadowolona z lodówki w spiżarni.Trochę to wyszło z musu.Bo jak projektowałam sobie sama kuchnię to nigdzie mi nie pasowała i dlatego znalazła się w spiżarni.Polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bogusiu, ale ślicznie:D:D:yes:

Jakich pięknych róż się doczekałaś :) Moje (u babci) niestety wymarzły, mimo że były osłonięte. Tak samo jak dwie budleje.

Drzewka i krzaczki już cieszą, a co dopiero jak się rozrosną. Wszystkie strony świata masz już cudnie zagospodarowane. A jak tam warzywniaczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtluś dziękuję:)

Córci przekazałam buziaki od forumowej Cioteczki:)...jutro znowu jedzie do Niemiec...musi się szkolić....

 

A ogród bardzo mnie cieszy.Spędzam w nim każdą wolną chwilę. Już myślę,jak to będzie wyglądało za rok jak wszystko porośnie.

U mnie też zmarzło kilak róż-dwie na dużej rabacie,jedna od południa oraz dwie szczepione:(Jedną szczepioną już wyrzyciłam ale druga jeszcze rośnie-od dołu pojawia się jakaś "dziczka" więc może ze szczepionej wyrośnie rabatowa:)(obetnę górę)

 

A na warzywniczku wszystko pięknie rośnie-truskawek jest sporo,za kilka dni dojrzeją.Szczypiorek-siedmiolatkę mam już od wczesnej wiosny,dzisiaj na obiadek byla pierwsza sałata i koperek do ziemniaczków,a do rosołu ozdobna pietruszka(ta zwykła jest jeszcze malusia)http://emots.yetihehe.com/2/obiad.gif rosną ogóreczki, pomidorki(3 rodzaje),selerki,porki,szczawik na zupkę..mniamhttp://emoty.blox.pl/resource/mniam.gif

 

Buziaki

Edytowane przez rogbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, dobrze masz z tym grysem....chwasty nie przerastaja tak jak z korą. Ja własnie wróciłam z podwórka....pieliłam, bo trochę zarosły rabaty. Wczoraj tak wiało, że w ogóle nie chciało się wyjść z domku...i nie wyszłam - do ogrodu oczywiście.... a w domku kominek i synek, który przyjechał na weekend do rodziców...:rolleyes:

Roślinki rosną ci i coraz ładniej wyglądają ... róże już kwitną u ciebie a u nas jeszcze nie mają nawet pąków. Wiesz, po poprzedniej zimie, kiedy to wymarzły mi wszystkie róże szczepione na pniu powiedziałam, że więcej róż na pniu nie bedę kupować.... i co? no kupiłam jedną na wiosnę .... nawet wcale nie zazieleniła się...:confused:.. po prostu przemarznięta była... i teraz to już na pewno nie kupię róży szczepionej....a z jednej szczepionej zrobiłam rabatową...;)... obcięłam pień a ona puściła od korzeni. Zobaczymy czy w ogóle będzie kwitła czy tylko same liście jej wyrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, niestety mam niesprawne głośniki i nie mogę odsłuchać...Ale jeśli podobne do pierwszego, to na pewno SUPER :wave:

 

Na rabatkach bez włókniny to faktycznie ciągła walka z chwastami. A i czasami przez włókninę potrafią wyrosnąć - szczególnie gdy zasieją się przez wiatr...ale to już o wiele mniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu

omatkozcórką jaki głos,

to naprawdę śpiewa Twoja córka własna rodzona?

Już mam w zakładkach i będę słuchać za każdym razem

otwierając strony forum. Bardzo mi stroi...bardzo :)

I mam marzenie do spełnienia, by kiedyś posłuchać na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo jak naprawisz głosniczki to posłuchaj:)

A chwaściory spod rabaty wyłażą też głównie skrzyp.Ale i tak mam już mniej roboty.

 

Tolu tak tak to śpiewa moja córcia-starsza Madzia.Ja też jak ją pierwszy raz usłyszałam na demo to az się popłakałam....Ona spełnia moje marzenia o śpiewaniu.Bo też trochę spiewałam (zaliczyłam 8 lat szkoły muzycznej,dwa instrumenty,ponoc słuch absolutny...).Więc bardzo się cieszę,że moje dziecko tak pięknie śpiewa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtlo jak naprawisz głosniczki to posłuchaj:)

 

Muszę niestety poczekać, aż Starszy wróci po sesji. Mam nadzieję, że naprawi samodzielnie...Ja jakoś tak niezbyt często korzystam, dlatego nie odczuwam braku. Teraz jeszcze dodatkowo popsuł mi się w pracy stolik po komputerem i musiałam też wszystko zdemontować.Teraz czekam aż chłopacy nowy gwint zrobią...Oczywiście wszystko nabiera mocy z upływem czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu przekaż córce ode mnie Gratulacje!!!! piękny głos i pięknie śpiewa ,aż ciarki miałam na ciele jak usłyszałam :yes: to moje klimaty ,lubię taką muzykę:D

Fajnie ,że ma taki dar :jawdrop: Jestes na pewno dumna z niej:D. Czy brała jakiś udział w konkursach? mogłaby próbować w "x-factorze" lub "mam talent"

 

W ogrodzie jak zwykle przepięknie i fajnie wyglądają rabatki z tym gresem:)

Pozdrawiam i przytulam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...