Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy doprowadzoną od spodu rurę-doplyw powietrza z zewnątrz-to nie jest to? :o

N na zdjęciach na forum nie we wszystkich kominkach widzę w dolnej cześci obudowy kratki?O co w tym chodzi- wytłumacz laikowi :x

Dzieki za uwagę,ale prosze o odpowiedź

Bogusia :-?

Dopływ powietrza z zewnątrz jest TYLKO do spalania, do wymiany powietrza w obudowie potrzebny jest przepływ powietrza z pomieszczenia ( najlepiej pod wkład ) powierzchni około 100cm2 na każdy kilowat mocy paleniska. Twój wkład to tarnawa 16 kw, więc min. 1600 cm2 i taka sama pow. wylotów przy grawitacyjnym rozprowadzeniu ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne :oops: Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?

Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?

Czy ten wlot to może być kratka?

Pomóż "biednym " ludziom :( :wink:

A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać :evil:

http://images32.fotosik.pl/209/490db242aef65dd6med.jpg

brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi się marzył piękny kominek( chcieliśmy zaoszczędzić na wykonaniu-mimo, że wykonawca był polecony -i mamy za swoje :-? ).

 

Tak to właśnie jest jak chcemy troszkę zaoszczędzić, bo wiadomo budowa zżera - ja tez mam przykład - wzięłam tańszą ekipę do ocieplania zewnętrznego i.....no właśnie ... :x :x :x Nie dość, że zrobili to bardzo brzydko, to jeszcze skopali listwy przyokienne i zrobili wielkiego babola z listwą startową - nie zawinęli na nią siatkę tylko pod spodem. Teraz dopiero okazało się, że oni nigdy nie robili listwy startowej przy ociepleniu!!!!

 

 

A co do terminu naszej przeprowadzki to ekipa od wykończenia ma zakończyć prace do końca maja!(mimo że umawiali się do końca kwietnia :o -nierealne).Powiedziałam im,że to jest mój ostateczny termin :evil: A w czerwcu przeprowadazka :D

 

Jeszcze raz powtózę DACIE RADĘ a ja będę trzymała kciuki ...:D :D :D

 

 

PS.widzę,że też macie reku.My jeszcze nie włączamy.Pan z firmy powiedział nam,żeby w trakcie trwających prac nie włączać.Szybko zapchają się filtry,efekt będzie mierny.Ale po pierwszym właczeniu to widzę,że wszystko działa ok.

 

My tez jeszcze nie włączamy z tego samego względu ale próba już była

 

No i w ogóle powoli do przodu..... :D :D :D :D

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek kochana kobitka jesteś :D :D .Takiego wsparcia mi potrzeba :lol: .A jak postrzegasz nową wersje kominka? :-? Wygląda nieco lepiej?Uuuuu :cry:

 

A nasz wiek...to cudny wiek :p Teraz wiemy czego chcemy,znamy swoje mozliwosci :p :roll: .

Wnusio cudny,ja jeszcze nie jestem babcią

http://images33.fotosik.pl/214/422db1d6e32bf58d.gif

http://images27.fotosik.pl/193/2e2e74885e5ecf83.gif

 

, ale moje córki to 23 i 20 lat i kto wie???Póki co starsza ma zapowiedziane,że ma poczekać z zamażpójściem aż się wprowadzimy do nowego domu i jakos to ogarniemy :wink: No bo jak wyprowadzic panne młodą-z wynajetego mieszkania :o , albo w błocie po kolana? :lol: 8)

 

A z terminem przeprowadzki- nie odpuscimy :D :) :lol: :p

 

Pozdrawiam serdecznie Bogusia :p[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne :oops: Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?

Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?

Czy ten wlot to może być kratka?

Pomóż "biednym " ludziom :( :wink:

A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać :evil:

http://images32.fotosik.pl/209/490db242aef65dd6med.jpg

brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry

Pozdrawiam Bogusia

lepiej z przodu pod wkładem, coś jak miejsce na drewno, łatwiej odkurzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja zdecydowanie lepsza od poprzedniej. To załamanie ściany dobrze robi przestrzeni. Nie ma juz wrażenia, że w salonie jest tylko ..... kominek..... :D :D :D

Ja mam też dwójkę - chłopiec... ups, przepraszam mężczyzna.. :wink: ma 25 a córka 23 i to ona jest mamą mojego wnusia...Tyle tylko, że moje dzieci są juz na swoim i syn dosyć daleko od nas, bo aż w Poznaniu.... :cry: Tam gdzie studiował, tam został....przyjeżdża tylko na świeta....z czego bardzo ubolewam... :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne :oops: Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?

Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?

Czy ten wlot to może być kratka?

Pomóż "biednym " ludziom :( :wink:

A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać :evil:

http://images32.fotosik.pl/209/490db242aef65dd6med.jpg

brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry

Pozdrawiam Bogusia

lepiej z przodu pod wkładem, coś jak miejsce na drewno, łatwiej odkurzyć

 

Tak myślałam, a nie chciałam mieć "tego" z przodu 8) Natomiast też się zastanawiałam wcześniej, jak z odkurzaniem "środka"i sprawa się wyjaśniła. Myliło mnie tylko to,że jak ogladałam zdjęcia na forum i nie tylko,nie wszędzie były robione wloty w obudowie.Wstępnie rozmawialiśmy z naszym panem od wykończeniówki Edwardem i powiedział,że oni to zrobią.

A ponieważ jest on też konserwatorem zabytków :o ,więc "załata"nam fachowo drobne otworki na górnym blacie, po wczesniejszych stelażach.Wierzę w jego umiejętności.

An-bud dzięki bardzo za dobre rady :D .

Pozdrawiam Bogusia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja zdecydowanie lepsza od poprzedniej. To załamanie ściany dobrze robi przestrzeni. Nie ma juz wrażenia, że w salonie jest tylko ..... kominek..... :D :D :D

Ja mam też dwójkę - chłopiec... ups, przepraszam mężczyzna.. :wink: ma 25 a córka 23 i to ona jest mamą mojego wnusia...Tyle tylko, że moje dzieci są juz na swoim i syn dosyć daleko od nas, bo aż w Poznaniu.... :cry: Tam gdzie studiował, tam został....przyjeżdża tylko na świeta....z czego bardzo ubolewam... :cry: :cry: :cry:

 

Nasze córki, zwłaszcza młodsza też są rzadko w domu :cry: A tak wogóle to niektórzy znajomi,pytają nas po co ta budowa na "stare lata" :o :o .Przecież dzieci pewnie nie wrócą do domu.A ja na to-kto wie? 8) A jeżeli nawet nie wrócą, to przecież będą przyjeżdżały wnuki :lol: :D :p i dlatego musi być dom, ogród :p :lol: ..Jak oni nic nie rozumieją :lol: 8) :roll: :wink:

 

Pozdrawiam Bogusia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to tak samo tłumaczysz jak ja.... :D :D i dlatego też każde a naszych dzieci ma już wybrany swój pokój na górze, gdzie beda przebywać - jak nas odwiedzą - ze swoimi rodzinami... :D :D :D

A co tam, jak wyprowadzać się z wieżowca to ......do duzego domu a nie kurnej chatki, czyz nie?

Oczywiscie nikogo nie chce obrazić ( kurna chatka)....... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.My co prawda nie mieszkaliśmy w wieżowcu.mieliśmy łądne 4 pokojowe mieszkanie,fajnych sąsiadów (prawie wszystkich 8) ) ale....

Ja to taka jestem,że nie znoszę stagnacji :wink: Zawsze do czegoś dążę.

Wyremontowałam całe mieszkanie :) (etapami) i jak już wszystko zostało zrobione,zadałam sobie pytanie-i co teraz?Co ja będę robić( oprócz pracy zawodowej i działki ogrodniczej :) ).I wtedy się pojawił temat budowy.A dalej to już widać :D :) .

A nasze córki też już maja swoje pokoje :lol: :wink: Zostawiam im trochę luzu np. w kolorystyce ścian(młodsza-fiolet :o ciemny zresztą),starsza -dwa kolory

alpejska zieleń z tzw .tajemniczym ogrodem(Dulux).Zobaczymy jak to wyjdzie. :roll: :roll:

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

i od razu wrażenia kominkowe; jak najbardziej pozytywne :D Warto bylo podjąć decyzję o niszczeniu. Teraz właściwe proporcje, nie ma tego przytłaczającego wrażenia ogromu rozmiarów. Wygląda na to, że powinnaś być zadowolona. A jak jeszcze dojdą boki z kamienia będzię super :)

 

Bardzo ładne te kuchenne płyki i blat. Co to takiego?

 

Tak moje Panie, wyfruną nam za chwilę dzieci... chociaż mój młody jeszcze długo będzie potrzebował mamusi, a starszy za rok matura...

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...