Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj rogbog,

 

nadrabiam zaleglosci w czytaniu, i faktycznie z tą podłoga w salonie to niewesolo :evil:

 

Ale widzę, że najważniejsze jest tuż, tuż :D :D

 

Dobrze jak jest możliwość takiego stopniowego przewożenia karonów i paczek i spokojnego rozkładania. Pamiętam naszą przeprowadzkę - to aż skóra mi cierpnie :-?

 

Garderoba do zagospodarowania i sypialnia z materacem - brawo :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla

w ciągu roku to nasza już druga przeprowadzka :D Rekord świata :)

Wprawę się ma, a co :p

A tak wogóle to już..niech zliczę...5 :o przeprowadzka.I jakoś jeszcze żyjemy :lol: .Jutro będzie ważny dzień-na dobre zostajemy już w domu, nocujemy 8) Ciekawe co nam się przyśni w nowym domu,w nowym miejscu :-? :wink:

A sterta kartonów jest wielka, sporo jeszcze jest po rodzinie.Ale to są głównie ksiązki,które zwieziemy trochę później.

Podłogę w salonie obserwujemy, nie puchnie dalej.Ale i tak będziemy chcieli ją wymienić,żeby coś nie pogniło.

A tak wogóle, Amtla to dobrze Cię słyszeć bo matrwiliśmy się,że może coś ...tfu,tfu.

Pozdrawiam i dalej śledzę Twoje budowanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu,

5 przeprowadzka! To naprawdę imponujące! Ale chyba najbardziej będzie Was cieszyć ta ostatnia. Gratuluję i cieszę się z Wami, że jutro już śpicie w Nowym Domku! To będzie ważna noc- życzę Wam jutro proroczego i uroczego snu! Ja też czytam często Twój dziennik i kibicuję Ci, nie zawsze się odzywam, bo nie mam jeszcze co pisać o swoim budowaniu, ale jestem Twoim wiernym czytelnikiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem malkaj że kibicujesz nam i dzięki za to.

Ja też czekam,na pierwsze Twoje wpisy z pierwszej wbitej łopaty na Twojej działce. :) Ale cierpliwości, sprawy w sądzie wiemy jak długo trwają.Później to już poleci... 8) .

A co do naszych przeprowadzek to było tak :D :D :D :D

-po ślubie zaraz na wynajęte mieszkanko

-po trzech latach- na własne mieszkanie- na parterze

-po następnych trzech-piętro wyżej (niedaleka ta przeprowadzka :) )

-po następnych 20 latach -na wynajęte mieszkanko :D -dzieci na studiach, a my jak po ślubie :)

- i tera po 8,5 miesiącach do DOOOOOMKU :p :p :p

Aż się sama sobie dziwię,że tyle tego się nazbierało :lol:

Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też myślę ostatnia :wink: :)

A póki co, to .....nie mogę zasnąć :) :o Ale przeżycie.Będziemy mieszkać we własnym(częściowo bankowym :D :roll: ) domku :p :p :p .

Gdyby ktoś mi powiedział 3 lata temu,że będę budować dom to puknęłabym się w czoło :) A tak w niecałe 2,5 roku od momentu kupienia działki-mamy dom :lol: .

Z tej bezssenności to aż zgłodniałam i o północy jem kolację :o :x Chyba cóś mi się z głową robi :D :p

 

Nie wiem czy na bieżąco napiszę,że juz mieszkam bo nie wiem jak będzie działał tam internet.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też myślę ostatnia

(...)

Nie wiem czy na bieżąco napiszę,że juz mieszkam bo nie wiem jak będzie działał tam internet.

 

Moje gratulacje.

Też kibicowałem czytając ten imponujący dziennik. Sporo nas łączy w tym temacie, też nie planowałem budowy (jeszcze 1,5 roku temu!), też sporo przeprowadzek do tej pory (zaraz po studiach 2 wynajmowane mieszkania -> 1 własne -> wynajęte -> ... i wreszcie dom 60 km od ostatniego mieszkania i wszystko w ciągu 6 lat). Jeszcze jedno jest "prawie" wspólne - termin przeprowadzki. My zaliczyliśmy swoją dokładnie 2 tyg. temu. Też trochę na wariata, jeszcze z panem "Stefanem" (u nas Andrzej), bez drzwi i sporym zapałem...

Po tych dwóch tyg. zapał nadal jest niemniejszy, ciągle jest co usprawniać i ciągle chce się tam wracać z miasta. I oto chodziło :)

 

Jedno pytanie: jak rozwiązaliście temat Internetu na swojej wsi ? Jest telefon stacjonarny ?

 

ps.

a tak wyglądają u nas teraz chłodniejsze wieczory:

http://img511.imageshack.us/img511/3593/img32smjr7.jpg

 

więcej: http://www.pawlowek.pl/galeria/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Nie myślałam,że mój dziennik może być dla kogoś ciekawy :-? :p .Ja mam taką naturę-piszę i mówię co myślę :D Czasami może tych emocji było za dużo, ale....będzie co wspominać :D .Jakoś znoszę ten bałagan,chociaż nasz kierownik budowy jak był dzisiaj to nawet buty zdejmował :o bo "masz już tak czysto" :D :D :D Myślałałam,że go obiję za to :D Ale prawda, ogarnęłam to jakoś dzisiaj (i oczywiście wcześniej po trochu).I nawet mi żal,że za kilka dni kończę urlop :( .

Co do inetrnetu to bazujemy na IPlus-ie i blueconnect.Niestety TPSA proponowała nam telefon radiowy,ale powiedzieliśmy im -dziękujemy.Jezeli im się nie opłaca zakładać sieci w kolejnym dużym osiedlu domku, to nie wiem co im się opłaca :( :-?

 

Piękny Wasz kominek :) ,jutro obejrzę galerię, a gdzie Wasz dziennik.? :evil:

Tak więc życzę samych szczęśliwych chwil w nowym domku.

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, gratuluję....

 

Czyli stało się :D uwieńczenie wysiłku, mozołu, pracy. Wydanych pieniędzy i setek pomysłów....

 

Jak to dobrze móc się przespać na własnym łóżku, we własnym nowym domku....

 

Teraz pewnie emocje trochę opadły ale jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowym :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa_zm, Amtla

 

dzięki za gratulacje :) :D :p .Ale niestety jeszcze się "wykańczamy" :( .

Dzisiaj np. Stefanka jeszcze nie ma :o :evil: Ręce opadają :evil:

Ale nic to. Wspaniałe uczucie być we własnym domku :evil: :D :p

Zobaczycie,zobaczycie :p :p :p Teraz jeszcze mocniej trzymam kciuki za Wasze budowanie :p .

 

ewa_zm a - ja do łóżka :o to nie ja ,nie teraz :D :D :D

Jakoś się kuruję i porządkuję domek. A druga noc - już przespana :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśku

u Ciebie też niedługo to pewnie nastąpi.A jak widzę Twoje piękne schody, to też Ci zazdraszczam :D

Co do porządków.Robiłam to sukcesywnie,po trochu.I właściwie po wprowadzeniu to już nie odczuwam takiego nawału pracy.Jeszcze gdyby wszystko było pokończone.....Bo co sobie posprzątam, to Stefanek znowu robi bałagan :x .Ale mieszkać już się da :D :p A trzeba Ci wiedzieć,że ja to wymagająca osóbka jestem :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem u Was w dzienniku, atu szok! Po prostu prędkość światła! SERDECZNE GRATULACJE Z OKAZJI ZAMIESZKANIA!!!

U nas jeszcze kilka miesięcy - może październik, albo listopad, mamy problemy z ekipami - brak terminów to nasza zmora...

Pozdrowienia i miłego mieszkania na swoim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, to teraz rozumiesz dlaczego u nas pomału posuwa się wykonczeniówka ale zawsze do przodu. Fachowiec swój i jak coś schrzani to dostanie po uszach bez ogródek.... :D :D :D :D Terminów mu nie nakładałam a i kar żadnych nie będzie za opóźnienie.... :) :) :) :)

Stokrotnie wolę, żeby mój mąż grzebał sobie powolutku sam, niż znowu miałby sie nam ktoś po domu szwędać i do tego jeszcze użerać się bym z nim musiała, bo inaczej u nas byc nie może.... :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśku masz rację, ale...trzeba mieć takiego prywatnego fachowca w domu :D :D :D .Mój małż to coś tam zrobi( swego czasu to sami kładiliśmy kafelki na ścianach, tapetowaliśmy, robiliśmy boazerię).Ale tym razem postanowiliśmy zlecić to "fachowcowi" :o I mamy tak jak mamy.Dzisiaj spotkaliśmy kolegę,który robił nam ocieplenie i wylewki( jeszcze czeka na sygnał od nas kiedy robimy elewację).Od niego dowiedzieliśmy,że nasz Stefanek to w...4 miejscach robi :o :o naraz!!! Tak jak napisałam.Do końca tygodnia go zdiezrżę, później mój małż wyjeżdża na 2 tyg.(popracować z młodzieżą).A ja Stefankowi podziękuję.Niech spada.

Jeżeli on ma się jeszcze babrać przez miesiąc, to znajdę innego któremu to zlecę do wykonania w krótszym terminie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiliście, że w końcu podjęliście ostateczną decyzję co do Stefanka. Jeżeli facet nawalił, to teraz niech nie liczy na pełną zapłatę........ja mam tak z hydraulikiem - firma, która mi robiła wodę i kanalizę. Nie dość, że następni od ogrzewania musieli po nich poprawiać to jeszcze ceny, które miały być z rabatem bo z jego sklepu okazały się cenami z kosmosu......i to po upustach.... :x :x :x Tak dla sprawdzenia, dałam zużyte materiały do wyceny w innym sklepie hydraulicznym i różnica .....bagatela prawie 800 zł na samym materiale...

A teraz powoli bo sam ale bardzo dokładnie pracuje mój mąż..... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...