Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bogusia, piekna ta Twoja kostka. Taka równiutka i ładna, az chce sie na nią patrzec.....a nie chodzić po niej .... :-) :no:......i dom od razu pewnie wygladu innego nabrał... no a jak juz bedą nasadzenia to już w ogóle........czasami zazdroszczę Wam wszystkim, którzy macie mało kostki do położenia.....ech, ....z torbami bym poszła gdybym kupiła taką kostke i położyła u siebie....ale i tak cieszę się, że moja byle jaka bo byle jaka ale mozna suchą nogą dojśc w każdy zakatek wokół domku i garazu również....i to jest najważniejsze dla mnie...;)

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu a cóż ty kobieto za herezje wypisujesz?:) Twoja kostka byle jaka? Przecież pięknie wygląda.Naprawdę. Najwazniejsze,że jest porządek "w obejsciu":),nie wnosi się błota do domu.A co do ilości...To cieszę się,że nie mam tyle kostki co Ty....bo jaka by nie była kostka,to wydatek jest spooooryyy!!!

Zaraz wkleje zdjęcia z pierwszych nasadzeń:)

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez rogbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super.....:-) na razie to wszystko takie malutkie ale za rok, no może dwa bedziesz miała tam gęsto....a nie myślałaś, żeby posadzić tam coś kolorowego szczepionego na pniu? Jakas trzmielina albo coś innego nie wysokiego, tak gdzieś do 1 metra.....

A w ogóle to zapraszam do mnie... :-) ja od wczoraj kręgosłupa nie czuję...:rolleyes: posadziłam 50 bukszpanów i mam jeszcze 30 świerków do posadzenia....sadzonki malutkie ale posadzimy je w lesie, żeby stworzyły dodatkową osłonę jak będą już duże....

U mnie o tyle jest gorzej, że ja wszędzie mam glinę i to najwyższej jakości. Tylko, żeby wsadzić jakąkolwiek roślinkę to muszę wykopac spory dół i wrzucić tam dużo czarnej ziemii, żeby roslinki miały co jeść. No i takim sposobem nie czuje kręgosłupa....;).... Ale to i tak jest baaardzo przyjemne, nieprawdaż? :rolleyes: a te efekty, które przyjdą na przyszłą wiosnę.....ech, to aż chce się to wszystko robic..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu,

ślicznie prezentuje się kostka przed domem :) Wzory, chociaż bywają bardzo ryzykowne, u Was świetnie się wkomponowały....I najważniejsze, że wreszcie pożegnasz się z piachem :rolleyes:

 

Roślinki faktycznie mizernie wygladają na tle domku, ale za pięć lat ich nie poznasz...dałaś włókninę pod nasadzenia?

 

pozdr

Edytowane przez Amtla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bogusiu :)

Dawno nie zaglądałam a tu proszę pięknie przed domkiem się robi .....kostka ładnie zrobiona naprawdę prezentuje się fajniutko a i roślinki urosną i będzie pięknie

Pozdrawiam cieplutko i do miłego usłyszenia :);)

 

P.s a my za tydzien wracamy do domku ...hura nareszcie zobaczę domek papa:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu ja też ledwo wstałam z łóżka wczoraj i dzisiaj:) Już nie te lata.... Ale Ty to dopiero wykonałaś kawał roboty.

U nas też niestety iły...posadziłam dlatego malutkie roślinki,może łatwiej się zaadoptują do takiego podłoża. Natomiast co do roślinek szczepionych,to poczekam z tym do wiosny.Oprócz tych roślinek, które widać posadziłam cebule tulipanów,narcyzów.Więc muszę zobaczyć jak się to wkomponuje w całość.

 

Amtlo dzięki.Wzorek jest bardo delikatny,mimo wielkości.Nie przytłacza.A przede wszystkim jak fajnie wyjść z domu na równą dróżkę:)

Roślinki posadziłam malutkie-pisałam wyżej.Nie dawałam włokniny-w tej cześci być moze będę sadzić roślinki też jednoroczne.

 

dorkaK kostka położona w trzy dni:) więc nawet krótka przerwa w odwiedzinach dała zmianę:)

Cieszę się,ze Ty sie cieszysz z przyjazdu do domku:)

 

Nadulko dziękuję:) Masz racje-patrzę i słucham czy roślinki rosną:) Poki co najbardziej z moich nasadzen to chyba najbardziej cieszą się zaprzyjaźnione kocurki naszych sąsiadów:) Już widać ślady grzebania w ziemi:) ...bestie jedne:)

Więcej z nasadzeniami chyba już nie poszaleję..brak ziemi..:( A "trochę" jeszcze jej potrzeba...

 

Dziewczynki dobrej nocki papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadulko niestety nie:( Brakuje nam sporo ziemi,a głównie tam gdzie one mają być posadzone(jak pisałam sąsiad naobiecywał, i g... z tego wyszło) W sobotę dostaliśmy namiary ,mąż pojedzie w inne miejsce i zobaczymy.Moze jeszcze coś zdziałamy.Z tego też powodu nie mozemy posiać trawy...Moje tujki są w doniczkach i w razie W będą musiały w nich przezimować:( Rozmawiałam z panem od kostki(on też wykonuje ogrody) i powiedział,że tak można zrobić.Bo przecież w szkółkach też tak rosną.Trzeba tylko pamiętać,zeby je podlać od czasu do czasu,zasilić nawozem....Nie tak to miało wyglądać..nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaluś dziękuję:) najważniejsze,że chodzimy po równym:) i nie wnosimy błota do domu.

 

Powolutki zagospodarowuję to co się da:) Dzisiaj wsadziłam następne cebulki,krokusy,tulipanki,żonkilki:) Niestety trawki chyba nie posiejemy, bo musimy jeszcze dowieźć ziemi (już pisałam o tym) i chyba teraz już tego nie zrobimy.A szkoda bo dzisiaj powstało coś co już powoli zbliża sie do ogrodu:)....cały dzień walczyłam,pleców,rąk i innych częsci ciałą nie czuję...Jutro wkleję fotki

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, a jak glebogryzarka? Przydała się? Widzę, że wasza ziemia jest taka fajna.....i pewnie nie musisz juz dodawać innej ziemi. U nas niestety, pod każdą roślinkę musimy wykopać wielki dół do którego wrzucamy ziemie paczkowaną i dopiero wsadzamy roslinkiA.... zobaczymy co z nich urosnie. Powiedz mi czym oddzielisz rabaty od trawy? Bo widzę, że rabaty nabrały zarysu ale nie moge dopatrzec się czym je odznaczyłaś.....tylko ziemią?

Miło tak patrzeć na własnoręcznie wykonaną pracę ogrodniczą...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu, glebogryzarka nadal w opakowaniu:) Ziemia została jakiś czas temu przeorana i zrekultywowana.I to co widać nawet dobrze się grabiło.Ale to nie jest ostateczny poziom ziemi.Musimy ją wyrównać do poziomu ogrodzenia-do granicy między podmurówką a właściwym ogrodzeniem(widac to na zdjęciu).Dlatego roślinki sa bardziej zakopcowane niż posadzone.Musiałm je wsadzić bo one już dwie zimy spędziły w pomieszczeniu gospod. i nie wiem czy przeżyłyby kolejny.Ziemia z wierzchu wygląda fajnie( częsc była dowieziona w ubiegłym roku) ale głębiej to też iły.Też musimy sypać ziemie z worków.

 

Rabaty narazie oznaczyłam ziemią,a póżniej chcemy je oddzielić kostką granitową.

 

Niby nic wielkiego ale taka rabata już wprowadziła odrobinę porządku w tym kawałku ogrodu:)

Edytowane przez rogbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bogusiu:)......łał ale ładniutko u Ciebie tak wszystko uporządkowane i czyściutko;)

Ogród zapowiada się bardzo ładny.....jak jeszcze przyjdzie kora i żwirek no i oczywiście inne roślinki to będzie super wyglądać:wiggle:

Będę zaglądać i podziwiac Twoje poczynania w urządzaniu ogrodu.....pozdrawiam papapa:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusiu, jaki śliczny porządek zrobiłaś wokół domku...To nic, że jeszcze ziemi potrzeba - już jest ślicznie. Jak wsadzisz rośliny, to już ogród zacznie ŻYĆ.....sama się zdziwisz jak szybko to będzie. Ładny widoczek masz z okna...ale to już pisałam, a teraz jeszcze porzadek w ogródku.

 

Smutek...ludzie odchodzą...coraz bliżsi chociaż nie rodzina...

Edytowane przez Amtla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...