Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie jest to podejrzany interes,jesli chodzi o tak niską cenę brutto.Proszę wejdź na allegro i zobacz jakie są wystawiane ceny dla takich pustaków.

Miałem podobną ofertę na tanie pustaki Termo-Rapid i nawet je zamówiłem,ale przed dostawą miałem wpłacić zaliczkę i wtedy poprosiłem o fakturę.Na fakturze była cena brutto 3,66,ale miałem dodatkowo dać kierowcy około 4 tys.bez żadnego dokumentu i wtedy ta cena już nie była atrakcyjna(brak możliwości odliczenia 15% podatku VAT od kwoty przekazanej bez pokwitowania).

Przy cenach wyraźnie odbiegających od przeciętnie notowanych należy być bardzo ostrożnym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfego ,to teraz sprawa wygląda zupęlnie inaczej jak podałeś wymiary tej cegły.Uważam,że możesz śmiało to kupować.Ja taką cegłę oglądałem - jest dobra.W twoim przypadku koszt m2 mury bedzie kosztowł 61,75 zł.

Ja wczoraj kupiłem cegłę niemiecką UNIPOR 372x240x238 i koszt 1m2 muru wyniesie mnie 66,00 zł.,ale moja miejscowość leży dużo dalej od granicy niemieckiej stąd różnica w cenie(koszty transportu są wysokie).

Radzę się nie zastanawiać,bo obserwuję ceny i one systematycznie rosną.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my mamy po 6,8 brutto.Po rabacie :evil:

 

Co? Taki poroton - firmy ROBEN o wymiarach 238 x 240 x 308. wys x szer x dł - zużycie 13/m ?

Ja początkowo chciałem brać suporex, ale w hurtowniach nie ma - będzie w lutym i po nowych cenach, na pewno nie taniej niż 11 za duży bloczek, o ile nie drożej. w takim wypadku m ściany wychodzi po prawie 80 zł, a z tej ceramiki po ok. 62 zł. dlatego z zoną zdecydowaliśmy sie wziąć ceramikę, podobno i tak dom jest cieplejszy z tego, chociaż może być więcej odpadów i problemów przy instalacjach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfego ale nie sadzisz ze ceramike bedziesz jeszcze ocieplal i wtedy koszt 1m2 wzrosnie a bloczek z suporexu juz nie potrzeba docieplac czasem koszt sciany surowej z tanszego materjalu przewyzsza koszt sciany z drozszego materjalu po dolozeniu tynkow ceramika musi byc tynkowana ze znacznie grobszej warstwy i ocieplana styropianem od 12 do 15cm policz wszystkie koszty zanim podasz ceny za metr kwadratowy pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat - doradźcie mi proszę.

Mam okazję kupić poprzez allegro suporex Solbet w cenie 9,50 brutto + koszty transportu. Problem polega na tym że na aucji jest wystawiona jedna sztuka - czyli licytuję 1 szt. Dostaję na fax fakturę performę i musze zapłacić 50% zaliczki a reszta przy odbiorze. Ale boję się że stracę te pieniądze i nie dostanę towaru. No ale cena jest zachęcająca - co o tym myśleć - zaryzykować, czy lepiej zapłacić więcej i nie mieć zmartwienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfego ale nie sadzisz ze ceramike bedziesz jeszcze ocieplal i wtedy koszt 1m2 wzrosnie a bloczek z suporexu juz nie potrzeba docieplac czasem koszt sciany surowej z tanszego materjalu przewyzsza koszt sciany z drozszego materjalu po dolozeniu tynkow ceramika musi byc tynkowana ze znacznie grobszej warstwy i ocieplana styropianem od 12 do 15cm policz wszystkie koszty zanim podasz ceny za metr kwadratowy pozdrawiam

 

Primo - suporex 24 też trzeba docieplić

Secundo - wszystko trzeba otynkować,

Tertio - styropian 10-12 w zupełności wystarczy

 

Ogolnie - mam dobrą cenę i zapewniony towar dobrej jakości i marki. Za miesiąc zacznie sie zadyma w hurtowniach i zobaczymy jakie będą wtedy ceny, czego sobie i iinnym nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...