Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj dzwoniła mi pani z hurtowni i pytała się czy chcę kupić belki nadprożowe L19 bo od przyszłego poniedziałku idą w górę o 12 %.

Tak sie zastanawiam czy to wymuszanie zakupów czy dbałośc o klienta czy o własna premię sprzedawców w hurtowniach.

Co sądzicie ??? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniła mi pani z hurtowni i pytała się czy chcę kupić belki nadprożowe L19 bo od przyszłego poniedziałku idą w górę o 12 %.

Tak sie zastanawiam czy to wymuszanie zakupów czy dbałośc o klienta czy o własna premię sprzedawców w hurtowniach.

Co sądzicie ??? :evil:

Ja sądze, że powinieneś o to spytać w jakimś innym wątku np"porozmawiajmy o cenach".

Osobiście uważam,że tej pani nie chodzi o twój interes, chyba że sie dobrze już znacie i w gre wchodzi jakiś inny interes :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siporeks: 24cm: 8,90 netto + transport 400zł(brutto)

12cm: 4,45 netto +transport

Bloczki fundamentowe: 2,95 netto + transport jakieś 90zł(brutto)

Klej do cienkich spoin: 459,94(brutto)

 

Możliwe są te ceny? Oczywiście za tyle mogę mieć po 18 lutego, już po prawdopodobnych podwyżkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w hurtowni materiałów budowlanych.

Ceny na dziś spod Warszawy, powiat pieseczyński:

Cement 469 brutto,

superex solbet - 12,56 brutto + transport 200 pln.

suporex 12 - brak i ciężko ustalić cenę bo nie mamy na razie dostaw!

 

Jeśli chodzi o solbet 24 mamy limit - jeden truck tygodniowo z produkcji, dlatego nie ma mowy o jakichkolwiek rabatach dal klientów, nam już fabryka zmniejszyła rabat i cena jest bardzo nie stabilna...zaczyna się to samo co w zeszłym roku, brak towaru i galopujące ceny!!!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w hurtowni materiałów budowlanych.

Ceny na dziś spod Warszawy, powiat pieseczyński:

Cement 469 brutto,

superex solbet - 12,56 brutto + transport 200 pln.

suporex 12 - brak i ciężko ustalić cenę bo nie mamy na razie dostaw!

 

Jeśli chodzi o solbet 24 mamy limit - jeden truck tygodniowo z produkcji, dlatego nie ma mowy o jakichkolwiek rabatach dal klientów, nam już fabryka zmniejszyła rabat i cena jest bardzo nie stabilna...zaczyna się to samo co w zeszłym roku, brak towaru i galopujące ceny!!!

Pozdr

A ja dzisiaj ustaliłem ostateczną cenę za sobet 24 - 10,06 brutto za sztukę (bloczki na palecie).

Mogę kupić ewentualnie bloczki z Niemiec koło Lublina w podobnej cenie...

Nic się nie zaczyna, a wręcz odwrotnie - stabilizuje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj ustaliłem ostateczną cenę za sobet 24 - 10,06 brutto za sztukę (bloczki na palecie).

Mogę kupić ewentualnie bloczki z Niemiec koło Lublina w podobnej cenie...

Nic się nie zaczyna, a wręcz odwrotnie - stabilizuje się...

 

Pragną przypomnieć, że Lubilin to nie Warszawa... na wsi w woj.pomorskim to też bułka kaizerka kosztuje 0,25 a w wawce 0,40, więc proszę nie porównywać.

Jeśli hurtownia ma limit na 18 palet solbetu tygodniowo i od 02.02.2008r. zmniejszony rabat o 8% to nie wiem czy to się stabilizuje. Nie mówię już o H+H bo ten to na zapisy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że Lublin, to nie wieś na pomorzu...

W większości hurtowni cena na wejście to 12-13 zł i każdy od razu biadoli, że wszystko na zapisy, że będzie jeszcze gorzej, że trza brać i nie marudzić, bo w zeszłym roku to....

Ale jak się pojeździ i się poszuka, nie da sie zwieźć handlarzom, to można znaleźć sporo taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że Lublin, to nie wieś na pomorzu...

W większości hurtowni cena na wejście to 12-13 zł i każdy od razu biadoli, że wszystko na zapisy, że będzie jeszcze gorzej, że trza brać i nie marudzić, bo w zeszłym roku to....

Ale jak się pojeździ i się poszuka, nie da sie zwieźć handlarzom, to można znaleźć sporo taniej....

 

ale Lublin to nie Warszawa, jeśli by były u Was stawki takie jak u nas to nie mielibyśmy tyle napływowego ludu za pracą, sama mam co najmniej trzy znajome z Lublina co mieszkają w Wawce od kilku lat bo tu im lepiej płacą, a na weekend jadą do domu i tram im rodzice szykują mrożonki i weki za stawki lubelskie i da sie wyżyć...Nie ma co porównywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że Lublin, to nie wieś na pomorzu...

W większości hurtowni cena na wejście to 12-13 zł i każdy od razu biadoli, że wszystko na zapisy, że będzie jeszcze gorzej, że trza brać i nie marudzić, bo w zeszłym roku to....

Ale jak się pojeździ i się poszuka, nie da sie zwieźć handlarzom, to można znaleźć sporo taniej....

 

ale Lublin to nie Warszawa, jeśli by były u Was stawki takie jak u nas to nie mielibyśmy tyle napływowego ludu za pracą, sama mam co najmniej trzy znajome z Lublina co mieszkają w Wawce od kilku lat bo tu im lepiej płacą, a na weekend jadą do domu i tram im rodzice szykują mrożonki i weki za stawki lubelskie i da sie wyżyć...Nie ma co porównywać...

To jakieś uogólnienia, każdy przypadek jest indywidualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro są aż takie różnice cen w Warszawie to co to za problem kupić gdzieś indziej np. w Łodzi czy Lublinie - skoro bieżecie cały transport np. cegieł czy bloczków to będzie się opłacało zapłacić za transport , ja osobiście kupowałem np. w Cieszynie akcesoria dachowe ( kosze , kliny , okapy , listwy i taśmy ołowiane i aluminiowe ) wyszło tego za ponad 2tys zł - wszystko dostałem na 2 dzień przesłane firmą kurierską - za przesyłke nie płaciłem nic ( sklep pokrył koszty - zresztą co to za koszt - 20zł )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...