Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak tak czytam o cenach to aż robi sie gorąco . W hurtowni gdzie kupowałem stal sciagają ja z Niemiec bo taniej. Czy w naszym kraju panuje aż taka paranoja?

 

 

Witam,

 

Tak u nas panuje paranoja bo to wszystko przez bandę złodzei nad którą nie ma kontroli i nikt temu nie przeciwdziała. Cały czas żałuję ,że się w tym "Polandzie" urodziłem bo to specyficzny kraj. Niestyty musimy walczyć z tym i szukać gdzie najtaniej się da. Ja tak robie , nie daje się tym bandom. Oczywiście nie wszystko się da taniej kupić ale na głównych zakupach polecam szukać nawet za granicami kraju. Lokalnie można se kupić cement albo papę. :lol:

Podaj ceny, lub idź na Wiejską. Masz blisko.

 

Proszę:

 

25 P+W 6,85 brutto zdostawą na budowę i rozładunkiem

cegła pełna 90 gr. brutto z dostawą i rozładunkiem

więźba niestety aż 700 pln z impregnajcją i dostawą na plac budowy.

deski 450 pln z impregnacją i dostawa na plac budowy

 

Na wiejską to bym poszedł ale nie sam... :lol:

 

Ps. Najgorsze kur..two to to ,że jak robiłem projekt 2 lata temu w lutym to cena Porothermu 38 p+w była na poziomie 3,5 ; 4 pln. W maju tego samego roku już była po 9 ,10 pln. Jawne złodziejstwo ten kraj.I wszystko sztucznie nakręcone. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę:

25 P+W 6,85 brutto zdostawą na budowę i rozładunkiem

cegła pełna 90 gr. brutto z dostawą i rozładunkiem

więźba niestety aż 700 pln z impregnajcją i dostawą na plac budowy.

deski 450 pln z impregnacją i dostawa na plac budowy

 

Zdradź gdzie i kiedy dostałeś takie ceny? Zwłaszcza porotherm i cegła? Brutto z fakturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

25 P+W 6,85 brutto zdostawą na budowę i rozładunkiem

cegła pełna 90 gr. brutto z dostawą i rozładunkiem

więźba niestety aż 700 pln z impregnajcją i dostawą na plac budowy.

deski 450 pln z impregnacją i dostawa na plac budowy

 

Zdradź gdzie i kiedy dostałeś takie ceny? Zwłaszcza porotherm i cegła? Brutto z fakturą?

 

 

U sąsiadów z zachodu i północnego wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w tym roku buduje dom -PROJEKT ZALESIE - MG PROJEKT na pomorzu-w okolicach Redy, i dochodze do wniosku,ze sytuacja w Polsce powoli staje sie normalna

Abstrahując od naganiaczy (pracowników hurtowni zarejestrowanych jako "user" na Forum) obserwuję,że ceny normalnieją, tzn. spadają i dostosowują się do np. niemieckich poziomów i kursu EUR 3.5 /PLN

W końcu jesteśmy w UE i nie jest problemem ściągnięcie np. dachówki ceramicznej z Niemiec czy ze Słowacji za PLN 40,- / m2

pozdrawiam wszystkich,którym nie udało się wcisnąć "ciemnoty" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się stronka zaczyna :wink:

 

 

Silka Xelli E24 - 7,35 - 9,00 zł

E18 5,85 - 7,70 zł

E12 4,10 - 4,90 zł

 

ceny z dowozem brutto

 

 

Ma ktoś w mojej okolicy taniej?

 

Efilo, cholernie drogo. W styczniu kupowałem Silkę Xelli:

E24 po 5,20

E12 po 2,90.

 

Aż takie różnice :o :o :o

Twardo negocjuj, na pewno obniżą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynegocjowane przeze mnie ceny w Szczecinie (ceny brutto z transportem i rozładunkiem):

Porotherm Winnenberg 25 --- 7,10/szt

A kiedy i skąd bierzesz ten Porotherm w takiej cenie?

Ja nie mogę nic poniżej 8,95 zł brutto teraz znaleźć.... :cry:

 

Z hurtowni w okolicach Szczecina. Zaliczkowałem materiał. Cena z 1.03.2008.

Dostawy na budowę wraz z postępem robót. Cena stała do końca.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo, cholernie drogo. W styczniu kupowałem Silkę Xelli:

E24 po 5,20

E12 po 2,90.

 

Aż takie różnice :o :o :o

Twardo negocjuj, na pewno obniżą cenę.

 

Hehe

dobre.

 

Po pierwsze kujawsko-pomorskie to niestety nie to samo co Śląsk.

Po drugie zazdroszcze ceny. Czytałam wcześniej ile płaciłeś. Ja dostałam cene 4,67 netto za bloczek. Te 7 to po dodaniu VATu i niestety drogiego transportu z Ostrołęki.

 

Co do negocjacji to brzmi to jak farsa. Znalazłam tylko jednego dostawce który ma na składzie bloczki. I to nie wszystkie. Jak się zdecyduję to kupię wszystko co ma na składzie a i tak mi nie starczy. Ten hurtownik jako jedyny może w ogóle zaoferować Silkę.

O dostawie w marcu mogę tylko pomarzyć. Na dostawę w kwietniu załapię się tylko wtedy jeśli złożę zamówienie w ciągu kilku najbliższych dni bo dostawy są reglamentowane. Brzmi to jak komuna ale niestety tak jest. Widziałam nawet odpowiedź z Xelli w tym temacie.

 

Dodam że od 1 kwietnia obowiązuje nowy cennik i za E24 będzie cena ponad 9 zł :evil: I nie jest to niestety Prima Aprilis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze kujawsko-pomorskie to niestety nie to samo co Śląsk.

 

 

C

 

No racja, Wy tam lepiej zarabiacie :lol:

 

A już tak na poważnie, to Silka osiągnęła niezłe ceny. Przesada prawda. Mam tylko nadzieję, że wystarczy mi tych bloczków na cały budynek.

Dziś obdzwaniałem wytwórnie betonu. Oto ceny brutto za B-25:

317 PLN za M3 + 220 PLN za 1 godz. pompa

320 PLN za m3 + 300 PLN za 1 godz. pompa

335 PLN za m3 + 40 za m3 za pompę

I pytanie która z w/w cen jest korzystniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

25 P+W 6,85 brutto zdostawą na budowę i rozładunkiem

cegła pełna 90 gr. brutto z dostawą i rozładunkiem

więźba niestety aż 700 pln z impregnajcją i dostawą na plac budowy.

deski 450 pln z impregnacją i dostawa na plac budowy

 

Zdradź gdzie i kiedy dostałeś takie ceny? Zwłaszcza porotherm i cegła? Brutto z fakturą?

 

Hurtownicy robią Was w bambuko, np. porotherm 24x24x50 w Niemczech

chodzi po 3,5 zl (po przeliczeniu) czy Wienerbergera 36 tez za 1.- EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po 1 euro a transport to pewnie gratis te 500 czy wiecej kilometrów.

Po za tym niemiecki porotherm jest innej klasy jak polski dlatego jest taniej a po trzecie Wienerberger jest firma jak najmniej polska i dba o " własny" interes.

A po czwarte to pustak wienerbergera z polskich cegielni jest pod wydział, Xella i Ytong nie przyjmuja zamówień czyli sprzedane maja na pniu ( prawdopodobnie na wschód polscy producenci betonu komórkowego maja kolejki pod fabrykami. A zapytania o kilkaset tysięcy sztuk pojawiają się bardzo często. Popyt przewyższa podaż i to jest odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ten niemiecki to badziewie :lol: :lol: . Nie wiadomo dlaczego tam domy jeszcze stoją :) :lol: :lol: :lol:

W jakiej hurtowni pracujesz ?

Koledzy z innych hurtowni predzej czy później zmiękną i zamówią w D większy transport / koszty pojda w cenę/ tych okropnych cegiel czy innego porenbetonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę że badziewie materiał jest dokładnie taki jak sie zamawia

ale niestety na samochód wchodzi go tyle i tyle i im dalej od granicy tym drożej. Firma ze wschodniej Polski nie maszans na dobrą cenę.

Zreszta tam skąd jestem jest podobnie m2 jest droższy od 10-15 zł niż np. we Wrocławiu. Kilometry robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...