Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pani w urzedzie skarbowym powiedziala mi ze poki niemam pozwolenia na budowe to niemoge brac na fakture bo mi niezwroca roznicy 22z7procent.wiec nic innego mi niepozostalo jak w niemczech robic zakupy. :D

 

Ja w swoim US pytałem, jak wygląda sprawa zakupu materiałów, gdy nie mam jeszcze PnB. Powiedziano mi tak: rozumieją, że można materiały budowlane kupować wcześniej, ale odliczyć VAT na materiały można dopiero wtedy, gdy mamy PnB (czyli chodzi tylko o datę), czyli jęsli kupisz materiały w 2007 roku a pozwolenie uzyskasz w 2008, to VAT możesz odliczyć dopiero w 2009 roku.

Nie wiem czy mnie zrozumiałas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co pisze!!!urzad skarbowy zary.poki niedostane pozwolenia na budowe roznicy podatku vat niedostane wogole.tak zostalem poinformowany.powolali sie na jakas ustawe.zeby bylo smieszniej poszedlem po tygodniu i rozmawialem z innym urzednikiem i powiedzial to samo.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani w urzedzie skarbowym powiedziala mi ze poki niemam pozwolenia na budowe to niemoge brac na fakture bo mi niezwroca roznicy 22z7procent.wiec nic innego mi niepozostalo jak w niemczech robic zakupy. :D

 

Ja w swoim US pytałem, jak wygląda sprawa zakupu materiałów, gdy nie mam jeszcze PnB. Powiedziano mi tak: rozumieją, że można materiały budowlane kupować wcześniej, ale odliczyć VAT na materiały można dopiero wtedy, gdy mamy PnB (czyli chodzi tylko o datę), czyli jęsli kupisz materiały w 2007 roku a pozwolenie uzyskasz w 2008, to VAT możesz odliczyć dopiero w 2009 roku.

Nie wiem czy mnie zrozumiałas :lol:

 

Z rozliczeniem różnicy podatku VAT od zakupu mat. bud. nie trzeba czekać do roku następnego po roku otrzymania PnB. Wniosek można złożyć w tym samym roku byle już po otrzymaniu PnB. Reasumując: zakup mat. bud. przed wydaniem PnB nie dyskwalifikuje faktur potwierdzających ich zakup - jedynie ze złożeniem wniosku należy poczekać do czasu jego wydania i można go złożyć w tym samym roku, w którym wydano pozwolenie. Jeśli więc kupisz mat. bud. w 2007 r. a pozwolenie otrzymasz w 2008 r. to pierwszy wniosek możesz złożyć już w 2008 r. po wydaniu tego pozwolenia. Pamiętać należy o tym, że wniosek można składać tylko raz w roku lub jednorazowo po zakończeniu inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...