Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje mi się, że tak. Ja ytong 36 kupowałam jeszcze po 112 zł mkw, ale to było dokładnie rok temu. Teraz zabrakło mi 20 mkw 24cm na ścianki działowe i za tyle ile piszesz, we Wrocku proponują mi zwykły beton komórkowy. My cały materiał kupowaliśmy w Madar Preis i wtedy dostaliśmy tam najlepszą cenę. Nie wiem jak teraz. Dobrą ofertę dali nam też w Vigma Berg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ytong z innej hurtowni:

rozmiar "24" PPW 2-0,400

wymiary dł.62,4 / wys. 24,9 / szer. 24

m2 = 6,4 szt.

na transporcie znajduje się 31 palet = 174,53 m2 = 1116 szt.

cena m2 = 69,92 zł netto

szt. = 10,92 zł netto

transport gratis!

kaucja za palety 31 szt.x 23 zł = 713 zł

:oops:

 

Jakieś dziwne te wymiary. Ytong ma wymiar dł 60 cm, wys. 20 cm, szer. to już róznie, jaka potrzebna. Wygląda mi to na zwykły BK, może z Powodowa, który Xella przejęła jakis czas temu. Robią tam bloczki, trochę kiepskiej jakości. Mamy zrobiony z nich garaż. Na 1 m2 ściany bloczków Ytong wychodzi 8 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar ma jednak znaczenie, nawet jeżeli będzie to jakaś niemiecka wersja. Ta polska, ale nie tylko, bo wiele osób ma ytonga made in germany, jest o wysokości 20 cm. Problem może być wtedy, gdy zabraknie ci ileś tam bloczków i trzeba będzie dokupić, a hurtownia nie będzie ich mieć. A to się często zdarza. Jeżeli zastosujesz krajowe, to jeszcze ok, bo też mają 24 cm wysokości, a długość 59 cm, ale oryginalny ytong już 20 cm. Pozostanie przycinanie, kombinowanie, czyli straty. Pomyśl o tym. Przy ścianach zewnętrznych z ytonga, dobrze jest zastosować wewnątrz silkę. Przy jednakowym wymiarze łatwiej jest spasować mury. My już to przerabialiśmy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam ofertę jak poniżej:

 

max 3,5 brutto z dostawa hds w cenie (dowiozą prosto od producenta, mam kierowcy dać na piwo :oops: :D )

 

cegła pelna palona podobno dobra 1,30 netto

 

K2 2,9 do negocjacji

 

stal 2250/tona

 

cement 400 brutto

cement mam zarezerwowany w tej cenie, wlasiciel pokazywal mi faks z cementowni o podwyżce 55 pln netto na tonie od nowej dostawy.

 

hurtownia w łódzkiem, dla wtajemniczonych- koło wielkiej dziury ;)

bardzo dobre warunki płatności (ale myśmy tam już brali pierdołki)

dla zainteresowanych podam namiary

 

ogólnie odwiedzilam kilka hurtowni i w każdej mi mówili że material na sciany i cement juz zaczynaja drożec, producenci przerywają produkcje, ciekawe w jakmi celu :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remonty remontami, dzwonilam do lokalnych 3 cegielni i w każdej mi powiedzieli, ze wyprzedają to co mają a jak zaczną produkować to towar będzie wychodził ok maja/czerwca i takie zapisy przyjmują. Jakos trudno mi uwierzyć, ze przerwa techniczna trwa 4 miesiące :o :o :o

 

i tak od hurtownika dostalam lepszą cene brutto niż w cegielni netto. Zamawiam 2 pełne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...