Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Właśnie jestem na etapie stan surowy zadaszony i przymierzam się do robienia instalacji wenętrznych. Czy mogłabym otrzymać jakąś wycenę instalacji ( domek w stopce). Czy na jeden poziom wystarcza jedno gniazdo? Czy w sklepie internetowym zestaw promocyjny to jednostka wraz z przystawkami? a ile w takim razie wyjdzie wszystkich rur, gniazd, itp na 248m? Ile kosztuje robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za szybką odpowiedz :D

Mam dodatkowe pytanie czy kupując zestaw montażowy Allegro na 3 gniazda jestem w stanie sama to wykonać i czy następnie dokupując jednostkę centralną Beam 2725 (czy 2750 to nie przesada do takiego metrażu?) czy wszystko będzie grać? Dlaczego 5 gniazd?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sklepie internetowym pakiet instalacyjny na 3 pkt kosztuje 335,-

a po zsumowaniu wchodzących na pakiet elementów wyszło mi 325,-

 

Myślałem że jeśli pakiet to taniej ??? :p

Witam.

Oczywiście pakiet powinien być tańszy, lecz niestety taką cenę ustalił odgórnie importer i nic nie da się z nią zrobić.

No chyba, że ktoś skompletuje swój pakiet indywidualnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się zapytam o cenę i propozycję rozwiązania dla Whisperówki :) Rzut wyślę za chwila na maila, mam tylko jedno pytanko:

ponieważ kolejność prac to tynki - podłoga, a orurowanie należałoby rozprowadzić przed tynkowaniem, zastanawiam się nad "logistyczną" stroną instalacji. Czy można zamontować w ścianach tylko odcinki pionowe, ścienne, a resztę zrobić po tynkach? Boję się że tynkarze mi rozdepczą rury. Poza tym jeśli rura ma iść w ociepleniu podłogi, to muszę to ocieplenie ułożyć, a przed wyjściem tynkarzy na pewno się na to nie zdobędę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujące pytanie: czy odkurzacz bardzo hałasuje? Mam zamiar instalować go pod schodami wewnątrz domu, pomieszczenie max wysokości 170 cm. [Projekt Victoria (216) z archigrpah.pl] Docelowo będą tam drzwi. Ale, czy nie będzie sprzęt za bardzo hałasował? W jakiej odległości od pieca/zbiornika z wodą można zainstalowac odkurzacz? Czy są jakieś ograniczenia w tym zakresie? Jedyne wyjście w moim wypadku to ta niby-kotłownia, nie mam garażu, nie mogę więc wyrzucić odkurzacza na zewnątrz.

 

I jeszcze taka sprawa: od odkrzurzacza prowadzi na zewnątrz rura, która odprowadza - ale co? Tylko powietrze? A może sporo hałasu również;)?

 

Pozdrawiam,

Pafnucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad "logistyczną" stroną instalacji. Czy można zamontować w ścianach tylko odcinki pionowe, ścienne, a resztę zrobić po tynkach? ... Poza tym jeśli rura ma iść w ociepleniu podłogi, to muszę to ocieplenie ułożyć, a przed wyjściem tynkarzy na pewno się na to nie zdobędę :wink:

Niestety nie powinno się montować instalacji "na raty" - brak możliwości sprawdzenia szczelności, nie można również ułożyć instalacji elektrycznej. Ocieplenie powinno się ułożyć po rozprowadzeniu wszystkich instalacji( w tym i odkurzacza centralnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad "logistyczną" stroną instalacji. Czy można zamontować w ścianach tylko odcinki pionowe, ścienne, a resztę zrobić po tynkach? ... Poza tym jeśli rura ma iść w ociepleniu podłogi, to muszę to ocieplenie ułożyć, a przed wyjściem tynkarzy na pewno się na to nie zdobędę :wink:

Niestety nie powinno się montować instalacji "na raty" - brak możliwości sprawdzenia szczelności, nie można również ułożyć instalacji elektrycznej. Ocieplenie powinno się ułożyć po rozprowadzeniu wszystkich instalacji( w tym i odkurzacza centralnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujące pytanie: czy odkurzacz bardzo hałasuje? Mam zamiar instalować go pod schodami wewnątrz domu, pomieszczenie max wysokości 170 cm. [Projekt Victoria (216) z archigrpah.pl] Docelowo będą tam drzwi. Ale, czy nie będzie sprzęt za bardzo hałasował? W jakiej odległości od pieca/zbiornika z wodą można zainstalowac odkurzacz? Czy są jakieś ograniczenia w tym zakresie? Jedyne wyjście w moim wypadku to ta niby-kotłownia, nie mam garażu, nie mogę więc wyrzucić odkurzacza na zewnątrz.

 

I jeszcze taka sprawa: od odkrzurzacza prowadzi na zewnątrz rura, która odprowadza - ale co? Tylko powietrze? A może sporo hałasu również;)?

 

Pozdrawiam,

Pafnucy

Hałas jaki powstaje w czasie pracy jednostki centralnej waha się od 64,2 do 70,5 dBa.

Jeżeli chodzi o odległość zamontowanej jednostki od zbiornika z wodą to muszę się przyznać, że niestety nie wiem jaka powinna to być odległość.

Odnośnie rury wydechu powietrza - wydostaje się tamtędy powietrze i "odrobina" hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze Paweł się nie pogniewa że wchodzę na jego wątek ale padło tu jedno pytanie na które nie została udzielona odpowiedz Jak dobrze zrozumiałem chodzi tu o odległość pieca gazowego ( nie zaś samego zasobnika z woda )od urządzeń iskrzących ( również jednostek centralnych OC) i wynosi ona 60 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...