Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Instalacje odkurzacza centralnego mają już kilkadziesiąt lat i okres błędów przedszkolnych za sobą Pisałem to już tyle razy to jeszcze raz napisze Prawidłowo wykonana i prawidłowo użytkowana instalacja odkurzacza centralnego służy ku wygodzie domowników i naprawdę nie ma z nią żadnych problemów Nic z rur nie śmierdzi i nic się nie zapycha No właśnie ale jest jeszcze element ludzki Pomysłowość dzieci z bezmyślność sprzątaczek Instalacja została tak pomyślana że wszystko co zdołamy do niej włożyć i przejdzie przez pierwsze krótkie kolano nie ma prawa zatrzymać się na kolejnych załamaniach (kolanach )bardzo łagodnych(zobacz zdjęcia instalacji odkurzacza na mojej stronie trójniki 90 st są rzadkością a sama instalacja powinna wyglądać jak odwrócona choinka ) Niestety mimo to zatory z różnych przyczyn się zdarzają Najprostszym sposobem na udrożnienie jest odwrócenie ciągu a ostateczność to sprężyna Jest jeszcze pomoc fachowa wyposażona w sprzęt do monitoringu i udrażniania instalacji na bazie firm Rems lub Ratemberger

Z kubła swego własnego odkurzacza ( działa od 4 lat) miałem okazje wyciągać skarpetki, figi córki i zapalniczkę samochodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czas podciągnąć :wink:

 

:) Witam.

Mam pytanie. Mam już położony system rur do Bam'a. Dokładnie 2 systemy w bliźniaku. Interesuje mnie jaki byłby koszt zakupu 2 jednostek centralnych - konkretnie Beam 325sc wraz z kompletem szczotek i dodatkowo 2 separatory gruzu. Na stronie niestety nie znalazłem żadnej oferty cenowej. Płatność gotówką :)

Pozdrawiam. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
alpin

 

Proszę mi polecic jakąś jednostke centralną do mojei instalacji:

około 10-12 m/b

3 gniazdka

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

Zestaw PROGRESSION z jednostką centralną SC 325

http://www.beam.com.pl/zestawy_promocyjne/nowosc_zestaw,p142642575

 

może jeszcze troche taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bary30 Wysłany: 10 Mar 2008 22:12 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

W jakiej odległości od ściany ma być wyjście z rurociągu z posadzki do jednostki centralnej? Jestem w trakcie kucia i utknąłem nad tym. Przeglądnąłem jednostki i mają rożne średnice.

 

Musisz sam to obliczyć generalnie w większości przypadków jednostka centralna jest walcem o wymiarach średnica około 33 cm i wysokość 100 cm Wyjście z instalacji powinno być z prawej strony w dolnej części odkurzacza

Może to pomoże

http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o oferte na PW

 

 

instalacja ok 24 mb, 4 gniazdka + obudowy, wąż 7,6 m 13-to częściowy

 

jednostka centralna: moc 1700W, poj. zbiornika 29l

 

domek: 165 m2

 

Proszę o wasz odpowiednik i oczywiście lepszą cenę ;) + kwote za montaż , war. płatności i czas oczekiwania od złożenia zamówienia

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angelb

 

na jakim etapie budowy powinnam pomyslec o centalnym odkurzaczu i kto takie cuda rozprowadza?

 

Instalację odkurzacza centralnego najlepiej jest wykonać zaraz po elektryku i przed hydraulikiem a instalacje takie wykonuje osoba z doświadczeniem w większości są to hydraulicy lub autoryzowani ( polecani) instalatorzy instalacji odkurzacza centralnego Przedstawicielstwo większości firm ma swoich ludzi na terenie całego kraju i bez problemu kogoś podeślą

Można tez taką instalacje wykonać samodzielnie a potrzebny materiał zamówić w Internecie

 

Na mojej stronie jest kilka zdjęć jak powinna wyglądać taka instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Jestem na etapie kładzenia instalacji przed tynkami i chcę samodzielnie rozprowadzić instalację odkurzacza centralnego. Zacząłem nawet kupować elementy (Beam). Wszystko wydaje się proste ale jak zwykle - diabeł tkwi w szczegółach. Stąd podziękowania dla 'niezły' za fotografie na jego stronie - nie na darmo mówią że jeden obrazek wart jest tysiąca słów :)

Potrzebowałbym jednak odpowiedzi na kilka szczegółowych pytań:

1) Kiedy robić instalację?

Tynki będę miał gipsowe (pokoje) i cementowo wapienne (garaż, pomieszczenia gospodarcze - w tym to, gdzie ma wisieć jednostka centralna). Nie chcę, żeby rozłożona instalacja była narażona na uszkodzenie przez tynkarzy. W tym wątku czytałem jednak, że instalację najlepiej rozłożyć przed tynkowaniem i sprawdzić. Czy wobec tego lepiej zostawić wykute i nie zatynkowane bruzdy na instalację odkurzacza i zarówno gniazdka jak i rury zainstalować później, czy może gniazdka i to co w ścianach można założyć przed tynkowaniem a po tynkowaniu dołączyć część instalacji, która biegnie w izolacji podłogi?

 

2) czy się zmieści?

Mam już wylanego chudziaka. Na tym będzie 12cm styropianu a potem do 6cm wylewki. W części domu planuję ogrzewanie podłogowe. Czy te dwie instalcje da się zmieścić w 12cm warstwie styropianu? Mam nadzieję, że rurkom odkurzacza nie będa przeszkadzały biegnące powyżej rurki z ciepłą wodą?

 

3) Trójnik 90st łagodny kontra trójnik 45st plus kolano 45st

Planując instalację zaplanowałem i kupiłem do połączenia trójniki 90st łagodne. Na stronie 'nezłego' widzę, że tam gdzie to możliwe stosuje zamiast takich trójników trójniki 45st plus w pewnej odległości kolano 45st. Czy zakupione przeze mnie trójniki będą z jakichś względów (większe opory powietrza, łatwiejsza możliwość zatkania) dużo gorsze od rozwiązania 'niezłego'? Bo jeśli tak to mam czas jeszcze to zmienić.

 

4) Podłączenie szufelki

Widzę, że podłączenie szufelki odbywa się do rury (kolana) wychodzącego z podłogi. Odbywa się to za pomocą dwóch kolan 90st (w tym co najmniej jedno ostre). Czy nie lepiej wyprowadzić rurę ze ściany - tuż nad podłogą? Można by wtedy zrezygnować z jednego ostrego kolana 90st?

 

5) Gdzie odkurzacz?

Jednostkę centralną planuję umieścić w pomieszczeniu gospodarczym - jak najwyżej pod sufitem. Sufit w pomieszczeniu gospodarczym jest na tej samej wysokości co na parterze. Oznacza to, że z gniazd i szufelek parteru odkurzacz będzie musiał zasysać powietrze wraz z brudami na wysokość ok. 2m. Czy da radę? Jednostką będzie Beam 350

 

Na razie to tyle pytań - niecierpliwie czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam - R@dek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 instalację odkurzacza centralnego można jak wiele innych rzeczy wykonać na kilka sposobów

Można zrobić ja zarówno przed tynkami jak i po tynkach w całości jak i etapami

Większość instalacji jakie wykonuje robie w całości i to przed tynkami Na życzenie inwestora przed robieniem posadzek sprawdzam czy instalacja nie została uszkodzona Zdarza mi się też że po wykonaniu takiej instalacji zabezpieczam ja korytkiem zbitym z dwóch desek w szczególnych sytuacjach zdarza mi się robić instalacje etapami najpierw wszystko to co wkuwamy w ściany a dopiero później cała reszta ale to wymaga dodatkowej wizyty na budowie

2 rura od odkurzacza centralnego ma 5 cm wszystko się zmieści

3 no co mam napisać

Prawidłowo wykonana instalacja odkurzacza centralnego powinna wyglądać jak odwrócona choinka lub jak błyskawica Niestety jest trochę trudniejsza do wykonania

4 ale niczego to nie zmienia i tak dajesz jedno kolano wychodząc z posadzki

5 akurat o to nie musisz się martwić możesz równie dobrze zamontować jednostkę na poddaszu i tez będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

bardzo proszę o wycenę i projekt do takiego domku:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=barwny&symbol=&x=21&y=5&nr=0

 

myśłe że może by wystarczyło jedno gniazdo na dole i jedno na górze

plus szufelka w kuchni pod zabudowę mebli

ale oczywiście licze na opinię i doświadczenie fachowców.

K*

Ps. info poroszę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...