Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam takie pytanie :

Jakie rozwiązanie lepiej sprawdza się w praktyce

- odkurzacz włącza się w chwili otwarcia gniazda

- odkurzacz włącza się po włożeniu węża lub "guzikiem" na wężu ?

 

I jeszcze tak : przewija się temat montowania gniazd "nieborysowskich" do instalacji borysowskiego. Dlaczego tak? Gniazda brzydkie , drogie ? A może węże i akcesoria droższe niż inne? :o

 

 

PS

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!! :wink:

 

ad1- masz na myśli gniazda automatyczne.

 

Według mnie sa wady i zalety tego rozwiązania

1. Zaletą jest mniej elementów (włączających) które mogą ulec awarii (uszkodzeniu)

2. Wadą jest fakt że w przypadku próby usunięcia czegokolwiek z krótkiego kolanka musisz to robic pod prąd "huraganu"

 

ad2 gniazda półautomatyczne. (tzw. uniwersalne)

1. Zaleta większość systemów do nich pasuje

2. ten punkt odwrotnie niz pkt 2 przy poprzednim gnieździe.

 

Co do Borysowskiego to nigdy sie nie interesowałem jego cenami. mogę jedynie powiedzieć że:

 

1. Nie spotkałem jeszcze klienta z jego instalacja który byłby poinformowany o tym że do tej instalacja pasuje jedynie osprzęt Borysowskiego. Raczej przeciwnie.(chwyt poniżej pasa)

 

2. Na kilkanaście sprzedanych i zamontowanych jednostek centralnych VACUFLO i BEAM, 4 były montowane do instalacji z niebieskich rurek.

 

3. W przeciwieństwie to systemów pana B pozostałem systemy są ze soba kompatybilne. Ponieważ instalacja systemu centralnego odkurzania to praca 2 etapowa, mamy po pierwszym etapie jeszcze mnóstwo czasu na wybór jednostki. Pod warunkiem że nie jest to niebieska instalacja. W takim przypadku musimy poszukać instalatora który zrobi to poprawnie. Widziałem już adaptacje robione za pomocą taśmy. (to nie jest super rozwiązanie)

:-?

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2009.

NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 546
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

U mnie nadszedł czas na II etap.

Poszukuję dostawcy jednostki centralnej z akcesoriami i montażem.

 

Zastanawiam się nad Beam SC350 ASPIRA lub Progression.

Całkiem rozsądnie wyglądają te zestawy i można je kupić po "standardowych" cenach tj. 3163 (aspira) lub 2948 (progression) - z montażem lub wysyłką gratis.

 

Coś cicho jest wszędzie o odkurzaczach HUSKY. Nie ma ich w "typowych" sklepach. Nikt nimi nie handluje np. na allegro ... Na stronie Huskiego nie ma żadnych "rozsądnych" zestawów promocyjnych???

Może ktoś podrzucić ile w praktyce kosztowałby zestaw Husky o podobnych parametrach i wyposażeniu jak powyższe BEAM-a?

 

Kiedyś słyszałem opinie, że Husky to klasa wyżej od BEAMA. Czy ostatnio to się zmieniło? Czy ww. jednostka cyklonowa beama jest ok? Warto przepłacać za Huskiego?

 

No i jeżeli zagląda tu jakiś dostawca/montażysta który dostarczyć i zamontować u mnie jednostkę po rozsądnych cenach (najchętniej niższych niż powyższe ;-) ) to proszę o kontakt.

(okolice Piaseczna)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak należy zrobić "podejście" do jednostki centralnej? Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby ostatni odcinek rury przed j.c. biegł pionow do góry ew. po skosie do góry?

dom parterowy, cała instalacja poniżej jc.

 

Przeważnie właśnie tak się robi że ostatni odcinek instalacji biegnie od chudziaka do góry do jednostki centralnej

 

http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

 

może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie nadszedł czas na II etap.

Poszukuję dostawcy jednostki centralnej z akcesoriami i montażem.

 

Zastanawiam się nad Beam SC350 ASPIRA lub Progression.

Całkiem rozsądnie wyglądają te zestawy i można je kupić po "standardowych" cenach tj. 3163 (aspira) lub 2948 (progression) - z montażem lub wysyłką gratis.

 

Coś cicho jest wszędzie o odkurzaczach HUSKY. Nie ma ich w "typowych" sklepach. Nikt nimi nie handluje np. na allegro ... Na stronie Huskiego nie ma żadnych "rozsądnych" zestawów promocyjnych???

Może ktoś podrzucić ile w praktyce kosztowałby zestaw Husky o podobnych parametrach i wyposażeniu jak powyższe BEAM-a?

 

Kiedyś słyszałem opinie, że Husky to klasa wyżej od BEAMA. Czy ostatnio to się zmieniło? Czy ww. jednostka cyklonowa beama jest ok? Warto przepłacać za Huskiego?

 

No i jeżeli zagląda tu jakiś dostawca/montażysta który dostarczyć i zamontować u mnie jednostkę po rozsądnych cenach (najchętniej niższych niż powyższe ;-) ) to proszę o kontakt.

(okolice Piaseczna)

 

Pozdrawiam

 

Tak się składa że jestem montażystą odkurzaczy centralnych i usługę wykonuję z własnym materiałem więc chyba też jestem i dostawcą

Jako jedyny na Forum montuję jednostki firmy Husky ale również i Beam To prawda że JC Husky są słabo dostępne w ogólno dostępnym handlu jak i na Allegro przez jakiś czas sam wystawiałem się z nim na Allegro

Odpowiednikiem Husgiego będzie Beam Sc375

Oferta na obie jednostki na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kończę budowę i pora na centralny odkurzacz. Do sprzątania ok. 150 m2. Samodzielnie wykonałem instalację z białych rur na 2 gniazda i czas zamontować jednostkę centralną. Ale na razie nie wybrałem firmy. AeroVac, Beam czy może Vacuflo FC-570? Pytałem w kilku sklepach, ale każdy chwali swoje, a o rabat też trudno. Może ktoś z Was Użytkowników pomoże mi dokonać wyboru co do firmy i ceny? Może jakaś oferta od sprzedawców? Kupię jednostkę centralną, dwa gniazda i pewnie jakieś kolanka do podłączenia jednostki centralnej.

 

Pozdrowienia mocno zimowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(VACUFLO) Jeśli masz tylko 2 gniazda to FC 570 ma naddatek mocy, w zupełności wystarczy FC310

 

(VACUFLO) Kolejnym modelem jest TC 280 który także posiada wystarczająca moc do twojej instalacji.

 

(BEAM) tutaj masz szerszy wybór Począwszy od BM165 (najtaniej w zestawie, minusem jest wymienny worek) przez BM185 do SC325.

 

W ofercie mam każdy z nich. :D

 

Jeśli zależy ci na minimum obsługi to wybierz TC, jeśli na gnieżdzie w obudowie to FC lub SC.

Jeśli chcesz zawsze widzieć poziom zapełnienia pojemnika to FC lub TC.

Jeśli chcesz jak najrzadziej opróżniać pojemnik to TC lub FC.

Jeśli chcesz mieć niezmienną moc ssania przez cały okres użytkowania to TC.

jeśli nie masz wylotu na zewnątrz lub wylot od frontu i wysoko to wybierz SC.

 

Można tak długo. :D

 

P.S.

 

Oczywiście wszystkie są najlepsze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja mam pytanie do użytkowników odkurzaczy beam. Zamontowano mi go pod koniec października po tygodniu zaczęły się problemy z załączaniem. Pierwsza reklamacja - wymiana sterownika kilka dni odkurzacz pracował prawidłowo a potem historia się powtórzyła. Przedstawiciel poinformował nas, że po wakacjach wprowadzili jakieś unowocześnienia, i najprawdopodobniej jest to problem z automatyką. Zabrali odkurzacz coś poprawili wgrali nowy program - ponoć. Dzisiaj kurier przywiózł odkurzacz i po podłączeniu okazało się, że w ogóle nie działa. Podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciel stwierdził, że najwyraźniej mamy błąd w instalacji elektrycznej bo ich zdaniem odkurzacz jest ok. Mimo, że uważamy to za bzdurę sprawdziliśmy w innym budynku odkurzacz tez nie działa. Zresztą na czas pierwszej naprawy zamontowano nam odkurzacz innej firmy i przez prawie trzy tygodnie działał bez zarzutu. Czy ktoś ma podobny problem, czy po prostu trafiliśmy na felerny egzemplarz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić jego działanie metoda na krótko. (zwierając styki od sterownie krótkim drucikiem). Jeśli tez nie zaskoczy tzn że jednostka jest do kitu, jeśli zaskoczy to problemem może być rozwarstwienie się linki przewodu sterującego.

Wyjściem jest pokrycie lutem końcówek przewodów po to aby po włożeniu do styków typu głośnikowego na pewno zwarły instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałem się jeszcze jaki zamontuję odkurzacz centralny, jewrioszka wysłał mi propozycje, nad którymi dumałem, ale ostatnio znalazłem ofertę odkurzacza PROFI 30. Producentem jest Zakład Silników dla Zelmera. Wydaje mi się, że zdałby egzamin w moim domu. Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z tym sprzętem i może podzielić się ze mną opinią o nim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przyda się, chociaż akurat na tych zdjęciach nie ma odpowiedzi - skos czy pion przed jednostką. Przecież rura z podłogi musi się podnieść do jednostki...

 

A przy okazji - rury kładzione na chudziaku czy w warstwie ocieplenia?

 

Jak należy zrobić "podejście" do jednostki centralnej? Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby ostatni odcinek rury przed j.c. biegł pionow do góry ew. po skosie do góry?

dom parterowy, cała instalacja poniżej jc.

 

Przeważnie właśnie tak się robi że ostatni odcinek instalacji biegnie od chudziaka do góry do jednostki centralnej

 

http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

 

może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie , tym razem o rurę ZA jednostką. Czyli wyrzutnię oczywiście.

Wiem ,że powinna iść możliwie krótką drogą na zewnątrz , ale u mnie musi :

1- albo iść najpierw w górę ok. 1m i potem poziomo do ściany zewnętrznej 3 m i dalej przez ścianę;

2- albo iść najpierw w dół ok. 1m potem poziomo do ściany zew. 3 m potem w górę ok. 0,5 metra i dopiero przez ścianę .

 

W pierwszym rozwiązaniu wyrzutnia wyjdzie 3 metry nad ziemią , na elewacji pokrytej białym tynkiem - i tego się boję. To znaczy , że elewacja nie pozostanie bez śladów wydmuchiwania powietrza. Niby odfiltrowane ale jednak...

W drugim wyrzut wypadnie pół metra nad poziomem gruntu , na cokole z czarnego klinkieru .

Wolałbym drugą wersję ale czy nie za długi odcinek i dużo tych zakrętów ?

Ktoś mi radził dać w takiej sytuacji rurę o większym przekroju. Co wy na to ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa dopiero przede mną. Kiedy zaplanować i kiedy myśleć o odkurzaczu centralnym? Czy dopiero po stanie surowym? Czy trzeba coś robić wcześniej?

I co z brudną rurą od wewnątrz. Jak się odkurza suche to ok. a jak czasem coś mokrego wpadnie - nie przykleja się to do rur?

Czy całe to cudo w formie odkurzacza centralnego podrożało czy potaniało przez parę lat. Jakie są ceny w tej chwili. Domek 150m2 użytkowej z poddaszem użytkowym (4 pokoje i łazienka u góry) (na dole salon, kuchnia, łazienka, hol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie , bo sprawa robi się pilna a ja jestem w kropce.

 

To jeszcze jedno pytanie , tym razem o rurę ZA jednostką. Czyli wyrzutnię oczywiście.

Wiem ,że powinna iść możliwie krótką drogą na zewnątrz , ale u mnie musi :

1- albo iść najpierw w górę ok. 1m i potem poziomo do ściany zewnętrznej 3 m i dalej przez ścianę;

2- albo iść najpierw w dół ok. 1m potem poziomo do ściany zew. 3 m potem w górę ok. 0,5 metra i dopiero przez ścianę .

 

W pierwszym rozwiązaniu wyrzutnia wyjdzie 3 metry nad ziemią , na elewacji pokrytej białym tynkiem - i tego się boję. To znaczy , że elewacja nie pozostanie bez śladów wydmuchiwania powietrza. Niby odfiltrowane ale jednak...

W drugim wyrzut wypadnie pół metra nad poziomem gruntu , na cokole z czarnego klinkieru .

Wolałbym drugą wersję ale czy nie za długi odcinek i dużo tych zakrętów ?

Ktoś mi radził dać w takiej sytuacji rurę o większym przekroju. Co wy na to ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czasami niema możliwości zrobienia wylotu w pobliżu jednostki z różnych powodów (np. taras sąsiadów tuż za płotem, czerpnia rekuperatora w pobliżu, wylot od frontu, jednostka pod schodami itp.)

 

Omówmy każdy przypadek.

 

1. Wydaje się to najlepszym wyjściem o ile nie jest to ściana zachodnia bo wtedy wyrzucane powietrze będzie z reguły nawiewane właśnie na nią. (80 wiatrów wieje z tego kierunku). Jeśli chodzi o przybrudzenie ściany to napisze tylko tyle że strumień powietrza dmucha na odległość ok 2-5 m zależnie od jednostki.

 

2. Wylot 0,5 (lepiej na 1m, wtedy możesz nawet zasłonić go roślinką) nad ziemia bym odradzał. Znam przypadek gdy przez niedomknięta klapkę gniazda wylotowego do jednostki dostały sie gryzonie i zniszczyły jednostkę. Drugim powodem jest ryzyko przeciążenia silnika w przypadku gdy np. w tym miejscu powstanie zaspa śniegu.

 

W przypadkach gdy wyrzut jest daleko od jednostki musimy do długości rurociągu doliczyć odcinek od jednostki do wylotu uwzględniając wszystkie kolanka. Dopiero wtedy dobieramy jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...