Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Parterowego Rancza :-)


wrk

Recommended Posts

Jak to ktoś ładnie napisał "To nasz pierwsza budowa, więc wszystkie komentarze są dla nas bardzo cenne". Całkowicie się z tym zgadzam, więc będę wdzięczny za wszystkie kometarze! Dodam tylko że to nasza pierwsza i mam nadzieję ostatnia budowa (jedyna a skuteczna!) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę ,że jestem pierwszy. Przeczytałem z zaciekawieniem Waszą walkę o działkę. Wyglądała podobnie jak nasza.Ceny sie zmnieniały wciąż w górę , a znależć tą jedyną nie było łatwo, a czas nie był dobrzym sprzymierzeńcem. Ale ten etap poza nami . Teraz czas na budowe i chyba jeszcze wieksze wyzwania przed nami. Projekt bardzo fajny i praktyczny . Projekt indywidualny ma swoje plusy , choć cena jaką za niego zapłacicie nie bedzie zbyt niska .Ale nic to - w końcu to dom na całe zycie ! Powodzenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywną ocenę projektu :-) Jeżeli chodzi o koszty architekta, to oficjalna cena za taki projekt wynosi u naszego architekta około 10 tyś. Owszem, jest to więcej od projektu typowego + adaptacja o jakieś 5 tyś, ale z drugiej strony skoro taki drobny element jak tynki wewnętrzne bądą nas kosztować z 8-9 tyś, to jestem przekonany, że ta dopłata dla architekta, to będą bardzo rozsądnie wydane pieniądze.

 

Rozumiem, że ten miś powyżej to jest "miś na miarę naszych możliwości" ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Termin rozpoczęcia jeszcze nie ustalony... jak nie będzie dużych problemów to pewnie gdzieś marzec-kwiecień.

 

Tynki.... uuu... to sprawa pewnie na przyszły rok, więc zupełnie o tym teraz nie myślę... jedyne co mnie przeraziło, to cena tynkowania, ale szczegółów jeszcze nie znam. Masz już jakąś wizję, ile zapłacisz za tynkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej Wciornastek, dzięki za pocieszenie :-) Tyle, że u mnie glina plastyczna, to najlepsze co mam na działce :-) Cały kłopot, że dużo więcej mam gliny MIĘKKOPLASTYCZNEJ z mocnymi sączeniami wodnym...

 

Ale to na chwilę obecną problem konstruktora, w końcu to on się ma na tym znać, a nie ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

O! Awansowałem na kowboja! :lol: Za opelka dałem 14 tysięcy. Mało to nie było, ale jest w dobrym stanie, najmocniejszy silnik a poza tym... był jedynym w całym województwie :D Problem polega na tym, że części to jedynie z Berlina... całe szczęście, że mam na miejscu firmę, która je sprowadza za przyzwoite pieniądze.

 

Do wożenia gwoździ byłby fantastyczny! :D U mnie sprawdza się idealnie przy transporcie cementu i desek. Udźwig niemal tonę, to jednak coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jak przeczytałam rancho, to od razu konie ujrzałam oczami wyobraźni :D

Fajny dom i bardzo przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń - gratuluję!! Mam nadzieję, że z tą gliną będzie mniejszy problem, niż się teraz wydaje!! Powodzenia życzę we wszystkim :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne dobre słowo! :) Też oczami wyobrazni widzę u siebie koniki, ale niestety nie jeżdżę już tyle co dawniej i wiem, że trzymanie konia byłoby całkowicie niepraktyczne :( W każdym razie tereny do jazdy są piękne - mam nadzieje, że znajdę jakąś stadninę w okolicach...

 

Wizualizacje domu i ogrodu robiłem w programie "Landscaping and Deck Designer 7.0" - ma całkiem fajne możliwości - łącznie z nagraniem filmu z przechadzki po przyszłym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program płatny... fakt... ale tak dla domowego użytku to chyba za bardzo nie stracą, jak jeden mały hobbysta zainstaluje sobie cracka... gdybyś chciała, to daj znać :)

 

Kiedyś moim wielki marzeniem był własny koń, tak przy domu. Jeździłem bardzo namiętnie... Teraz już z rzadka. Nie dość, że sporo pracy, to jeszcze innych hobby mi się narobiło, a to wspinaczka, a to windsurfing, a to podróże... Rozsądniej wybrać się w teren przy jakiejś zaprzyjaźnionej stadninie.

 

Właśnie zacząłem czytać Twój dziennik... i widzę, że nasze problemy z działką to był pikuś... No ale 124 strony komentarzy też robią wrażenie :) mam nadzieję, że też znajdę tu tyle pomocnych dusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz, spokojnie :D

Mi się marzy taka stadnina ... oj marzy!!! Wolno, bo wolno ale zmierzam ku niej :D Mam nadzieję, że kiedyś - niedługo - będę mogła Cię zaprosić na przejażdżkę, w końcu daleko nie masz :D :D

 

Coś mówiłeś o programie - to ja może na priva za chwilę wpadnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...