Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Parterowego Rancza :-)


wrk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

:-))

Gratuluję budowy i... talentu !

Ten dziennik czyta się jak dobrą książkę - kawałek o "utkniętym" tirze był naprawdę emocjonujący ....Bardzo mnie wciągnęło....A i widoki z okien Waszego domu będą piękne :-)

Ja na tym forum szukam odwagi i zachęty do budowania - marzę o domu ,a jeszcze bardziej o ogrodzie - jak na razie jest działka w pięknym miejscu ,kredyt i rosnący frank.

Tak z innej beczki,przeglądając różne tematy (np. podział grup budujących według wieku:-)zauważyłam ,że wielkim entuzjazmem wykazują się budujący dwudziestoparolatkowie ,natomiast pełni obaw są czterdziestolatkowie...Czy się mylę ??? Czy coś w tym jest ?

Mi bliżej do tych drugich :-(

 

Tak...to ja uciekłam z komentarzem ,bo zobaczyłam ,że wpisał się nie tam gdzie trzeba-mam nadzieję ,że teraz mi wyjdzie. No cóż -jak to początkujący :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Hej! Rzut pomieszczeń masz na początku dziennika - chyba, że chodzi Ci o jakieś inne rzuty...

 

Wysokość jak na domek parterowy wyszła koszmarna - 7,5m. Wynikało to z warunków zabudowy, które wymagały ostrego dachu...

 

Rozmiary zabudowy części mieszkalnej to (jak widać na rzucie) 17m x 9,5m do tego dochodzi wiata i garaż z boku. Całkowita powierzchnia zabudowy to 194m2, powierzchnia użytkowa 120m2, garaż 19m2, wiata 23m2, możliwość zrobienia poddasza 34m2. Miał być mały domek... wyszedł hangar... Ale ujdzie :D

 

Pozdrawiam!

 

magdajusz: Wielkie dzięki za miłe słowa! :D Jeżeli marzysz o domu to nie ma co szukać odwagi, tylko startować! Ja też budując dom spełniam swoje marzenia. A jak się nie uda - to wiem, że przynajmniej próbowałem - niczym nie ryzykuję!

 

Sorry, że tak późno odpisuję, ale tynki i podłoga tak mnie absorobwały, że nie miałem za dużo czasu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej!

 

Dzięki za podziwianie okien :D :D

 

Okna są - jak dużej części ludzi z trójmiejskiego formu - z firmy Megabud z Rumii. Montował dostawca - własna doświadczona ekipa. Cena ciężko powiedzieć cos standardowego - oni liczą cenę co do centymetra, nie mają czegoś takiego jak cena okna typowego.

 

Ogólnie wyglądało to tak, że gdybym zdecydował się na wersję ekonomiczną (bez drzwi przesuwanych, belka w balkonie, bez dobrych okuć i bez P2) to oni byli bardzo drodzy i brałbym z AdamS (aluplast) albo Maszrol - oba tanie.

 

Ale w przypadku wersji "de lux" :D na jaką ostatecznie się zdecydowaliśmy różnice pomiędzy producentami bardzo się zacierały (oferty były podobne). Tyle, że np Aluplast (którykolwiek) nie był w stanie zrobić okna tarasowego na nasz wymiar. Wzięliśmy w końcu Megabud bo wszyscy chwalili, dostaliśmy dobry rabat no i 7 lat grwarancji...

 

Kolor: orzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wyobraź sobie, okazało się, że szanowna małżonka ma ZASKAKUJĄCO DUŻO do powiedzenia w kwestiach kafelkowo - kolorystycznych :lol: :lol: :lol:

 

To jest zestawienie do małej łazienki - tam tylko prysznic. W dużej będzie i wanna i prysznic. Ale to już chyba po przeprowadzce, no i jak nam gmina zrobi kanalizę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej! Czworaczki nam na szczęcie nie grożą, bo na innym ujęciu widać, że to zdecydowanie nie bociany, ale czaple! (uratowani! uratowani! :lol: :lol: )

 

Dziś wpadłem na Waszą budowę na moment, ale z wrażenia, że Was nie było, zapomniałem popodziwiać cegłę na kominie... :cry: Nadrobię! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

O! Jednak ktoś to czyta! :D Dzięki! Dzięki! :D

 

>Super projekt, szkoda, ze nie wpadlam na niego jak szukalam swojego domu.... A gdzie macie kotłownię?

 

Kotłownię... yyy... w salonie :lol: Ogrzewanie mamy kominkowe nadmuchowe, plus zapasowe - elektryczne podłogowe. Kotłowni i kaloryferów - brak.

 

>Fajny projekt,fajna łazienka,a kominek to po prostu cudo....

>marzy mi się coś podobnego i mam nadzieję,że się spełni

 

Dzięks! :D Kominek jak widać do zrobienia - jeżeli będziesz potrzebować dobrych rad - to wal śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrk czy ty masz połozonego woodetnica na całości? Błagam ododatkowe foty!!!! bo ja cały czas zastanawiam się czy nie położyć na całym parterze ale nie mam pojęcia jak to się prezentuje ?? nooo i kolor niby brown ale wcale taki ciemny nie jest!!

 

A tak po za tym to kominek the best!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nania - Woodentic mam tylko w salonie - to zdjęcie pokazuje prawie całość, co mam (32m2). Jak jutro będę na budowie, to najwyżej pyknę kilka fotek z innych ujęć.

 

Na zdjęciu wygląda jasny, bo zdjęcie z lampą, a do tego pył jeszcze na wierzchu... Ale mimo tego ta płytka wcale nie jest taka ciemna!

 

Nie wiem na jakim etapie domu jesteś - ale pamiętaj, że ta płytka ma 1,2cm grubości, co z klejem może już znacząco wpłynąć na wysokośc podłogi.

 

Miło, że podoba Ci się kominek! :D Mi zreszrą też! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...