Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?


lbryndal

Recommended Posts

Witam,jestem tutaj nowy,szukam pieca z podajnikiem szufladowym 35kw.Zauważyłem,że piece KLIMOSZ i LAZAR to piece VIADRUS sprzedawane pod innym logo,nawet są w tej samej cenie.Chodzi mi o piece KLIMOSZ LING DUO oraz LAZAR MULTI PERFEKT.

 

Oba mają wymiennik żeliwny z gwarancją na 10 lat i tu jest ,,piec,, pogrzebany,posiadają ruszt wodny czyli palenisko tradycyjne więc dotacja z gminy w tym momencie odpada :(.

 

Wybór padnie chyba na piec Taurus GAUR ,stalowy z podajnikiem szufladowym,do którego można zamontować ruszt na palenie tradycyjne,może on również słuzyć do wyłapywania nieprzepalonego groszku ( ciekawe rozwiązanie),no i dylemat bo producent nie stosuje sterownika PID ,na którym mi zależy,sprzedawca twierdzi,że sterownik pogodowy jest lepszy ,hm?

 

Pytanko do użytkowników pieca Taurus GAUR ,piec się sprawdza i jakie jest wasze zadowolenie bo chyba wybór padnie na niego ,ale nie chciałbym być rozczarowany wyborem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 549
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jednak wybór padł na piec Lazar Multi-komfort,(podajnik tłokowy) producenta mam pod nosem jakieś 10km od miejsca zamieszkania :D no i serwis też na miejscu co jest plusem,

montaż pieca w wrześniu,mam nadzieję,ze mnie nie zawiedzie,ale to opisze jak przyjdzie sezon grzewczy

dodam,że od sierpnia piece idą w górę jakieś 10% ,ja już zakupiłem i przechowuje u producenta do czasu montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
kupujecie już miał ?

 

po ile u Was ?

 

MII 24MJ - Chwałowice - Kielce - 440 zł / tona

 

W dniu dzisiejszym przeprowadziłem czterogodzinną próbę palenia chwałowickim miałem M II - 24 Mj typ 32.1 ( Kopania weglowa KWSA)

4 godziny to trochę za krótko, żeby móc konkretnie się wypowiedzieć na temat tego opału , ale pierwsze wnioski się już nasuwają.

Dotychczas nie miałem styczności z innym miałem jak tylko miałem M I 31.2 z KHW 26 Mj , którym paliłem w minionym sezonie.

Zauważalna jest różnica w sposobie spalania się tego miału.Miał z KWSA jest drobniejszy , trzeba ustawić dłuzszy czas przerwy podajnika, płomień przy tej samej wartości dmuchawy jest wyrażnie słabszy.Kolor płomienia jest w odcieniu zółto -zielono-niebieskiego.Palnik wyraźnie mniej dymi (miał z KHW mimo ustawianie duzej wartosci dmuchawy lekko przykapcał) , prawie wogóle ( ledwo widoczna smuga dymku z komina) .Popiół drobnikutki , niewielki , drobny żużel.Sadzy na ściankach komory spalania - śladowe ilości.

Kocioł dość szybko nabierał temperatury.

Przy spalaniu miału z KHW żaru na palniku było dużo, i płomień był "mocny", natomiast ten miał z KWSA pali się trochę inaczej.Żaru jest mniej w strefie spalania i płomień jest mniej intensywny ( ta sama wartość dmuchawy) .

Podsumowując, wydaje mi się że miał z Chwałowic lepiej się spala niż ten z ubiegłego sezonu.Powinno być mnniej sadzy i lepiej dopalony popiół.W popiole z miału z KHW zdarzały się dość często niedopalone kawałki węgla.

 

W najbliższym czasie mam zamiar uruchomić kocioł minimum na dobę - dwie.Będę mogł wtedy potwierdzić obecne obserwacje.

 

Mysle że to bedzie dobry zakup.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem już zdecydowany na zakup kotła Opal firmy Sekom. W związku z tym mam pytania:

1. Czy można zamówić kocioł z czopuchem wychodzącym z tylnej ściany? (tak jak na rys.)

http://img33.imageshack.us/img33/7729/opalk.th.jpg

 

2. Czy ktoś z użytkowników posiada może ten kocioL z najnowszym sterownikiem PiD? http://www.sekom-pleszew.com.pl/nowosci.html Bo nie wiem czy się w to pakować...

 

3. Czy ten kociołek można gdzieś dostać na terenie kuj-pomorskiego (Toruń, Włocławek) czy tylko przez internet w formie wysyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem już zdecydowany na zakup kotła Opal firmy Sekom. W związku z tym mam pytania:

1. Czy można zamówić kocioł z czopuchem wychodzącym z tylnej ściany? (tak jak na rys.)

http://img33.imageshack.us/img33/7729/opalk.th.jpg

 

2. Czy ktoś z użytkowników posiada może ten kocioL z najnowszym sterownikiem PiD? http://www.sekom-pleszew.com.pl/nowosci.html Bo nie wiem czy się w to pakować...

 

3. Czy ten kociołek można gdzieś dostać na terenie kuj-pomorskiego (Toruń, Włocławek) czy tylko przez internet w formie wysyłki?

 

ad 1. trzeba pisaćdo producneta ale pewnie wykonają z takim wyjściem spalin bo mi np. zrobili do góry bez problemów

 

ad.2 ja mam z tym sterowaniem PiD ale żeby to było jakieś najnowsze to chyba nie, (mam kocioł ponad rok) napewno jest sprawdzon bo cały czas aktualizują w nim oprogramowanie co mu tylko może pomóc

ja mam na wersji 7 a jest już chyba 12 w której zrobili kilka udogodnień

 

ogólnie to sterowanie to jest full automatyczne, tylko sypać opał i wybierać popiół a resztą zajmie się on

jest naprawdę wygodne i polecałbym je każdemu kto nie ma czasu i ochoty zmieniać nastaty kotła przy każdej zmianie temperatury opału itp.

 

ad.3 dzownisz do producenta mówisz co chcesz, wpłacasz zaliczkę i czekasz potem kolesie dzwonią i przywożą swoim transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato

preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato

preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.

Generalnie jeżeli przesypuje niespalony miał to masz zbyt krótki czas przerwy podajnika w trybie pracy lub w trybie podtrzymania. Poza tym temp. na kotle nie może być mniejsza niż temp. c.w.u. Podaj jaki masz typ sterownika wtedy będę mógł podać dokładniejsze ustawienia sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neokowal dzięki za zainteresowanie się moim problemem

jest to sterownik dwu modułowy ST-44 230V,50Hz

Będę wdzięczny za pomoc

Jeżeli chcesz ogrzewać tylko c.w.u w trybie pracy ustaw: tryb letni.

Temperaturę ustaw taką jaką chcesz mieć na c.w.u ale minimum 50 st.

W menu serwisowym, "pompa c.w.u lato" ustaw na wyłącz.

Siłę nadmuchu ustaw na 4 lub 5.

Jeżeli w cyklu pracy do popielnika przesypuje żar i nie spalony miał to zwiększ "przerwę podawania".

Jeżeli nie spalony miał przesypuje do popielnika w cyklu podtrzymania to wydłuż czas pracy wentylatora w podtrzymaniu, lub skróć czas przerwy wentylatora w cyklu przepalania.

"Przerwę w podtrzymaniu" ustaw tak aby nie wzrastała temp. na kotle przy braku poboru wody. Jeżeli wzrasta, wydłużaj "przerwę w podtrzymaniu".

Pierwsze samodzielne ustawianie takiego kotła przy braku doświadczenia każdemu zajmuje kilka dni obserwacji paleniska i ustawiania sterownika. Życzę wytrwałości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kocioł Defro AKM z tłokowym podajnikiem 30 KW i prośba do Was.Czy ktoś może mi pomóc ustawić sterownik.Walczę z nim już trzeci dzień i......nie mogę mu dać rady.Ustawiłem opcje lato

preferencja cwu tem.na cwu 50 na kotle 42 a on sypie za dużo miału,którego nie może wypalić.

 

Witam,

 

Napisz jak wrażenie po dłuższym użytkowaniu!?

Słyszałem nie za dobro opinie o tym piecu. Np. że spala dużo miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...