Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?


lbryndal

Recommended Posts

Czy ten dom jest nowy? Jak się Pan dopiero wprowadził i brak drzwi, to spalanie będzie większe. Budynek się musi wygrzać.

 

Ustawienia musi Pan dobrac samodzielnie do zapotrzebowania na ciepło swojego budynku.

 

Aby dojść do t.zadanej dobiera Pan przerwę podawania, siłę nadmuchu w trybie grzania

Powyżej t.zadanej dobiera Pan przerwę przedmuchu w minutach, nowy dom 6-10minut, dalej czas przedmuchu, dla tłoka ok.20-25sek, aby wypalać paliwo oraz krotność. Krotnosć x przerwa przedmuchu = dawka przed wygaszeniem. Do tego jeszcze siła nadmuchu w fazie podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom jest nowy. Po tygodniu uzytkowania widzę że spalanie się zmniejszyło, ustawienia metodą prób i błędów dobrałem mniej więcej tak jak Pan podaje. Tylko chodzi mi o tą krotnoaśc, na czym to dokładnie polega? wiem że chyba jest to podawanie paliwa w jakims cyklu , tak? Dodam ze teraz zastosowałem mieszankę ekogroszku z miałem 1:1, wychodzi taniej a efekt widzę że podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest nowy. Po tygodniu uzytkowania widzę że spalanie się zmniejszyło, ustawienia metodą prób i błędów dobrałem mniej więcej tak jak Pan podaje. Tylko chodzi mi o tą krotnoaśc, na czym to dokładnie polega? wiem że chyba jest to podawanie paliwa w jakims cyklu , tak? Dodam ze teraz zastosowałem mieszankę ekogroszku z miałem 1:1, wychodzi taniej a efekt widzę że podobny.

 

Krotność jest parametrem w trybie przedmuchu, działa tylko powyżej temp. zadanej.

Krotność mówi, co które załączenie dmuchawy w przedmuchu (podtrzymaniu, bo to pojęcie zamienne) ma być podana porcja paliwa.

Jak przedmuch co 5minut a krotność=1, to podajemy paliwo co każde załączenie dmuchawy, czyli co 5minut.

Jak przedmuch co 5minut a krotność=2, to podajemy co drugie dmuchnięcie, czyli 2x5minut=10minut

Jak przedmuch co 5minut a krotność=3, to podajemy co trzecie dmuchnięcie, czyli 3x5minut=15minut

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem zawieszającego się miału w zasobniku? Suszę, dmucham, chucham, ale za cholerę, wciąż się zawiesza. Wnerwia mnie to zwłaszcza gdy jestem w pracy.

 

Dodaj groszku, widocznie problemem jest konstrukcja kosza czy szuflady podającej danego kotła.

Po zmieszaniu z groszkiem np.50:50 powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj groszku, widocznie problemem jest konstrukcja kosza czy szuflady podającej danego kotła.

Po zmieszaniu z groszkiem np.50:50 powinno być dobrze.

 

Dzięki. Też o tym myślałem ale już nie chciałem tej zimy kupować żadnego węgla. Jeszcze go posuszę - w sumie dopiero 4 dni leży w kotłowni. Z groszkiem oczywiście nie miałem nigdy takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotność jest parametrem w trybie przedmuchu, działa tylko powyżej temp. zadanej.

Krotność mówi, co które załączenie dmuchawy w przedmuchu (podtrzymaniu, bo to pojęcie zamienne) ma być podana porcja paliwa.

Jak przedmuch co 5minut a krotność=1, to podajemy paliwo co każde załączenie dmuchawy, czyli co 5minut.

Jak przedmuch co 5minut a krotność=2, to podajemy co drugie dmuchnięcie, czyli 2x5minut=10minut

Jak przedmuch co 5minut a krotność=3, to podajemy co trzecie dmuchnięcie, czyli 3x5minut=15minut

itd.

 

Dzięki Jarecki za odpowiedz, tak tez podejzewałem że tak jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym prosić zwłaszcza tych doświadczonych forumowiczów o pomoc w nastawieniach mojego kotła KWMP 2 35kW. Z potrzebnych informacji to:

dom 135m2, nieocieplony, wysuszony (drugi sezon palenia), ściany 25cm z MAX'a

regulator RAPID 5U, temp. wewnątrz 19 st. w dzień (6.00 - 24.00) i 17 st. w nocy,

60 st. na CO i 43 st. na CWU,

palę miałem 25 przechowywany na zewnątrz pod zadaszeniem,

komin 14x14 cm bez szybra,

bojler CWU 140l.,

żar jest żółty, spieki sporadyczne, dwie szuflady popiołu na cały zbiornik, palenisko do połowy rusztu,

zbiornik 160 idzie na 3,5 dnia gdy temp. na zewnątrz 0/-5 st.,

grzejniki na dole żeliwne a na górze stalowe, zawór trójdrożny ustawiony na 3,

kocioł czyszczony co tydzień, 2cm sadzy na półce górnych drzwiczek;

a z nastaw programatora:

na podtrzymaniu czas cyklu: 47m,

czas went1: 25s,

czas went2: 120s,

czas przedmuchu2: 125s,

nadwyżka do CWU 15 st.,

włączony przegrzew raz w tygodniu 72 st.,

obniżenie cwu: 5 st.,

czas między podaniami: 125s,

obroty went.: 32%

 

Ogólnie wydaje mi się że nawet jak na dom nieocieplony to 50kg na 24h to trochę za dużo kupiłem 3 tony miału i jak tak dalej pójdzie to już w lutym go zabraknie. Docelowo dom będzie miał ocieplenia 18 cm i załączony rekuperator ale w tym roku kasy zabrakło.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas pracy tłoka dochodzą mnie odgłosy jakiegoś stukania. Tak jakby przeskakiwania czy uderzania (zaczepienia o coś) tłoka podającego węgiel. Nie są to odgłosy miażdżonego grochu ponieważ ten dźwięk słyszany jest prawie zawsze cyklicznie mniej więcej 3 sekundy przed zakończeniem podawania paliwa przez podajnik. Nie jest to może jakiś mocno niepokojący huk, ale zastanawiam się czy wszystko ok. Nie zaglądałem na razie w te rejony kotła bo okres grzewczy w pełni. Oczywiście po za tym wszystko jest ok tzn paliwo jest podawane, kocioł pracuje normalnie.

Miał ktoś podobne doświadczenia?

Jarecki miałbyś, jako specjalista, jakąś radę co to może być?

Kocioł to Opal Sekom 25Kw Wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepianie... jedyne co mi przychodzi do głowy to albo coś z łożyskiem ruszającym tłok albo śruby, którymi przykręcone jest ramie korbowodu ruszającego tłok jakims cudem sie lekko wykręciły i przy ruchu zawadzają o prowadzenie.

 

 

Schyl sie pod podłoge podajnika i zobacz czy łożysko całe i czy śruby nie sa wykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA również posiadam kocioł to Opal Sekom 25Kw Wysoki i od pewne czasu również zauważyłem podobny odgłos (stuknięcia, puknięcia i napewno nie jest to miażdżony ekogroszek) pod koniec pracy tłoka i nie występuje on za każdym razem, więc również poproszę Jarecki o zdjęcie co należy sprawdzić. Oczywiście wyślę adres mailowy na priv.

Edytowane przez ricardo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, choć jest to możliwe.

 

1. Sprawdzić, czy nie odkręcił się korbowód prowadzący tłok, jak się śruby zluzowały, to mogą okresowo zaczepiać o profil, w którym pracuje łożysko ruszające tłok.

2. Możliwe,że poluzowało się łożysko pod podłogą pilnujące, aby szuflady nie podnosiło, tutaj przy luźnym łożysku stuki moga być przy cofaniu szuflady z paleniska, gdyż podbija tył tłoka (szuflada się podnosi, tego pilnuje łożysko pod podłogą).

3. Mogło posypać się łożysko ruszające szufladą, ale to raczej na samym końcu.

 

Fotki wysłałem, co należy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, choć jest to możliwe.

 

1. Sprawdzić, czy nie odkręcił się korbowód prowadzący tłok, jak się śruby zluzowały, to mogą okresowo zaczepiać o profil, w którym pracuje łożysko ruszające tłok.

2. Możliwe,że poluzowało się łożysko pod podłogą pilnujące, aby szuflady nie podnosiło, tutaj przy luźnym łożysku stuki moga być przy cofaniu szuflady z paleniska, gdyż podbija tył tłoka (szuflada się podnosi, tego pilnuje łożysko pod podłogą).

3. Mogło posypać się łożysko ruszające szufladą, ale to raczej na samym końcu.

 

Fotki wysłałem, co należy sprawdzić.

 

Sprawdziłem śruby wedle zaleceń, ale wszystko jest podokręcane jak należy. Z podanych powyżej przyczyn najbardziej pasuje mi pkt 2.

Co ciekawe jak pójdę do kotłowni posłuchać czy gdzieś stuknie to za cholerę nie chce "dać głosu" :) Dopiero jak siedzę w domu to czasami dobiegają mnie jakieś stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79

Ja również sprawdziłem wszystkie śruby i są podokręcane. Łożysko trzymające szufladę aby nie podnosiła się do góry również jest dokręcone i pomiędzy podłogą a łożyskiem jest jakieś 1-2 mm luzu, nie wiem czy to jest dopuszczalne i nie wiem czy istnieje jakaś możliwość regulacji aby ten luz zlikwidować. A stukanie dalej jest.

Zauważyłem że sama szufladama dość spory luz, a co za tym idzie łożysko w kształtowniku U, w którym porusza się podczas obrotu silnika w chwili podawania ekogroszku. A dwa już nie wiem czym je smarować bo cały czas sobie popiskuje.

 

mickoz

ma jeszcze do Ciebie pytanie, jakie przy obecnych temperaturach masz spalanie?

Edytowane przez ricardo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...