Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?


lbryndal

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 549
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na jedno z pytań dostałem odpowiedź ale na inne nie.

No cyba że ktoś ma jakieś inne ustawienia pieca?

Czy trzeba zmieniać ustawienia jak się przechodzi z jednego rodzaju paliwa na inne?

mi się wydaje że na bank trzeba dostosować nastawy do paliwa, wiadomo każde jest inne i inaczej będzie się spalało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k chodzi mi czy są jakieś wymogi wymiarowe ile m3 musi przypadać na dany kocioł, w zależności np. od mocy?

czy można mieć np. w jednej kotłowni dwa piece- kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i drugi na miał?

 

gdzieś coś widziałem tylko nie pamiętam gdzie, ale chyba było jakieś wymaganie odnośnie kubatury kotłowni i wynosiła ona dla kotłowni węglowej 9m3, mogę się mylić i należy tą informację sprawdzić,

 

acha i jeszcze jeśli jest kocioł na paliwo stałe to musi być w kotłowni nad podłogą nie za wysoko umieszczona kratka wentylacyjna pozwalająca na swobodne pobieranie powietrza z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i chciałbym podzielić się opinia użytkowania pieca stalmark . Mam ten piec od maja 2007r opalam miałem dom o powierzchni 150 m oraz zasobnik 120 l , Zużycie miału od maja (OGRZEWAM WODE) , centralne włączone od 01.09.- małe dziecko- zużycie do chwili obecnej 5,5 tony. Temperatura w domu- pomieszczenia na parterze 22-23 stopnie natomiast piętro (łazienka , sypialnia ) 23-25 st. nie posiadam regulatora pokojowego ale na każdym grzejniku jest głowica termostatyczna .

NASTAWY PIECA

PRZERWA PODAWANIA 1.3 MIN

NADMUCH 8 PRZESLONA OTWARTA

OPOZNIENIE NADMUCHU 30 SEK

PRZEPALANIE 1GODZ.30 MIN

TEMPERATURA PIECA 58 C

HISTEREZA CO. 3.0C

Co do sadzy to jest w kanałach razem z popiołem i zależy od opalu częstość czyszczenia pieca. zasobnik wystarcza mi na 3 dni przy mrozie -5 ; -10.C

latem 12-14 dni.

Dom beton komórkowy 24 cm + 10cm styropianu poddasze 20cm wełny okna 1,3 plastik. miał kupiłem 240 zł za tonę z przywozem , wcześniej grzałem gazem i w sezonie płaciłem 500zł miesięcznie a latem 200 zł :evil: .

Ta zima była dla mnie bardzo tania :D

Witam wszystkich widzę nowe wypowiedzi o których nie poinformoano mnie powiadomieniem :evil: :evil:

 

no na początku moim typem też był Stalmark, ale niestety nie wejdzie do kotłowni

 

240 za tonę miału ? gdzie masz taką cenę ? to jest miał ten bardziej kaloryczny 24 chyba czy 19 ?

 

co do nastaw rajmunda to chyba ma mały czas przerwy podajnika u mnie przy takiej nastawie splywal żar do popielnika co do tej ceny to chyba normalna też tak place aczkolwieg teraz planuje kupić wysokokaloryczny po 320 podobno sie opłaca zuzycie mniejsze popiolu mniej. przeważnie kupuje w firmie Bostar w krzeszowicach http://www.bostar.com.pl/index.php narazie sie zbytnio nie zawiodlem.

 

 

rajmund napisałeś ogrzeam wode mam pytanieczy masz zalozoną drugą pompe na obieg pomiędzy piecem a zbiornikiem cwu i czujnik temp wody. Ja mam grawitacyjnie i narazie się sprawdza ale planuje w drugiej łazience zamontować większą wanne i boje sie że może mi brakowac cieplej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie podjołem decyzję o zakupie STALAMRKA 25kW.

Za klikanaście dni stanę sie jego posiadaczem, czy szczęsliwym zobaczymy po jakimś etapie uzytkowania.

Narazie mam pytanie do uzytkowników tego pieca.

Czy zmieniając rodzaj spalanego paliwa trzeba zmieniac ustawienia pieca?

Czy mogę prosić o pomoc i uzyskać ustawienia które sprawdziły się wam podczas uzytkowania jak i na miale tak i na węglu.

 

 

 

Co do ustawien pieca to sa one zalezne od spalanego opału . Ustawienie STALMARKA jest bardzo proste mi dostosowanie pieca do opału zajeło 1 dzien . Przed zakupem pieca dużo czytałem na forach o tym piecu i ustawieniach wydawało mi się to bardzo skomplikowane bo wczesniej miałem piec gazowy , lecz daje słowo jest to proste tylkom trzeba zrozumiec zasade spalania opału w tym piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do pytania czy posiadam druga pompe i czujnik temperatury to odpowiadam ze tak pompa chodzi na 1 biegu i włancza sie gdy temperatura w bojlerze spada o 5 C , natomiast latem pracuje cały czas nagrzewanie wody w bojlerze jest dosyc szybkie . Posiadam na tym obiegu zawór zwrotny kulowy jako dodatkowy do grawitacji na wypadek awari pompy lecz nie uzywam , instalacje CO mam wykonana w PEX tak wiec nie moge ryzykowac przegrzania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Sadzac po opiniach to chyba stalmark jest dobrym kotlem - szukam najlepszego i czytam wszystkie opinie...

 

Rozumiem, ze mozna do stalmarka 25kw dokupic sterownik z Pid...

Najchetniej palilbym ekogroszkiem - niekoniecznie jakims julianem etc... tylko z haldy . Rozumiem, ze musialbym sie zmiescic w granulacji do 4 cm. Czy palenie mialem jest bardziej brudne niz weglem? Trzeba ten mial jakos przygotowac? Zajmuje wiecej miejsca niz wegiel?

 

mam 150 m2, 10 cm steropianu, CWU 150l. Trzeba zrobic zawor 3 lvbadz 4odrogowy?

 

Kupilibyscie Stalmarka raz jeszcze? Tutaj kolega Rajmund pisze o kosztach opalania mialem - chyba sa bardzo dobre tj. niskie. Co o tym sadzicie?

 

Czy taki kociol z racji rodzaju podajnika jest bezpieczniejszy niz slimakowy, czy jest zabezpieczenie przed cofnieciem sie zaru?

 

Kociol mialby pracowac w istalacji zamknietej. Rozumiem, ze jesli nie bedzie pradu to dmuchawa przestanie dzialac i on sie wygasi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
ok. Dla mnie ten opal to raczej za duży, ja muszę czegoś mniejszego poszukać. Jeszcze rozważam zakup ze ślimakiem i palnikiem rotacyjnym, ale raczej to chyba odpada.

Pozdrawiam

 

u mnie ze slimakiem nie wejdzie raczej bo nie będzie jak otworzyć drzwiczek bo już będą prawie na oknie (wąska kotłownia) ten opal ma szerokości 45cm + odsunięcie od ściany jakieś 20-30cm i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...
Ibryndal, zrobiłeś już rozruch kotła?

Ja zdecydowałem się jednak na SKAM-P z podajnikiem BRUCER II generacji

http://piece.bazarek.pl/opis.php/id,192928/title,SKAM-P-17kW-podajnik-BRUCERa/

Sławek

u mnie w kotłowni ten opal mieści sie idealnie

 

dzisiaj jadę kupię z 50kg groszku na próbę i będę testował bo narazie odpalałem ale paliłem drewnem takimi ścinkami co to na budowie się zawsze znajdą

 

drewnem paliło się ok woda sie nagrzewała a co będzie przy gorszku to się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...