Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?


lbryndal

Recommended Posts

sorry że się nie odzywałem

 

dom który ogrzewam ma ok 140 m2 plus piwnica w której ogrzewam jedno pomieszczenie (biuro) temperatura pomieszczeń ok 23 stopnie ściany stare z cegły pełnej 45 cm plus styropian 10 cm. Ogrzewanie głównie oparte na grzejnikach stalowych plus dwie podłogówki w łazienkach (choć żałuję ze nie zrobiłem jeszcze w kuchni) dodatkowo ogrzewa zbiornik dwupłaszczowy na cwu.

 

Jestem zainteresowany zakupem takiego pieca i nie wiem jaką moc wybrać. Dom ok. 130m2 z pustaka keramzytowego 24 cm + 15 cm styropian, poddasze 22 cm wełny + zbiornik CUW 120-150 l. Będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ibryndal napisał byś jak ci się pali w tym twoim nowym kotle przez te parę miesięcy użytkowania. Do jakich doszedłeś wniosków jest to dobry piec. Ja mam ten sam kłopot co ty mała kotłownia. A jeszcze jedno jaki ma on wylot spalin do komina, do góry czy na bok i z jakich materiałów jest on wykonany .

Dzięki piękne za odpowiedz na tamten post.

narazie za krótko używam go, żeby coś powiedzieć bo teraz to tylko sypuję groszek i wyciągam popiół oraz czyszczę go i tyle

 

czy jest dobry czy nie to ciężko powiedzieć, ja narazie jestem zadowolony bo kłopotów z nim nie mam

porównania z innymi nie mam i nie wiem bo może inne są jeszcze mniej kłopotliwe

 

ja mam wylot spalin do góry, i to jest na zamówienie a standartowo robią na bok lub do tyłu

o materiały pytałem i chyba była to stal kotłowa, trzeba napisać do nich to napiszą bo ja już nie pamiętam

 

ze względu na wielkość kotłowni to byłem raczej zdany na ten kocioł bo układ wyczystek ma jak dla mnie idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal -gdzieś przeczytałem że ten kocioł ma ceramiczny deflektor dopalający. Chyba brakuje czegoś takiego w moim stalmarku. Czy możesz to opisać lub załączyć jakieś fotki komory spalania podajnika itp.

deflektora nie widać bo jest już czarny od sadzy, ale o ile się nie mylę to elementy z cegły szamotki zawieszone nad komorą spalania i na pierwszym "zakręcie" spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal -gdzieś przeczytałem że ten kocioł ma ceramiczny deflektor dopalający. Chyba brakuje czegoś takiego w moim stalmarku. Czy możesz to opisać lub załączyć jakieś fotki komory spalania podajnika itp.

deflektor jest jeden nad paleniskiem

 

http://images26.fotosik.pl/282/6d6643a1a59f9bd1med.jpg

http://images41.fotosik.pl/17/7d7256869359f019med.jpg

http://images23.fotosik.pl/281/c0a159a74e7338a3med.jpg

http://images32.fotosik.pl/374/812141cce6feafafmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lbryndal :wink:

Już mam patent jak to zrobić. Przy okazji zastanawiam się czy nie zrobić czegoś na kształt zgraniacza opału aby jego warstwa na palenisku była cieńsza i miała lepszy dostęp powietrza do spalania, ale nie wiem czy to dobry kierunek.

ja sięzastanawiam nad tym czy ten deflektor wogóle coś daje ale nie mam porównania więc tka na słowo sprzedawcy wierzę

 

a co do zgarniacza to w moim jest nieprzydatny, no chyba że miałem bym palił to może i faktycznie by za grubo było opału i by był przydatny wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie :D

Od 3 dni palę w opalu wysokim.

I jestem w szoku ilością spalanego paliwa, choć mam nadzieję że dom się wygrzeje (nowy budynek) i apetyt mu się zmniejszy. Dom 160m2 + garaż 40 m2.

Wszystko rozkręcone ma maxa (tak przez kilka dni zalecił instalator).

Sterownik PID.

Rozpaliłem, dosypuję ekogroszek i 1 x usunąłem popiół (pierwsze 40 kg było fatalnej jakości - kupione w pobliskim składzie jako 50 kg :lol: - niewiele mniej zostało w popielniku :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Od 3 dni palę w opalu wysokim.

I jestem w szoku ilością spalanego paliwa, choć mam nadzieję że dom się wygrzeje (nowy budynek) i apetyt mu się zmniejszy. Dom 160m2 + garaż 40 m2.

Wszystko rozkręcone ma maxa (tak przez kilka dni zalecił instalator).

Sterownik PID.

Rozpaliłem, dosypuję ekogroszek i 1 x usunąłem popiół (pierwsze 40 kg było fatalnej jakości - kupione w pobliskim składzie jako 50 kg :lol: - niewiele mniej zostało w popielniku :x )

 

u mnie też na początku ssał dużo, teraz już jest lepiej choć dom jeszcze nie ocieplony no i na zewnątrz ciepło przecież

 

mam włączone ogrzewanie tylko cwu, co musi to i tak weźmie bo jakiś tam czas max między kolejnymi podaniami podajnika jest przecież

 

ostatnio zasypałem w niedzielę cały zbiornik i dzisaj jest tak ciut mniej niż połowa

 

acha muszę dodać, że pompka na co przepuszcza i tak trochę a nawet więcej niż trochę bo podłogówkę (co mnie dziwi) w korytarzu i kuchni, a raczej podłogę mam letnią i kaoryfer w łazience też cieplutki czyli grzeje oprócz cwu też trochę co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zarejestrowalem sie generlanie tylko dla tego watku ale mysle ze przyda sie na przyszlosc

co do tych kotlow tak sie sklada ze sporo z nich produkowanych jest w pleszewie z ktorego i ja pochodze, wiec generalnie tworcy sa rozni:)

czesto sa problemy z oszustwem na blasze gdzie poprostu jest dawana blacha ciensza niz powinna ale to akurat inna kwestia

wracajac do pieca

po pierwsze unikajcie pieca z podajnikiem slimakowym!!

z bardzo prostego powodu zazwyczaj podajnik slimakowy przeznacozny jest eko groszku ktory generlanie jest bardzooo drogi a cena caly czas rosnie, i prkatycznie porownywalne jest to z gazem

lepsze sa piece z podjanikiem szufladkowym, tlokowym roznie na to mowia, mozna tam sypac zwykly mial co powoduje ze jest sporo tansze w eksplatacji,

jak ktos chce cos jasniej to pisac wejde kiedys to odpisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na tym forum !!!!!

szukalem tematu solar a natrafiłem na temat CO czyli wady i zalety kotłów z podajnikiem....

KOCIOLEK taki posiadam już kilka lat i mogę sie podzielić wiedzą którą posiadłem

mając ten kocioł.

1) kociol(piec jak kto woli) nie wymaga dużego wkładu fizycznego

2)dobrać wysokokalorycznego miału lub retopalu (jak żle dopasujecie paliwo to bedziecie wyginać do kotła nie co 4 dni tylko codziennie)

3)GRZANIE CWU SIĘ NIE OPŁACA (oczywiście latem) dlatego szukam tematu saolar.

4)DOBÓR KOTLA jeżeli ktoś by chcial kupic kociolek z podajnikiem polecam większy niż wychodzą przeliczenia w KW na swoje metry (większy zasobnik,popielnik=żadziej przy kotle).

Jeżeli by ktoś miał pytania takie konkretne to [email protected]

hej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...