Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vaillant - ustawienie parametrów pracy HC i O-RT


BORF

Recommended Posts

Tydzień temu zamieniłem olejowego buderusa 17kW na VAILLANT VC186 ecoTECplus + calorMATIC400. Na razie eksperymentuję z ustawieniami parametrów na programatorze aby jak najlepiej je dobrać do mojego domu.

HC zmieniłem już na 0,8 , O-RT na razie nie ruszam, jest ustawione na 1.

Charakterystyka domu: dwie kondygnacje (w sumie 150m2), grzejniki płytowe, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Mieszkam na wybrzeżu gdzie duże mrozy występują rzadko (-20 kilka dni w roku).

Moja rada: poeksperumentuj z ustawieniami (oczywiście z głową) tak aby kocioł spalił jak najmniej (zapisuj wskazanie licznika co dzień) a Wam nie było zimno. Podziel się swoimi spostrzeżeniami na forum

 

ps

czy masz podłączoną pod kocioł pompę cyrkulacyjną od CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tydzień temu zamieniłem olejowego buderusa 17kW na VAILLANT VC186 ecoTECplus + calorMATIC400. Na razie eksperymentuję z ustawieniami parametrów na programatorze aby jak najlepiej je dobrać do mojego domu.

HC zmieniłem już na 0,8 , O-RT na razie nie ruszam, jest ustawione na 1.

Charakterystyka domu: dwie kondygnacje (w sumie 150m2), grzejniki płytowe, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Mieszkam na wybrzeżu gdzie duże mrozy występują rzadko (-20 kilka dni w roku).

Moja rada: poeksperumentuj z ustawieniami (oczywiście z głową) tak aby kocioł spalił jak najmniej (zapisuj wskazanie licznika co dzień) a Wam nie było zimno. Podziel się swoimi spostrzeżeniami na forum

 

ps

czy masz podłączoną pod kocioł pompę cyrkulacyjną od CWU?

 

Eksperymentowałem. Z 1.2 na 1.0, potem 0.6, teraz od dłuższego czasu 0.8. Domek mam podobny. Masz rację. Zrobię głębszą analizę i podzielę się informacjami.

 

Pompę do CWU nie mam podłączoną do kotła. Mam oddzielny sterownik. Ale z racji, że jeszcze nie mieszkamy, to wody nie ogrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...