Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

styropian na elewacje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. U mnie jaet tak: bk 24cm + 15 cm styro. Dla próby kocioł wyłączyłem ( sam się wyłączył) o 6 rano a na sterowniku mam nastawione 20.5 stC przez cały dzień ni pozwolił,em mu się załączyć i temp w domu spadła do 19 stC. Nie dogrzewałem kominkiem a w kuchni też tylko sporadyczne gotowanie. Temp na dworze ok -2 stC i mały wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.icmarket.pl/product_info.php?cPath=379_390&products_id=4545

 

Można poniżej 100 zł.

Przy tych cenach zrobiłbym jak mpoplaw, 20 cm.. Wówczas ściana nośna to tylko kwestia wyboru, co komu odpowiada i na czym mu bardziej zależy. Wszystko będzie ciepłe, a i punkt rosy w styro..

 

Pozdrawiam. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja u siebie połozyłem na suporeks 24cm styro 12cm termoorganiki, sciany są cieplutkie budynek trzyma ciepło.

Podczas uruchomienia pieca koleś z serwisu powiedział że na szkoleniach mówią im iż wiesza grubość niż 12cm jest nie opłacalna.

Gdyż każde następne cm nie wiele dają a powiekszają znacząco koszty gdzie oszczędności na ogrzewaniu nie zwrócą się w szybkim tempie na wydany wiekszy styropian.

Podsumowując z wypowiedzi serwisanta wywnioskowałem że nie warto jest kłaść styropian większy niż 12cm (możecie się zgodz lub nie to wasza decyzja jaki sytro bedzie leżał na waszych scianach).

 

Pozdrawiam

PS

Życzę wszystkim wesołych świąt, szczęsliwego nowego roku oraz szybkie zamieszkania we własnym dokmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty oczywiście w ciemno przyjąłeś te słowa i nawet nie zapytałeś się z którego roku pochodzi ta uwaga, albo jakich cen źródeł ciepła ona dotyczy ?? bo jak na razie mamy rok 2007 i przy dzisiejszych prognozach wzrostu cen w stosunku do ceny styropianu to wychodzi z obliczeń już 18 cm, a co będzie w 2010 albo w 2020 ?? co zrobisz ze swoim domkiem wtedy ?? zwróć uwagę że kiedyś w 1995 roku mówiło się 8 cm i nigdy grubiej, a tymczasem już po 10 latach tamci co mają 8 cm zastanawiają sie jak docieplić bo nie za bardzo technicznie teraz się da

 

Co do cen to dotyczą one aktualnych które były/sa w 2007r.

Jednak jak nie wierzysz to zrób sobie wyliczenia, ja się nie martwie jeżeli chodzi o grubość styropianu, ze względu na to iż mam suporeks kładziony na klej (spoina 2-3 mm), w scianach głównie przemarzanie jest przez spoiny.

Dodatkowo mam ocieplone nadproża (wszystkie).

Styropian jak styropian może i masz racje że w 1995 mówiono że 8cm wystarczy a teraz jest 12 cm zobacz mamy prawie 2008 tj prawie 13 lat a grubośc styropianu wzrosła o 4cm.

Nie zaprzeczam że za 10/15 lat styropian 12cm będzie to za mało jednak patrząc na klimat jaki w Polsce się kształtuje to pokusze się o stwierdzenie że 15 cm styropianu na elewacje to max na co najmniej 20 lat ze względu na ocieplanie się klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze powyzej 12 cm grubosci styropianu jest to juz nie oplacalne ostatnio byl nawet taki art w Inzynierze budowlanym

 

Ja bym dal z marginesem 15 :)

 

Jednak wszystko to powinno byc obliczone dla danej konstrukcji

 

Co do frezowany czy nie to nie ma zadnej roznicy

 

Frezowany kladziemy na frezy a nie frezowany 2 warstwami na zaklad ( czyli np 2x6 cm ) wtedy tez nie ma mostkow termicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ci co mówią, że 12 cm na elewację starcza, potem dodają, "utrzymanie domu jest droższe niż mieszkania w bloku". Nijak nie mogą zejść poniżej 6 tysięcy złotych za olej. Pół biedy, jeżeli na tym twierdzeniu się kończy. Mam takiego znajomego, który siedzi przy 17 stopniach.

A ja spaliłem 400 litrów oleju i drzewa w kominku za 300 zł (drobna sosna odpady) i jestem zadowolony.

To ja szczęśliwy posiadacz domu ocieplonego 25 cm.

PS. Z wyliczeń jeżeli liczysz pełne koszty (mniejszy piec, mniejszy magazyn paliwa, mniejsze grzejniki itd) wychodzi około 22 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki planujecie lub już daliście stryropian na elewacje? 12cm? 15cm? a może wystarczy 10cm?

 

Czy warto kłaść frezowany aby zniwelować mostki termiczne?

Ja planowałem 20cm, ale po wyliczeniach w OZC pozostanę przy 15cm ;)

Wykonawca stwierdził, że 15 to tylko z felcem (frezowany?) na zakładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RomanP

 

To wszystko zalezy z jakiego materialu sie stawia domek

Wiadomo ze jedne maja mniejszy wspolczynnik lambda a inny wiekszy dlatego wszystko nalezy policzyc

 

W zagadnieniu chodzilo o to ze powyzej 12 cm grubosci styropianu wzrost izolacyjnosci jest juz nieduzy

 

Jak ty masz 25 cm ocieplenie to musisz sie czuc jak w bunkrze jak patrzysz przez okno ( chodzi o wneki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...