Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaz ze zbiornika


Recommended Posts

proponuje użyć opcji szukaj, wtedy znajdzie się np taki wątek http://forum.muratordom.pl/olej-kontra-gaz-ze-zbiornika,t114029.htm

i pare innych. Ile będzie kosztowało ogrzewanie? zapytaj architekta który projektował dom, jeśi wszystko zostało zrobione zgodnie z projektem to powinien mieć takie wyliczenia. A jeśli nie to pozostaje tylko żeby jacyś mądrzy ludzie to policzyli. Ja nie umiem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników zbiorników na gaz do celów grzewczych. Chcę zamontować zbiornik o poj. 2700 l Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt ogrzewania tą metodą.Dom będzie miał pow.175m2.

 

Czy przemyślałeś ogrzewanie propanem ? W jakiej perspektywie będziesz miął gaz ziemny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za informacje. Widzę że podjęcie decyzji nie będzie łatwe.Skłaniam się jdnak do wersji ogrzewania gazem z butli, dlatego że w ciągu paru lat ma być budowana sieć gazowa. Myślę że, ocieplenie styropianem 10cm podłoga, 15cm ściany zewnętrzne i 25 cm wełna na poddaszu zupełnie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewałem kiedyś propanem.

 

Ale cena ogrzewania z propanu jest na poziomie prądu elektrycznego.

Rozważ poważnie czy nie lepiej wybrać inne ogrzewanie i czy gaz z sieci jednak będzie (kazdy mowi, że będzie ..,, a potem. Ja miałem propan a zakład gazowy 4 km od siebie. Nie było zapotrzebowania (brak składanych podań) to twierdzili że im się nie opłaca. Sasiedzi mieli pelety, drewno, PC itp i nie byli zainteresowani gazem).

 

Obecnie jestem zwolennikiem kominka + prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o ogrzewaniu elektrycznym, ale obawiam się przerw w dostawie energi, wrazie awarii zakład energetyczny na terenach podmiejskich nie jest zbyt rychliwy. Teren na którym się buduję będzie zgazyfikowany w ciągu czterech lat. Zamierzam wspomagać się kominkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci podać rzeczywiste zużycia propanu . Grzeję już 3 rok. Dom ok.200m2 - dobrze ocieplony. Dogrzewam kominkiem. Woda grzana elektrycznie w 2 taryfie, ale dogrzewana gazem bo mam zbiornik tylko 120dm3.

Sezon 2005/2006 - 1300dm3

Sezon 2006/2007 - 1020dm3

zużycie na dziś okolo 500dm3 .

To zużycie w tym roku napewno nieco bedzie wieksze bo mam niemowlaka w domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci podać rzeczywiste zużycia propanu . Grzeję już 3 rok. Dom ok.200m2 - dobrze ocieplony. Dogrzewam kominkiem. Woda grzana elektrycznie w 2 taryfie, ale dogrzewana gazem bo mam zbiornik tylko 120dm3.

Sezon 2005/2006 - 1300dm3

Sezon 2006/2007 - 1020dm3

zużycie na dziś okolo 500dm3 .

To zużycie w tym roku napewno nieco bedzie wieksze bo mam niemowlaka w domu. :D

 

No i co daje taka odpowiedź?? Tylko miesza ludziom w głowach. Dogrzewam kominkiem..... Napisz ile ci poszlo drzewa w zesonie 2005/2006, 2006/2007 i wtedy ocenimy rzeczywiste koszty......

 

Ja grzeje pradem dom o powierzchni 150m2 + zasobnik CWU200l.

Robiłem testy:

- 15 listopada - 15 grudnia - grzanie tylko prądem, temperatura w domu 22,5 stopnia - koszt ogrzewania za ten okres - 380zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci podać rzeczywiste zużycia propanu . Grzeję już 3 rok. Dom ok.200m2 - dobrze ocieplony. Dogrzewam kominkiem. Woda grzana elektrycznie w 2 taryfie, ale dogrzewana gazem bo mam zbiornik tylko 120dm3.

Sezon 2005/2006 - 1300dm3

Sezon 2006/2007 - 1020dm3

zużycie na dziś okolo 500dm3 .

To zużycie w tym roku napewno nieco bedzie wieksze bo mam niemowlaka w domu. :D

 

No i co daje taka odpowiedź?? Tylko miesza ludziom w głowach. Dogrzewam kominkiem..... Napisz ile ci poszlo drzewa w zesonie 2005/2006, 2006/2007 i wtedy ocenimy rzeczywiste koszty......

 

Ja grzeje pradem dom o powierzchni 150m2 + zasobnik CWU200l.

Robiłem testy:

- 15 listopada - 15 grudnia - grzanie tylko prądem, temperatura w domu 22,5 stopnia - koszt ogrzewania za ten okres - 380zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w kominku wieczorami - tzn. rozpalam i dokładam na noc, rano najczęściej jest już po.

drzewa spalam jakieś 5m3. Zamówiłem 10m3 dwa sezony temu i mam do dziś , napewno starczy na ten sezon. Kominek u mnie jest zdecydowanie drugorzednym źródłem ciepla. Są takie okresy że przez tydzień nawet nie chce mi sie palić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za informacje. Mam pytanie, czy kominek masz z rozproawdzeniem cipłego powietrza za pomocą rur po całym domu, czy tylko grzejesz w jednym pomieszczeniu. A przy okazji może ktoś buduje dom według projektu " APOLLO I ".

 

mam rozprowadzenie ciepła na całej górze - grawitacyjne. Bardzo polecam takie rozwiązanie. Całkowita cisza a naprawdę działa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...