Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wersja z garażem oczywiście. Też uważam, że dom zyska na wyglądzie po rozwaleniu tych ścian. jeszcze mam zamiar podciągnąć troszeczkędach nad garażem, gdyż uważam ze dom wtedy zyska nie tylko na powierzchni, ale na estetyce zewnętrznej.

Jest dość prosty, co mam nadzieję odbije się również na kosztach budowy :lol:

Mały pokój na dole też łączę z dużym pokojem, więc przestrzeni będzie mam nadzieję w sam raz.

 

A. I jeszcze spiżarnię dołączam do łazienki na dole.

 

Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Wygląda ciekawie. Uważam, że charakteru dodają mu przedłużone pasy elewacji łączące parter i piętro. Wygląda lepiej niż lukarny a budynek wydaje się przez to wyższy.

 

Z kolei wykusz w jadalni został dodany na siłę i osobiście uważam że bryła bez niego jedynie zyska. Salon poza tym jest spory, więc wykusz bez żalu można ociąć.

 

Nie wiem jak sprawdza się w spiżarce okno i jak bardzo słońce będzie do niej zaglądać.

 

Zastanawia mnie też, że jeśli garaż jest opcjonalny to jak wyglądałyby schody w opcji "bez garażu" (wyraźnie wychodzą poza podstawową bryłę budynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Kupiliśmy projekt Z28 wersja GL2 (garaż dwustanowiskowy) ze studia Z500. Czekamy właśnie na projekt (studio przeprojektowuje nam wyjście na taras i taras, aby był w takim położeniu jak w projekcie podstawowym) i zastanawiamy się, czy ktoś może budował taki domek? My mamy nadzieję zacząć budowę w okolicach sierpnia jak uporamy się z całą papierologią. Będziemy budować we Wrocławiu.

 

A tu link do projektu (Z28 GL2):

http://www.z500.pl/pliki/28/warianty/2/kosztorysy/Z28_GL2_rys_szczeg.pdf

 

Na razie szukamy architekta do adaptacji, co wcale proste nie jest (zmian będzie niewiele, ale wygląda na to, że architekci są bardzo zapracowani i terminy i ceny maja kosmiczne) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z wielu oglądanych projektów ten z24 najbarziej mi i mojej żonie się podoba

A co to za projekt? Nie każdy jest jasnowidzem, albo ma czas szukać, czy to aby ten projekt gdzieś z sieci jest tym, który Ci się podoba. Tak więc warto zamieszczać link do projektu, o który piszesz, aby potem sie nie okazało, że są dwa projekty o cudownej nazwie z24 i ktoś się wypowiedział o projekcie A a Ty miałeś na myśli ten drugi.

ale mam pytanie czy moge zastosowa piec na groszek :p bo piec na gaz odpada za drogo wychodzi :evil:

Może warto się skonsultować z instalatorem, który będzie tą kotłownię montował. Różne są piece mimo, że wszystkie pracują na ekogroszek. I najlepiej informacji szukac u swojego instalatora.

Mój po zobaczeniu kotłowni powiedział mniej więcej: tu się przestawi, tu się zmieni i sie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
My bedziemy budowac dopiero w 2009 roku, na wiosnę. Adaptacji nie robiłam w Z500 (robili mi tylko 1 małą zmianę, reszte robi architekt na miejscu). Za adaptację zapłacę ok 2000. Jesli zaczniecie w tym roku to chętnie obejrzę wynik zmagań budowlanych zanim my zaczniemy ;) może jeszcze coś nam do głowy przyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałam nadzieję, że to ja będę miała kogo podglądać :D

Ze zmian, które wprowadzimy to powiększymy WC na dole kosztem kuchni i zrobimy tam małą łazienkę. Chcemy też mieć kominek na środku pomiędzy salonem a jadalnia, tak jak w wersji dwugarażowej.

 

Na początku pisałaś, ze ruszasz w sierpniiu, dlaczego przesuwasz na przyszły rok rozpoczęcie budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa, na którą się zdecydowałam ma wolny termin dopiero w 2009 roku. Poza tym papierologia nas dobija, na wszystko trzeba czekać i czekać. Wolę to jakoś na spokojnie zrobić i się nie stresować, że nie zdążę - stąd to całe przesunięcie. Mam nadzieję, że ceny materiałów nie poszybują masakrycznie w górę przez ten rok.

A wy z czego chcecie budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się ku opcji silikaty 24 + styro 15 cm. Ale moze będzie poroterm, albo beton komórkowy. Zobaczymy co wyjdzie korzystniej. Na dachu na pewno dachówka, ale betonowa czy ceramiczna też nie wiem. Okna plastiki z roletami zew. Tyle planów - życie (i portfel) zweryfikują te plany.

Będziesz robić trzywarstwowo te fragmenty ścian z lukarnami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy budować z silki 24 + styropian 12 lub 15. Raczej nie zdecydujemy się na ścianę trójwarstwową na wykuszach (no chyba, że jednak przejdą w głosowaniu wstawki z klinkieru). Dachówka ceramiczna karpiówka (na 90% Koramic). Okna plastiki w okleinie jakiejś drewnopodobnej + rolety. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Ciekawe na ile tych i innych pomysłów starczy kasy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...