Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie

od dawna wraz z mężem śledzimy to forum

i tak marzyliśmy marzyliśmy aż w końcu jest szansa na naszą działkę

a co za tym idzie i domek

w związku z tym również zwracam się z prośbą o kosztorysy wersji M42a i M42c

na szczęście działkę będziemy mieli wystarczająco wielką

skłaniamy się ku wersji m42a jednak wszystko zależy od kosztów

 

a tak a propos to przekopuję to forum szukając Przemyślanych w lubelskim ew. okolice Warszawy w kierunku Lublina

i niestety kontaktów brak, a tak byśmy chcieli obejrzeć go na żywo :(

jeśli ktoś mieszka w Przemyślanym w okolicach Ryk proszę o kontakt (bez znaczenia już która to jego wersja)

 

pozdrawiamy wszystkich szczęśliwców

[email protected]

 

Witaj! Dopiero dziś przeczytałam Twój post. Tak się składa że buduje przemyślanego - wersja M42c w okolicach Ryk. Obecnie jesteśmy na etapie kończenia dachu. Dodam jeszcze, że w samych Rykach jest jeszcze co najmniej jeden przemyślany - o ile pamiętam w wersji M42b.

U nas jeszcze zbyt wiele nie da się zobaczyć ale jeśli jesteście zainteresowani to możemy się umówić : [email protected]

pozdrawiam

Edytowane przez kaktusikm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie wszyscy

 

Jestem tutaj nowy i są to moje pierwsze kroki jeżeli chodzi o forum muratora. Ale korzystając z okazji chciałem prosić kogoś o info co do kosztów jakie poniósł budując Przemyślanego M42. Jestem zainteresowany tym projektem i mniej więcej chciałem się zorientować na jakie koszty musiałbym się nastawić

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

rozważam budowę Przemyślanego, przeglądnąłem forum - póki co do 1/3 postów i jestem pod wrażeniem.

 

Bardzo proszę, jeśli ktoś dysponuje przedmiarem i/lub kosztorysem, o przesłanie go na priv: [email protected]

 

Czy ktoś buduje przemyślanego i kryje go dachówką zamiast blachy? Jak wtedy prezentuje się więźba, jak kształtują się koszty w porównaniu do założonej blachodachówki?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

No wreszcie z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt Przemyślany - Murator M42 wer. podstawowa i nie ukrywam że pomogło nam w tym to wspaniałe forum i duże zainteresowanie projektem. Podziękowania dla osób, którzy tak ochoczo dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zwracam się z prośbą do osób budujących tą wersję o przesłanie kosztorysu, co pomogło by nam obliczenie przybliżonych kosztów jakie musimy założyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

[email protected]

MarcinMadzia

Witam,

no i bardzo dobrze zrobliliscie wybierając ten projekt.Mogę Was zapewnić,że będzie się Wam mieszkało wspaniale !

Zestawieni moich kosztów poszło na podany adres.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

rozważam budowę Przemyślanego, przeglądnąłem forum - póki co do 1/3 postów i jestem pod wrażeniem.

 

Bardzo proszę, jeśli ktoś dysponuje przedmiarem i/lub kosztorysem, o przesłanie go na priv: [email protected]

 

Czy ktoś buduje przemyślanego i kryje go dachówką zamiast blachy? Jak wtedy prezentuje się więźba, jak kształtują się koszty w porównaniu do założonej blachodachówki?

 

Pozdrawiam.

 

Witam,

zestawienie moich kosztów wysłałem na podany adres.

Bardzo dużo osób zamiast blachodachówki kładzie dachówkę,musisz poczytać dalej ten watek,jest tam również mowa o kosztach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki postihal za zestawienie kosztów.

 

jestem pod wrażeniem Twojej budowy - tempo błyskawiczne. ja sam na razie przekonuję żonę do budowy domu i to domu parterowego o lekkim stropie.

 

zastanawiam się też, bo działkę mamy w miarę płaską, ale na górce (tarasy na wzgórzu:) ) i dom obok jest wysoki (parter, piętro i poddasze) - czy te okoliczności przyrody, duży okap "przemyślanego" nie spowodują, że wnętrze (byłby to garaż, i jeden-dwa pokoje) będzie zbytnio zacienione.

 

musiałem zmienić imię i nazwisko na nick - za utrudnienia i zamieszanie przepraszam.

 

pozdrawiam

 

mż - pomihotam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: witam wszystkich forumowiczów ,,przemyślanego,, Na forum jestem nowa i podobnie jak groszek564 planuję budowę w wersji m42b w Wielkopolsce, mam nadzieję że może ktoś więcej dołączy do grona m42b i zostanie prekursorem nowej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Przemyslanych". U mnie dach juz skonczony, pozostaje tylko zabezpieczyc otwory okienne na zime i na ten rok budowe zamykam. Na zdjeciach koncowy efekt. Przypominam ze u mnie kat nachylenia dachu to 30 stopni. Pozdrawiam Wszystkich[/QUOT

 

Razem z żoną gratulujemy postępów, wszystko wyglada super !!!:)

 

Przyznam się szczerze że nasz projekt jest w adaptacji a poźniej już tylko pozwolenie.

 

Jaceg80 - zasugerowalimy się troszke twoim pomysłem :) bo też musielismy podnieść dach do 30 st oraz dołożyliśmy 1 cegłe nad nadprożem.... Po twoich zdjeciach widać ze dom dalej zachowałurok parterówki :)

 

My w tm roku mamy zamiar zrobić tylko fundamenty i ciekawi nas jakie Ty poniosłeś koszty do tej prory ??

 

odzielił byś się tą informacją z nami (ile za robocizne, materiały) będziemy mieli por??? bądz na frum lub mailowo : [email protected]

 

Ciekawi nas czy na dachu jest blachodachówka czy dachówka ?? jaki to kolor i producent ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponkog. Bardzo dziekuje za mile slowa. Stan ktory widac na zdjeciach to okolo 160 tys. zlotych ( materialy i robocizna ) Wiem ze mozna wybudowac ten dom taniej, ale dokonalem kilku zmian i to podnioslo cene np. Dom przykrylem dachowka cementowa Brass Baltycka z powloka Cisar kolor grafit na folii Dorken Delta Max i w zwiazku z tym musialem wzmocnic wiezbe i wyszlo az 17.5 m3 drzewa a w projekcie pod blachodachowke jest okolo 11.5 m3 Do tego doszly jeszcze laty i kontr laty itd. Mialem dosc drogich wykonawcow, ale jestem bardzo zadowolony z tempa prac i jakosci wykonanej pracy. Dachowka na zdjeciach nie wyglada tak jak powinna bo jest przykurzona od ciecia, ale bedzie umyta no chyba ze deszcz ja umyje a czysta wyglada naprawde ladnie :) Nie zdecydowalem sie na ceramike bo podoba nam sie ten konkretny ksztalt Brass-a i oszczedzilem okolo 7 tys zl. Po podniesieniu kata na 30 stopni powierzchnia dachu wyniosla 301 m2. Zdecydowalem sie tez obciac okap o 10 cm i mysle ze to dobre posuniecie, teraz po ociepleniu budynku 15 cm ( styropian ) bedzie mial okolo 90 cm i podbitka pozioma nie bedzie tuz nad oknem. Ogolnie jestem b. zadowolony z wszystkich zmain jakich dokonalem. W razie jakichkolwiek pytan prosze smialo pisac :) Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących przemyślanego.

Właśnie mam zamiar dołączyć do grona osób które zdecydowały się właśnie na ten projekt (jadę kupić M42c L)

Jak pewnie większość z was ciekawi nas czy wyrobimy się z kasą (nie wiem czy wierzyć w koszty podawane przez Muratora)

Prośba z mojej strony do Was drodzy forumowicze o przesłanie waszych kosztów budowy na [email protected]

Mamy zamiar zacząć "Przemyślanego" na wiosnę 2012 w Rąbieniu koło Aleksandrowa Łódzkiego ,a więc namiary na fachowców z okolicy też mile widziane.

PS

Gratuluje i podziwiam wasze domki.

Dobrze że jest takie miejsce jak to Forum.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności.

Obecnie kończę ściany w swoim M42c. w ostrowcu świętokrzyskim.

Zamierzam przykryć przed zimą.

 

Jak ktoś z okolicy zainteresowany wymianą doświadczeń lub zobaczeniem tego co dotychczas stoi to oczywiście zapraszam

 

Mam też pytanie.

Wcześniej na forum wiele osób pisało o podnoszeniu domu o jeden bloczek.

W którym miejscu podnosiliście? Nad nadprożem? Czy nad stropem? i jakie są plusy bądź minusy takiego i takiego riozwiązania?

 

I jak to później wpływa na wygląd domu?

Może jakieś zdjęcia by się dało jakby ktoś mógł zamieścić?

Ciekawy jestem też ile jest wtedy od ramy okiennej do podbitki?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panantek. Wyzej na tej stronie forum sa zdjecia mojego Przemyslanego z katem dachu 30 stopni i sciana wyzsza o jeden bloczek. Dolozylem go nad nadprozem, pod wiencem. Zrobilem tak ze wzgledu na to ze zwiekszylem kat nachylenia dachu na 30 stopni i balem sie ze okap bedzie siegal za nisko i zaciemnial okno, moim zdaniem wyszlo super :) Dodatkowy plus jest taki ze moge sobie zrobic wyzej sufit w pokojach np. 2m80cm Na zdjeciu ponizej widac dodatkowy bloczek pod zbrojeniem wienca. Pozdrawiam

DSC00752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panantek. Wyzej na tej stronie forum sa zdjecia mojego Przemyslanego z katem dachu 30 stopni i sciana wyzsza o jeden bloczek. Dolozylem go nad nadprozem, pod wiencem. Zrobilem tak ze wzgledu na to ze zwiekszylem kat nachylenia dachu na 30 stopni i balem sie ze okap bedzie siegal za nisko i zaciemnial okno, moim zdaniem wyszlo super :) Dodatkowy plus jest taki ze moge sobie zrobic wyzej sufit w pokojach np. 2m80cm Na zdjeciu ponizej widac dodatkowy bloczek pod zbrojeniem wienca. Pozdrawiam

 

Jacekg80, dzięki za szybką odpowiedź, ale teraz to już zgłupiałem.

Jak wczoraj byłem u siebie na budowie to wyglądało to tak:

Otwór okienny jest o 20cm wyższy (bo będą rolety), nad tym jest nadproże, nad tym 2 warstwy z cegły.

Jak na to jeszcze dam 1 bloczek i wieniec to boję się że między okapem a górą okna powstanie za duża przestrzeń i będzie to nieładnie wyglądało...Fakt okap można wtedy obniżyć ale trzeba go wyciągnąć i też może to zeszpecić bo powstanie taka wielka czapa...

Jutro wrzucę zdjęcia tego co mam

 

Jak macie jakieś sugestie to piszcie. Swoją drogą nie wiem po co mi dali te 2 warstwy cegły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...