Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cena uzależniona jest od wielu czynników co do Co i wod-kan, na co Pana stać, to proste.

Na tym etapie wg. mnie mogę się mylić , biorę ..zestawienie cieplne urządzeń jakie chce zastosować tak bardzo z grubsza, liczę grzejniki, ustalam technikę wodną. Nie zapominaj , że to wszystko uzależnione jest od dostępnych źródeł. Szanowna małżonka w wolnej chwili już powinna dobierać sobie płytki co min. łazienki i d o białego montażu. ...jestem pewien, że cena sama się znajdzie. Nie będziesz wtedy zdziwiony:). przepraszam za formę TY:)

Akcja ołówek, zwóź na budowę hydraulików z 5, 6 niech wymyślają proś o wyceny, porównasz, będziesz wiedział, szukaj rozwiązań dostępnych dla siebie.

Sprawa KG to sprawa wysokości od punktu 0 do sufitu, jak jesteś chłop 2,00 cm to nie zrobisz, na 2,55 cm wysokości , bo wyjdą klitki. Ja mam 2.70, wys. do sufitu, fajnie, ale maluje się fatalnie:) ale oszczędzisz na wieszakach, to też wydaje mi się zależy ile pakowałeś pustaka nad okna:) Jest kilka programów liczących ile czego trzeba , ale tu też zwołaj kolesi niech liczą wyceniają itd:) Oferty niech sporządzają, żeby później nie było magicznych kwot do zapłaty pytaj o wszystko i niech wyceniają, żeby potem nie było dziwnych opłat dodatkowych. Pisz umowy!

 

Uwaga nie jestem budowlańcem, ale już mieszkam w M42L.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

onazis1974, udało się zrobić zdjęcia. Jestem bardzo ciekawy jak ten dom wygląda z brązową dachówką. pzdr

 

Dzieki za przypomnienie, mialem tak duzo pracy ze wieczorami nie mialem siły nawet tylka sobie podetrzec :) , zaraz wstawie stare zdjecia a jutro swieze z bliska, po lewej stronie nasz przemyslany z dachowka euronit grafitowa a po prawo przemyslany sasiada z dachowka brazową IBF, podobno najtasza z cementowych dachowek, pozdrawiam

20130508_161427.jpg

20100708749.jpg

20100708755.jpg

20110303778.jpg

20110303779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybudowaliśmy przemyślanego M42C w lubelskim, od Lublina jakieś 70km miejscowość Ryki więc jeśli to dla Ciebie nie zbyt daleko to zapraszam, obecnie prowadzimy prace wykończeniowe w środku.

Kontakt: [email protected]

pozdrawiam

 

Witajcie! My mamy do Ryk ok 30km i jeśli się zgodzicie chętnie byśmy obejrzeli Wasz domek, bo również zamierzamy budować Przemyślanego :)

 

A może jest ktoś jeszcze z okolic Łukowa, Garwolina???

 

 

"Postihal" jeśli to nie problem, to poproszę o przesłanie kosztów budowy przemyślanego na poszczególnych etapach na maila: [email protected]

Edytowane przez pinacolada88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na zdjeciach z mojego ogrodu można zobaczyć jak ogród szybko się zmienia:

http://images10.fotosik.pl/4278/da2fe4203c3232e8gen.jpg

- tak pięknych piwoni jeszcze nie widziałem

 

http://images10.fotosik.pl/4278/463c83c978c2f968gen.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/4278/faf8cdbfce3a3fb8gen.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/4278/632bd4e229250cf8gen.jpg

- to też jest piękna piwonia w towarzystwie traw i liliowców

http://images10.fotosik.pl/4278/951a71157f3a42d1gen.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/4278/e78e323bfd1ae77dgen.jpg

- ładnie kwitnący powojnik

http://images10.fotosik.pl/4278/3b0b37c8a34d6df6gen.jpg

- miejsce zabaw moich wnuczek

http://images10.fotosik.pl/4278/4d7e6d9884db0e75gen.jpg

- miejsce do grilowania i wypoczynku

http://images10.fotosik.pl/4278/772714f55ea14ea5gen.jpg

- kwitnąca kalina

Na koniec muszę dodać,że pielęgnacja tak dużego ogrodu wymaga bardzo dużo pracy.Bez specjalnego zamiłowania do tej pracy jest to prawie nie wykonalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ogród Postihal

 

U Postihala wszystko jest piękne :) Bardzo często oglądamy z żoną prezentacje zdjęciowe Pana Edmunda i niekiedy żywcem ściągamy pewne jego wzorce. Poza tym mamy wysoki procent pewności, że nasz "Przemyślany" (w tej chwili w trakcie budowy) będzie równie udany, gdyż szefem ekipy budowlanej jest pan, który budował właśnie Postihalowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onazis1974, udało się zrobić zdjęcia. Jestem bardzo ciekawy jak ten dom wygląda z brązową dachówką. pzdr

Witam! Brazowa dachówka cementowa IBF na przemyslanym M42c w kolorze elewacji ekri Brama garazowa Wisniowski(totalne nieporozumienie z ta brama, bo ciezko otwiera sie i zamyka, piszczy, rolek nie wolno smarowac tylko szmatka czyscic z kurzu, radze tylko ciut drozsza brame firmy Hormman). Pozdrawiam!

20130610_105653.jpg

20130610_105703.jpg

20130610_105725.jpg

20130610_105732.jpg

20130610_105819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Wybudowałem dom bardzo podobny do ,,Przemyślanego M42 C" w okolicach Krakowa. Mam problem z moim hydraulikiem, mianowicie sprawa wygląda tak: na całej powierzchni ma ogrzewanie podłogowe zalane anhydrytem plus dwa grzejniki drabinkowe w łazienkach i dwa w garażu. Rozdzielacz ma 11 sekcji, a tak wygląda zestawienie reszty elementów układanki;

1. zbiornik buforowy wraz ze zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową 500/300L lub 500/200L

2. naczynie przeponowe do CO 50L + szybkozłączka

3. naczynie przeponowe do wody użytkowej 30L + szybkozłączka

4. zawór trójdrożny Ø 1 cal + sterownik + czujnik do sterowani

5. zawór trójdrożny Ø 1/2 cala + sterownik + czujnik do sterowania

6. zawór upustowy bezpieczeństwa

7. pompa do ogrzewania podłogowego UPS 25/40 GRUNTFOS

8. pompa do CO UPS Ø 1/2

9. pompa do cyrkulacji Ø 1/2

10. pompa z pieca na bufor UPS 25/40

11. zawór mieszający do ciepłej wody 1/2 TWM

12. stacja uzdatniania

13. piec na układ zamknięty 14-16 kW.- ekogroszek

 

Pytam więc zacne grono forumowiczów czy musi być ten bufor, bo cena mnie zabija. bardzo prosze o rady, może ktoś ma większe doświadczenie i wiedzę na ten temat, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich Przemyslanych. Mam pytanie, ale nie wiem czy ono ma sens?

Jestem na etapie oblicznia ile pieniedzy bede potrzbowal do skonczenia mojego Przemyslanego M42.

Obecnie dom jest w stanie surowym otwartym. Wiem ze koncowa kwota zalezy od wielu czynnikow, standardu wykonczenia, uzytych materialow, robocizny itd. Jak myslicie w jakiej kwocie powinnienem sie zamknac??? Z moich wyliczen wyszlo mi 200 tys zl :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może być mało to 200tyś.Jeżeli chcesz mieć w miarę dobrze to dodaj jeszcze stówę.Wiem że wszystko zależy co z czego zrobisz ale tanio nie znaczy dobrze.Na ociepleniu nie oszczedzaj bo pózniej będziesz dokładał do interesu.Z ogrzewaniem to samo.Jak masz dostęp do gazu to rób podłogówkę 100% i kocioł kondensat.Mam,polecam i mimo ogólnej opinii o gazie wychodzi na prawdę tanio.Oczywiście piszę o rachunkach bo instalacja trochę kosztuje.Trudno jest wyliczyć bo i tak zawsze wychodzi więcej:-)Teraz mogę powiedzieć że warto było przejść przez tą cała katorgę z budową bo domek jest na prawdę super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może być mało to 200tyś.Jeżeli chcesz mieć w miarę dobrze to dodaj jeszcze stówę.Wiem że wszystko zależy co z czego zrobisz ale tanio nie znaczy dobrze.Na ociepleniu nie oszczedzaj bo pózniej będziesz dokładał do interesu.Z ogrzewaniem to samo.Jak masz dostęp do gazu to rób podłogówkę 100% i kocioł kondensat.Mam,polecam i mimo ogólnej opinii o gazie wychodzi na prawdę tanio.Oczywiście piszę o rachunkach bo instalacja trochę kosztuje.Trudno jest wyliczyć bo i tak zawsze wychodzi więcej:-)Teraz mogę powiedzieć że warto było przejść przez tą cała katorgę z budową bo domek jest na prawdę super.

 

Dzieki za rady Radziej3city. Mysle ze 300 tys to jednak troche za duzo na moja kieszen. Dom bedzie ogrzewany piecem na ekogroszek z podajnikiem

( nie ma u nas gazu ) Podlogowka bedzie wszedzie, oprocz trzech sypialni. Ocieplenie 15cm styropianu , ale rozwazam ostatnio zrobienie 18cm. Dom zbudowany z Porothermu 25p+w. Okna z pakietem trzyszybowym. Strop ocieplony welna minimum 30cm. Pod podloga standard 10 cm styropinu.

Chcialbym tez pakiet kolektorow slonecznych od poludnia, zebym nie musial palic w piecu latem w celu podgrzania wody. Tak to wygladaw skrocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 tys. to chyba troszkę przesada :) Po co Ci fontanny z półrozebranymi gejszami w salonie? :) Ja również tak jak Ty będę ogrzewać ekogroszkiem, bo nie mam na swoim odludziu gazu. Przymierzam się do kotła z Zębca - czytałem dosyć pochlebne opinie o nim. Również myślałem kiedyś o kolektorach, ale czy to naprawdę ma sens? Rozmawiałem z niejedną znającą się na tym osobą i wszyscy stwierdzili, że są to w jakimś sensie wyrzucone pieniądze. Zgadzam się z ich argumentacją, więc spróbuj pogadać z różnymi fachowcami na ten temat.

Inna sprawa - zdecydowałem się na zrobienie tarasów z jakiegoś sympatycznego pozbruku. Zrezygnowałem z płytek, bo jest to dużo droższa inwestycja, a poza tym pozbruk ani się nie poodkleja, ani nie popęka :) Jeżeli szukasz oszczędności, to nad tym również możesz się zastanowić. Ocieplenie - jeden z najważniejszych elementów. Postihal ma 15 zwykłego styropianu, ja jednak będę ocieplać również 15, ale grafitowym. Warto.

 

Pozdrawiam - Andrzej

 

PS. I kolejny ukłon (niski) do Pana Edmunda. Wybór Pańskiego budowniczego był bardzo trafną decyzją. Nie dość, że sympatyczny, to naprawdę zna się na swojej robocie i bardzo dobrze rozpracowuje wszystko logistycznie. Każdemu z Was życzę takiej ekipy pod takim dowództwem :) Mam nadzieję, że nie zapeszę, ale oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 300tyś.to przesada.Stan surowy otwarty to jest nic do reszty kosztów.Ja się zamknałem w kwocie prawie 500tyś.a wcale cudów nie mam.Takie są ceny.Pewnie że można taniej,np.w łazience położyć sobie gres techniczny itd.ale chyba nie o to chodzi.Solary sobie odpuść.Inwestycja nie współmierna do zysków.Kiedyś sam chciałem ale po lekturze i opiniach paru ludków dałem sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...