Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pietka - u was to dopiero porządek widać. No ale jak na zdjęciu widać miotełka to podstawa. Domek ładniutki.

Powiedz jaki system kominowy wybraliście? Jacek ma Zapela. Ja zastanawiam się nad Plewą.

 

Witam Palisiu,

 

Dziękuję za miłe słowa - porządek to podstawa : )

Ja wybrałem system TONA iso - popularny w Niemczech - jest przedstawiciel w Polsce. Wydaje się solidny i kupiłem go w dobrej cenie. Te wszystkie systemy są podobnej jakości, chociaż jakbym wybierał jeszcze raz to dołożyłbym 2-3 tys. i zainstalował Schiedla - dla świętego spokoju.

 

Pozdrawiam - Pietka0007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było, gdyż budowa bardzo absorbuje, ale korzystając z chwili wolnego z racji urlopu zamieszczam trochę fotek z budowy. Obecnie jestem na etapie hydrauliki, ale jeszcze długa droga przede mną, podlączenie wody, sufit z płyt karton-gips, zakup pieca, ogrodzenie i ogólnie wykończenie domku, niby juz tak dużo za mną ale jeszcze daleko przede mną, wszystkim życzę powodzenia przy realizacji marzeń

Zdj?cie0023.jpg

Zdj?cie0024.jpg

Zdj?cie0026.jpg

Zdj?cie0027.jpg

Zdj?cie0028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było, gdyż budowa bardzo absorbuje, ale korzystając z chwili wolnego z racji urlopu zamieszczam trochę fotek z budowy. Obecnie jestem na etapie hydrauliki, ale jeszcze długa droga przede mną, podlączenie wody, sufit z płyt karton-gips, zakup pieca, ogrodzenie i ogólnie wykończenie domku, niby juz tak dużo za mną ale jeszcze daleko przede mną, wszystkim życzę powodzenia przy realizacji marzeń

 

Witam,

Mówisz, że jeszcze sporo przed Tobą, ale ja już tak chciałbym mieć :) Super to wygląda.

Mam pytanie: masz już tynki, czy rury odpływowe i z doprowadzeniem wody będziesz prowadził na wierzchu czy będą się jeszcze wkuwać w ścianę? Mój hydraulik mowi, że tak robi, że nic nie widać - wszystko jest ukryte w ścianie. Wydaje mi się jednak, że taki wcinanie się w ścinę z rurami np 100 mm mocno ją osłabia.

Serdecznie pozdrawiam - Pietka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Z zapałem śledzę Twoje forum Postihal wielki szacun. Pozdrawiam także wszystkich którzy postanowili dzielić się swoimi doświadczeniami z budowy Przemyślanego.

Razem z żoną zastanawiamy się nad inwestycją w ten projek konkretnie w wersję m42c ponieważ m42a jest za szeroka na moją działke - szkoda(mogę wstawić dom do szer max 16m)

To forum to niezwykła kopalnia wiedzy.

Zgodnie z już zaobserwowaną tradycją, jako początkujący zwracam się z prośbą o kosztorysy inwestycji w m42c.

Z góry bardzo dziękuję.

Mój priv [email protected]

 

Pozdrawiam i gratuluję Przemyślanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do budujących.

 

Jak jest wykonane przejście szalunków i zbrojenia (połączenie) wieńca z podciągami (chodzi mi o podciągi zewnętrzne tarasowe i podcień do wejścia).

Wieniec ma wysokość h=24cm, a podciągi mają h=30cm.

Czy robi sie jakiś uskok? Jak wiąże się ze sobą zbrojenie?

Może macie jakieś zdjęcia szczegółów tego połączenia.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

od dawna wraz z mężem śledzimy to forum

i tak marzyliśmy marzyliśmy aż w końcu jest szansa na naszą działkę

a co za tym idzie i domek

w związku z tym również zwracam się z prośbą o kosztorysy wersji M42a i M42c

na szczęście działkę będziemy mieli wystarczająco wielką

skłaniamy się ku wersji m42a jednak wszystko zależy od kosztów

 

a tak a propos to przekopuję to forum szukając Przemyślanych w lubelskim ew. okolice Warszawy w kierunku Lublina

i niestety kontaktów brak, a tak byśmy chcieli obejrzeć go na żywo :(

jeśli ktoś mieszka w Przemyślanym w okolicach Ryk proszę o kontakt (bez znaczenia już która to jego wersja)

 

pozdrawiamy wszystkich szczęśliwców

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczace sufitów podwieszanych i ocieplenia. Mamy w domu wiazary i nie mam pomysłu jak zrobic sufit. Stelaz drewniany czy stalowy? z jednej czy z dwóch płyt? I jak potem wygłada ocieplenie takiego sufitu? Czy mozna po tym chodzic czy trzeba zrobic jakis strop dodatkowy? Prosze doświadczonych o kilka rad. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpoczynam walkę z M42L, interesuje mnie kolorystyka takiego budynku z opisem zastosowanych materiałów zewnętrznych (dach, klinkier, elewacja). Kolejna sprawa temat instalacji dla w/w budynku materiały, użytkowanie. Żeby forum nie zaśmiecać bo wydaje mi się, że inni mają już o wiele bardzie poważne problemy, proszę o korespondencję via email : [email protected] ps. liczę na zdjęcia :)

Pozdrawiam serdecznie.

woj. lubelskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

No wreszcie z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt Przemyślany - Murator M42 wer. podstawowa i nie ukrywam że pomogło nam w tym to wspaniałe forum i duże zainteresowanie projektem. Podziękowania dla osób, którzy tak ochoczo dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zwracam się z prośbą do osób budujących tą wersję o przesłanie kosztorysu, co pomogło by nam obliczenie przybliżonych kosztów jakie musimy założyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

[email protected]

MarcinMadzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pietka0007, bardzo ladny domek, gratuluje wykonania planu na ten rok. Ja tez juz niebawem koncze budowanie na ten sezon. Jestem zadowolny z przebiegu budowy i podjetych decyzji, choc stresu to troche nas iwestorow kosztuje.... Pozdrawiam Serdecznie.

 

Dziękuję Jacekg80,

Tobie również serdecznie gratuluję - baaardzo ładnie to wygląda. Ja też generalnie jestem zadowolony z przebiegu tego etapu budowy- jak na człowieka budującego pierwszy raz, systemem gospodarczym - nie było źle :)

Może jeszcze w tym roku jesienią zrobię Przydomową Oczyszczalnię - zależy od finansów :)

Pozdawiam - Pietka0007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...