Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panantek trudno mi powiedziec jak to bedzie wygladalo, ale wydaje mi sie dziwne ze masz az dwie warstwy bloczka nad nadprozem nie dokonujac zmian w projekcie. Widzialem wiele zdjec Przemyslanych budowanych zgodnie z projektem i nigdzie nie bylo bloczkow nad nadprozem, byl wieniec i tyle. Chetnie zerknal bym na zdjecie twojego muru.... Masz racje ze jesli dolozysz jeszcze jeden bloczek do tego co juz jest i dojdzie jeszcze wieniec to chyba bedzie przesada i dom bedzie zle wygladal. Moze zaszla jaks pomylka i wykonawcy cos u Ciebie spartoczyli ( oby nie ) chyba warto to sprawdzic dopuki nie jest za pozno..... Zapomnialem dodac ze ja jeszcze obcialem okap o 10 cm. Pozdrawiam

DSC01104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanko do Asiachmiele,

dotyczy cytatu: "Okna w salonie pozostawiłam dwa,ale obniżyłam je maksymalnie do podłogi" - czy jest szansa zobaczyć jak to wygląda od wewnątrz? Też namawia nas architekt na tego typu okna, ale nie możemy się zdecydować. Może jeśli zobaczylibyśmy zdjęcie to decyzja byłaby łatwiejsza :-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno się nie odzywałam, ale śledzę forum z zapartym tchem. Jeszcze raz ukłony w stronę Postihala- ma pan dużo cierpliwości i dobre serce. WSPANIAŁY CZŁOWIEK My za jakieś dwa tygodnie rozpoczynamy budowę. Po dziewięciu miesiącach załatwiania papierów w urzędach (niech ich licho...) mamy PnB. W tym roku zamierzamy z mężem wybudować stan zero a od wiosny przyszłego roku w górę! Dużo będzie wkładu pracy z naszej strony, żeby troszkę przyoszczędzić. Rozwiązanie Jackag80 bardzo mi się podoba- my tez mamy podnieść dach do 30 stopni. Domek bardzo korzystnie wygląda.

My budujemy w świętokrzyskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekg80, dzięki za odpowiedź. Faktycznie ja coś pomieszałem. Wciąż nie ma zdjęć bo nie ma kiedy zrobić, ale byłem na budowie wszystko jest ok. Są nadproża i w tej samej linii co nadproża są 2 warstwy cegły żeby wyrównać do nadproży. Nad tym pójdzie wieniec z podciągami i potem strop. Bloczek chcę dołożyć jeden.

Tylko wciąż mam dylemat czy go dołożyć pod wieńcem czy nad. Jakoś nie potrafię cobie tego zobrazować w zależności od tego gdzie go dołożę jak to wpłynie na dach. Tzn czy jeśli dołożę pod wieńcem to dach (okap) będzie się kończył gdzie indziej a jeśli nad wieńcem to gdzie indziej?

U Ciebie bardzo ładnie to wyszło. Pytanie jak to zaplanować w wyobraźni żeby potem to wyszło fajnie w praktyce? Ty robiłeś jakieś obliczenia czy wizualizacje? Czy wszystko na czuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Forum czytam po raz trzeci, i jest to niewątpliwie bogata skarbnica wiedzy budowlanej, brakuje mi jednak wymiany doświadczeń i ewentualnego pokazania jak wyglądają koszty wykonania instalacji CO i Wodno-Kanalizacyjnej. Jeśli ktoś z Państwa byłby chętny podzielić się swoimi doświadczeniami i kosztami było by mi bardzo miło.

Mój mail: [email protected]

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj panantek. Tak naprawde to nie wiem w jaki celu chcesz dolozyc ten bloczek? Na tym forum sa zdjecia Przemyslanych z katem 25-ciu stopni bez wprowadzanych zmain w wyskosci muru i domy wygladaja bardzo dobrze. Jesli jednak chcesz dolozyc bloczek, to jak dolozysz go nad wiencem to bedzie to scianka kolankowa i powiekszysz wysokosc strychu. Jesli natomiast dolozysz bloczek nad nadprozem a pod wiencem, bedziesz mial wyzsze pomieszczenia w domu a przestrzen na strychu pozostanie bez zmian. To gdzie dolozysz bloczek nad czy pod wiencem nie ma zadnego wplywu na dach i okap w obu przypadkach bedzie wygladal tak samo. W zaleznosci gdzie go dolozysz zmienisz tylko walory uzytkowe pomieszczen w domu lub poddasza. Omow to jeszcze ze swoimi majstrami, albo najlepiej z kierownikiem budowy. Kiedy wymyslilem sobie zeby zmmienic kat na 30 stopni wysokosci od podbitki do okien itd, obliczla mi pani architekt (na kartce papieru) ktora adaptowala projekt i zdecydowalismy sie dolozyc ten jeden bloczek pod wiencem..... Pozdrawiam i czekam na zdjecia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekg80, dzięki za sugestie. U mnie zamysł dołożenia bloczka wziął się stąd że jak patrzę na dom w oryginale to wydaje mi się że okap jest dosłownie ciut za nisko.

Stąd chciałem go zrobić dosłownie minimalnie wyżej żeby wpuścić więcej światła do domu. No a drugim atutem byłoby to że pojawiłaby się ścianka kolankowa i więcej miejsca na poddaszu. Wydaje mi się jak oglądam różne zdjęcia że niektórzy mają ten okap dosłownie nad nadprożem a inni trochę wyżej tak jak np u Ciebie. Tu mi się te proporcje bardzo podobają. Chyba zrobię to tak że pogadam z murarzem żeby mi to powyliczał. Gdyby to nie był kłopot mógłbyś podać jaką masz odległość od ściany do krawędzi okapu? I jeszcze jaka jest odległość od górnej krawędzi otworu okiennego do okapu (podbitki). Tak jak piszę te proporcje na Twoich zdjęciach wyglądają super i najchętniej bym to po prostu skopiował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z mila checia napisal bym Ci te wymiary i odleglosci, ale nie ma mnie w tej chwili w Polsce. Bede w stanie to wszystko pomierzyc dopiero po 22-gim wrzesnia. Moge tylko powiedziec ze okap robilem zgodnie z projektem, ale kiedy wiezba byla juz zalozona postanowilem obciac go 10 cm.

Nie wiem czy to Ci pomoze, ale na zdjeciu ponizej jest widoczna sciana od nadproza i wystarczy moze dodac : wysokosc nadproza L19 + wyrownanie z docietej cegly i zaprawa ok 5cm + pustak porotherm wys. 24cm + wieniec 25cm i murlata 15cm co daje 88cm z nadprozem i murlata. Wez pod uwage to ze Twoj okap nie bedzie siegal tak nisko jak moj bo masz kat nachylenia dachu 25 stopni. Chcialbym bardziej pomoc, ale to niestety wszystko co moge w tej chwili zrobic.

Jesli zdecydujesz sie dolozyc jeden bloczek, zrob okap zgodnie z projektem i po prostu zobacz jak nisko siega i jak wyjdzie podbitka. Jak jeszcze za nisko to obetnij pare centymetrow. Mysle jednak ze obcianie nie bedzie konieczne bo masz bardziej plaski dach a ten jeden bloczek tylko porawi wyglad domu, w koncu to tylko 24cm. Ciekawy jestem jakie decyzje podejmiesz. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

DSC01109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Przemyślany:welcome:

 

Od kilku miesięcy śledzę to forum i dziś przyszedł ten dzień kiedy odważyłam sie dołączyć do "Rodziny Przemyślanego", jestem tego samego zdania, że to forum to wielka, pomocna skarbnica wiedzy i doswiadczeń. Gratuluję tym, którzy zakończyli budowe i juz zamieszkali (zazdroszcę Wam;))oraz życzę wytrwałości i powodzenia tym, którzy są w trakcie. Ja jestem w trakcie "walki" z papierami i pewnie zacznę budowę dopiero na wiosnę-na 99.9% bedzie to M42C.

 

do nasa3

gratuluję tego etapu-śliczny domek, juz go widze na swojej działce;) jest bardzo podobna,widok z salonu mam taki sam -las

mam wielka prośbę o przesłanie dotychczasowych poniesionych kosztów na mój adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co zastosowaliście jako ogrzewanie w domu, chodzi mi o rozwiązania ? Myślę o kominku z płaszczem wodnym+ piec kondensacyjny + solary + podłogówka? Co o takim rozwiązaniu sądzicie? Tak jak (ok.maly) zrezygnowaliśmy w salonie z dwóch okien na rzecz jednego kapke obszerniejszego od samej podłogi.

Pozdrawiam, dalej mam straszny problem z dobraniem koloru dachu (brąz), blachodachówka, nie widziałem fajnych rozwiązań kolorystycznych. Czy macie rolety wewnętrzne w oknach, montowane na etapie murarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które robiły sufit podwieszany. Płyty gk ok, ale co nad nimi? Płyty osb? Czy po czyms takim mozna chodzic?

I czym zatkac otwory pomiędzy murłatą a dachem, otwory miedzy wiazarami? Slyszalam różne propozycje , ale nie wiem jak to sie potem sprawdza. Czy folia i podbitka wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez buduję przemyślanego tylko w środku małe zmiany będą , ale mam pytanie u mnie kont nachylenia dachu wyszedł 19 stopni ja dachówka będzie odowiednia ? dużo czytałam ale wszędzie jest informacja o dodatkowym zabezpieczeniu. robiliście takowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom , jaką dachówką jest pokryty czy robiliście dodatkowe zabezpieczenia ? wszyscy producenci dachówki zalecają przy takim niskim stopniu nachylenia bardzo prszę o odpowiedz [email protected] a gdzie się budowaliście czy jest możliwoąc odwiedzin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które robiły sufit podwieszany. Płyty gk ok, ale co nad nimi? Płyty osb? Czy po czyms takim mozna chodzic?

I czym zatkac otwory pomiędzy murłatą a dachem, otwory miedzy wiazarami? Slyszalam różne propozycje , ale nie wiem jak to sie potem sprawdza. Czy folia i podbitka wystarczą?

Witam,

u mnie wygląda to tak patrząc od dołu:

- płyta gips-karton

- wieszaki i ruszt metalowy

- folia paroizolacyjna

- sznurek przybijany do wiązarów

- wełna mineralna grubości 20 cm kładziona pomiędzy wiązarami

- wełna mineralna grubości 10 cm kładziona w odwrotnym kierunku.

W środkowej części strychu/najwyższej/ o pow.6m x 2,40 m położona jest płyta osb grubości 2,5 cm po której można swobodnie chodzić.Ta część służy jako pomieszczenie gospodarcze na różne rzeczy.Na pozostałej części strychu na wełnie mineralnej nie mam nic położone.

W moim przypadku nie mam murłaty,wiązary są bezpośrednio mocowane do wieńca.Te otwory nie są niczym zatykane,no może wełna mineralna,która ma tam grubość 30 cm i dochodzi do membrany dachowej.Wygląda to tak,że styropian grubości 15 cm na ścianach zewnętrznych kryje cały wieniec i dodatkowo 10 cm powyżej wieńca.Pierwsza warstwa wełny mineralnej 20 cm jest położona na wieńcu i dochodzi do styropianu.Podbitka na okapie jest wykonana z płyty osb i do tego jest mocowany styropian,a na to siatka i tynk.Wychodzi to tanio i jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

No wreszcie z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt Przemyślany - Murator M42 wer. podstawowa i nie ukrywam że pomogło nam w tym to wspaniałe forum i duże zainteresowanie projektem. Podziękowania dla osób, którzy tak ochoczo dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zwracam się z prośbą do osób budujących tą wersję o przesłanie kosztorysu, co pomogło by nam obliczenie przybliżonych kosztów jakie musimy założyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekg80, to mi już częściowo pomaga co piszesz. W tym tygodniu będą mi prawdopodobnie zalewać wieńce. Z okapem to ja się raczej bałem, że jak dołożę bloczek nad wieńcem to okap może wyjść za wysoko, a jak zechcę go wydłużyć i obniżyć to wyjdzie "za wielki" w sensie za potężny. Ostatecznie zrobię chyba tak jak mówisz, zrobię jak w projekcie i jak już to zobaczę na żywca to zdecyduję czy zostawiam czy ucinam. Mam nadzieję że za krótki nie będzie bo dokleić się nie da :)

Jest jeszcze jedna wątpliwość. Na tarasie jest kolumna, na niej opierają się podciągi betonowe. Ja chcę podnieść dom o jeden bloczek ale nad wieńcem czyli nad tymi podciągami. I teraz zastanawiam się jak to będzie wyglądało... Tzn tego podciągu jak rozumiem po dodaniu bloczka nad nim nie da się ukryć w podbitce.

Dobrze rozumuję?

 

Pozdrawiam i miłego wypoczynku lub pracy ( bo nie wiem w jakim celu wyjechałeś) za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...