Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

ja ogrzewam przemyślanego M42 drugi sezon piecem na eko groszek SAS GRO EKO 17 kw plus bojler 300 L z podwójną wężownicą, mam 4 obwody podłogówki reszta grzejniki. Od listopada 2011 do listopada 2012 zużyłem niecałe 3 tony eko groszku. Z zewnątrz dałem 18 cm styropianu łączonego na frez w podłodze 16 cm (dwie warstwy po 8 cm) strop to 25 cm wełny i dodatkowo 15 cm wełny pod dachówką. Okna normalne dwuszybowe, drzwi gerda metalowe, brama segmentowa. W tej chwili palę drugi sezon i w kotłowni nie kurzy się aż tak bardzo. Gdybym miał dostęp do gazu na pewno zastanowiłbym się nad jakimś piecem dwufunkcyjnym myślę że koszty byłyby porównywalne.

Pozdrawiam wszystkich przemyślanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jedzie na ogólnym, każdy poczyta...kazdy ma swoje wizje m42... to i zobaczymy jaką ma kolega..

ja składałem pompę ciepła samemu (zajmuję się chłodnictwem) także nie jestem w stanie podać jej ceny gdyż prawie większość podzespołów miałem z demontażu. Tylko kupiłem wymienniki płytowe które kosztowały mnie 1800 zł. Ale mogę podać orjentacyjną cenę wymiennika gruntowego:

1) rury pe32 750 m=5 obwodów po 150m i pe40 40m plus jakies zawory, naczynie wzbiorcze pierdułki = 2300 zł

2) koparka około 2200

3) glikol 2500 zł

4) rozdzielacze plus studzienka zrobiona samemu =około 1000zł

Także dolne źródło wychodzi około 8000 tys

http://obrazki.elektroda.pl/9051770700_1349106175_thumb.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/9588547900_1349107140_thumb.jpg

taka pompa ciep. jak ja mam nowa polska dobra z kompresorem scroll kosztuje 16000 plus vat ale widziałem na alegro używane z niemiec w dobrym stanie po 8 tys

jak składałem to jest forum na elektroda.pl gdzie dowiedziałem się jak poskładać to wszystko do kupy

tutaj kolega z forum sam złożył nie jest nawet chłodziarzem i fajną stronkę zrobił ze swoją pompą http://www.pompaciepla-24.pl/ chociaż ma grzeiniki co bardzo obniża efektywność pompy ciepła. 70% sukcesu to dobrze zrobiona podłogówka pod pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj McR mam dwa pytania jeśli możesz zdradzić jakiej firmy masz kocioł ? ja zastanawiam się nan firmą ZĘBIEC oraz DEFRO. Oraz zastanawia mnie ile w przemyślanym M42 jest m2 ściad pod tynki. Pozdrawiam

 

 

Mam piec pleszewski Eko Plus z czterema tzw.przewałami,blacha 6mm,gięty gdzie było możliwe(mniej spawów,mniej miejsc potencjalnych przecieków kiedyś tam).Planując wydatki na tynki,kiedyś tak pobieżnie liczyłem powierzchnie do otynkowania.U mnie wyszło 510-520m2.Nie liczę łazienki i pralni.Dom postawiłem z bloczków Ytong i ściany są równe na tyle,że w tych pomieszczeniach pożądne zagruntowanie wystarczy bezpośrednio pod płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Planując wydatki na tynki,kiedyś tak pobieżnie liczyłem powierzchnie do otynkowania.U mnie wyszło 510-520m2.Nie liczę łazienki i pralni.Dom postawiłem z bloczków Ytong i ściany są równe na tyle,że w tych pomieszczeniach pożądne zagruntowanie wystarczy bezpośrednio pod płytki.

 

Mi wyszło 550m po całości...włacznie z garazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie zaczołem szukać ekipy do tynków i ciekawiło mnie ile będzie metrów. A jeśli chodzi o kocioł to słyszałem o tych z pleszewa. Szwagier ma Defro ogrzewa ponad 200m i spalił w ostatnią zimę 3,5 t ekogroszku to myślę że dobry wynik tylko cena tak na przemyślanego to ok 9tys. Inne pewnie są tańsze tylko o pożeraczach opału też słyszałem tylko że tych producentów to też teraz jest opór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Postihala,

Panie Edmundzie, mam prośbę czy mógłby pan przesłać mi rzut projektu z pańskimi zmianami. Chodzi mi głównie o zmiany w salonie ( tzn. okna i kominka-bo z tego co pamiętam to ma pan kominek cofnięty w stronę tarasu tak?). Z góry dziękuję za pomoc. Jesteśmy teraz na etapie adaptacji projektu więc ostatni czas na wprowadzenie poprawek:)

 

Pozdrawiam

kate-84 [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ma poddasze w przemyslanym?

pozdr

p

Witam,

ja ogrzewam przemyślanego M42 drugi sezon piecem na eko groszek SAS GRO EKO 17 kw plus bojler 300 L z podwójną wężownicą, mam 4 obwody podłogówki reszta grzejniki. Od listopada 2011 do listopada 2012 zużyłem niecałe 3 tony eko groszku. Z zewnątrz dałem 18 cm styropianu łączonego na frez w podłodze 16 cm (dwie warstwy po 8 cm) strop to 25 cm wełny i dodatkowo 15 cm wełny pod dachówką. Okna normalne dwuszybowe, drzwi gerda metalowe, brama segmentowa. W tej chwili palę drugi sezon i w kotłowni nie kurzy się aż tak bardzo. Gdybym miał dostęp do gazu na pewno zastanowiłbym się nad jakimś piecem dwufunkcyjnym myślę że koszty byłyby porównywalne.

Pozdrawiam wszystkich przemyślanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich userów tego wątku. Jest mi niezmiernie miło, że mogę do Was dołączyć. Dzięki ostatniemu numerowi MURATORA wybraliśmy z żoną "przemyślanego", chociaż wcześniej byliśmy praktycznie zdecydowani na "Cztery kąty 2" MG Projekt. Co zadecydowało o zmianie? Funkcjonalność domku, naprawdę bardzo przemyślana oraz jego urok. Brawa dla projektantów MURATORA.

Wątek powstał dzięki Postihalowi. Jego posty były merytoryczne, ciekawe i, co bardzo istotne, motywujące. Był to dla nas chyba znak Boży, gdyż mieszkamy w Poznaniu, a Postihal koło Szamotuł. Zbieg okoliczności? Może, ale wyjątkowo szczęśliwy.

 

Wczoraj napisałem na prv do Postihala. Odpowiedział od razu, zapraszając nas do obejrzenia swojego dzieła. Piszę o tym, gdyż jest to bardzo istotna kwestia. Dlaczego? Okazało się, że Postihal jest niewiarygodnie wręcz uczynny, sympatyczny, gotowy dzielić się swoją wiedzą z kimś, kogo przed momentem poznał. Bardzo rzadko można spotkać takich ludzi, jak On i w tym miejscu ogromnie dziękuję mu za życzliwość oraz bardzo owocne spotkanie.

 

Okazało się, że "Przemyślany" w rzeczywistości wygląda jeszcze ciekawiej, niż na stronie MURATORA. Jest po prostu piękny i wyjątkowo funkcjonalny, ale o tym nie muszę chyba zapewniać uczestników tego wątku :rolleyes: Przed wizytą u Postihala miałem wiele wątpliwości dotyczących właściwie prawie wszystkiego, co wiąże się z budową. Po wizycie wiele spraw rozjaśniło mi się. Jeszcze raz dziękuję, Postihalu :no:

 

Kilka wniosków:

 

1. Zaczynam budowę wiosną. Jeżeli Postihal był w stanie wprowadzić się do swojego domku w tym samym roku, w którym rozpoczął budowę, to dlaczego mnie miałoby się to nie udać. Przecież fakty świadczą o tym, że jest to możliwe. I ta myśl będzie moim mottem aż do momentu ukończenia budowy.

2. Ogrzewanie - u Postihala było niesamowicie wręcz ciepło. Problem ten był dla mnie bardzo istotny, gdyż jestem zwierzęciem ciepłolubnym, a doświadczenia w tym zakresie mojego Guru jednoznacznie sugerują, że w domku może być ciepło. Postihal grzeje węglem. Wiem, że wymaga to troszkę pracy, ale efekty wynagradzają tę drobną uciążliwość. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Będę wdzięczny za opinie innych userów.

3. Ściany zewnętrzne budynku. Wiem, że na forum MURATORA jest nawet taki dział, który przeanalizowałem dosyć dokładnie. Większość wypowiadających się w tej kwestii sugeruje silikaty. Postihal zastosował Porotherm. Czy mógłbym prosić o wypowiedzi większych znawców ode mnie? :)

 

Proszę o Wasze opinie dlatego, że powyższe decyzje muszę podjąć dosłownie za kilka - kilkanaście dni, a moja wiedza budowlana jest..., no powiedzmy niewielka :confused:

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich, z Postihalem na czele. Mała dygresja: jest to chyba pierwsze ze znanych mi forów, na którym brakuje złośliwości, uszczypliwości, nie mówiąc już o zwykłym chamstwie, niestety spotykanym nagminnie. Bardzo Wam za to dziękuję.

Edytowane przez Akton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...