Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to i ja witam Was serdecznie korzystam z Waszych doświadczeń, bo i na nas przyszła 'kryska na przemyślanego". Szukam już budowanego albo już zamieszkałego domu w okolicach Torunia. Nas zaniepokoiła informacja o słupach i dachu a zrozumiałam z wpisów że słupy te przeszkadzają w aranżacji wnętrza domu, czy ktoś ma może projekt z naniesionymi na rysunek domu slupami? czy może ja coś żle zrozumiałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo poważnie zastanawiamy się z żoną nad Przemyślanym wariant 3. Mam jednak problem na samym wejściu: w projekcie kąt nachylenia połaci dachu wynosi 20 stopni, natomiast MPZP dla naszej działki przewiduje widełki 25-45 stopni. Próbowałem się przedrzeć przez cały niniejszy wątek nim zadam pytanie, ale jest tu bardzo wiele postów. Czy ktoś próbował zmienić kąt nachylenia np. na 25 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo poważnie zastanawiamy się z żoną nad Przemyślanym wariant 3. Mam jednak problem na samym wejściu: w projekcie kąt nachylenia połaci dachu wynosi 20 stopni, natomiast MPZP dla naszej działki przewiduje widełki 25-45 stopni. Próbowałem się przedrzeć przez cały niniejszy wątek nim zadam pytanie, ale jest tu bardzo wiele postów. Czy ktoś próbował zmienić kąt nachylenia np. na 25 stopni?

 

Witam. No jasne ze sie da. To zaden problem. Ja sam zmienilem kat nachylenia na 30 stopni. Jest tez duzo Przemyslanych z katem nachylenia dachu 25 stopniowym. Wystarczy udac sie z projektem do architekta, dokonac zmian, adaptacji projektu i wystapic o pozwolenie na budowe. Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweliania to zmienia postać rzeczy :):)

@ tachys słuchaj u mnie też mpzp przewidywał 30 stopni, ale robiłem wizualizację i nie obrażając nikogo m42 wyglądał tragicznie, może to też przez to, że ja mam okapy wydłużone (120 cm na gotowo) - wyglądał jak taki grzybek, plusy będziesz miał/a strychu kawał. A wracając do tematu wnioskowałem o zmianę mpzp (minimum raz na kadencję rada gminy lub miasta ma obowiązek zmienić plan) poczekałem trochę i mam 20 stopni :), oczywiście w gminie podpowiadali rób pan tak i tak nikt nie sprawdzi, ale później mogą kiedyś wyjść jajka, np przy jakimś nieszczęściu ubezpieczyciel będzie szukał dziury w całym. 2 sposób to zaadaptować narazie 30 (lub tyle ile przewiduje mpzp), starać się o zmianę mpzp, a budować 20 i później zrobić zmianę pozwolenia na budowę. Jak coś pisz PM :)

 

Dla wszystkich nowo budujących: w którymś muratorze był wywiad z projektant, która projektowała m42 i wypowiadała się na temat zmian i różnych wariantów adaptacji, o ile dobrze pamiętam dom postihala też był tam wyszczególniony :)

Edytowane przez p@blowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo poważnie zastanawiamy się z żoną nad Przemyślanym wariant 3. Mam jednak problem na samym wejściu: w projekcie kąt nachylenia połaci dachu wynosi 20 stopni, natomiast MPZP dla naszej działki przewiduje widełki 25-45 stopni. Próbowałem się przedrzeć przez cały niniejszy wątek nim zadam pytanie, ale jest tu bardzo wiele postów. Czy ktoś próbował zmienić kąt nachylenia np. na 25 stopni?

 

Witaj

My zmienialiśmy kat nachylenia na 25 stopni - zrobisz to na etapie adaptacji projektu lub kierownik budowy zmieni i następnie wpisze do dziennika budowy i potem da do zatwierdzenia w starostwie. U nas było tak, że architekt przekreslił w projekcie 20 stopni na 25 a cała praca i tak spoczęła na budowlańcach. Całe szczęście, że mamy kumatych budowniczych, to nie narzekali,że muszą po kims jeszcze poprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Pomysł ze zmianą MPZP jest świetny. Na razie dopiero zaczynają powstawać pierwsze domy w tym rejonie, a mnie się nie spieszy (zbieram fundusze, bo wykrwawiłem się finansowo na działkę:) )Przejadę się do wydziału architektury i spróbuję się czegoś dowiedzieć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodnik ze mnie żaden i powołania w tej sferze nie czuję, ale wiem że od pewnych prac ogrodowych nie ucieknę. W przemyślanym III kotłownia jest dość mała, gdzie trzymacie kosiarkę i inne narzędzia ogrodowe? Chciałbym uniknąć budowania szopki na tyłach domu jak cześć moich znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodnik ze mnie żaden i powołania w tej sferze nie czuję, ale wiem że od pewnych prac ogrodowych nie ucieknę. W przemyślanym III kotłownia jest dość mała, gdzie trzymacie kosiarkę i inne narzędzia ogrodowe? Chciałbym uniknąć budowania szopki na tyłach domu jak cześć moich znajomych.

 

Mam drugi budynek - 2 stanowiskowy garaż dc21, a garaż w przemyslanym traktuję jako piwnicę, strych i składzik na drewno :)

Podpowiadając jeszcze o zmianę planu pierwsze zadane pytanie powinno brzmieć kiedy będzie zmieniony plan, a jak mówią, że nie wiedzą to kiedy zmieniany był ostatnio :)

 

@orson moim zdaniem nie jest tak do końca jak piszesz - jeśli budujesz coś niezgodnie z projektem to wpada nadzór i masz problem (np kochany sąsiad podpier***- ja tak mam).

 

"następnie wpisze do dziennika budowy i potem da do zatwierdzenia w starostwie" też nie poleci tak bo teoretycznie jeśli starostwo nie zatwierdzi to co zrobisz? - rozbierzesz dach??

Więc na etapie pozwolenia na budowę musisz pisać już o zmianie dachu lub w trakcie budowy robisz ZMIANĘ POZWOLENIA NA BUDOWĘ (jak już gmina/miasto zmienią MPZP), czyli architekt i projektant oraz kierownik budowy i dopiero do starostwa, a następnie dopiero budowa zgodnie z projektem. Wiem jestem czuły na punkcie zgodności z projektem a buduje się inaczej, ale jak ma się ciężkich sąsiadów to niestety trzeba się pilnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację zmiany należy nanieść przed rozpoczęciem budowy ,zmiana planu zagospodarowania to 9 miesięcy trybem bez protestów ale żeby zmienić plan teraz też trzeba zmienić studium uwarunkowań to kolejne miesiące, prościej jest jak są wydane warunki zabudowy ja mam np. kat dachu między 25 a 45 stopni a projekt już dopuszcza zmianę kąta nachylenia dachu w pewnym zakresie ( info po prawej str projektu w necie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najbardziej funkcjonalny ,praktyczny i niezmieniający bryły budynku to kąt 25 st, a podniesienie z 20 do 25st jest praktycznie nie do sprawdzenia, przez pracowników urzędów:)) kąt 20 st przy dachówce stwarza problemy, za mały kąt na np solary na dachu,zimą snieg nie chce spadać z dachu-generujac cięzary i z tego powodu wygina się okap...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników przemyślanego ,tez nim jestem ,z uwagą czytam to forum i jestem pod wrażeniem .

wspólnie z żoną też wybraliśmy ten projekt i zamierzamy go wybudować.'

oczywiście kilka zmian chcemy wprowadzić,ale jak każdy pod siebie robi,

,ale myślę wprowadzenia jednej dużej zmiany ,podpiwniczyć część domu,

pod garażem aby zrobić tam kotłownię ,no i pomieszczenie obok aby zrobić spiżarnie ,

poproszę o rady w tej materii ,czy ktoś już zrobił w przemyślanym piwnicę i co o tym myślicie,

pozdrawiam wszystkich fanów przemyślanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...