Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wg mnie najbardziej funkcjonalny ,praktyczny i niezmieniający bryły budynku to kąt 25 st, a podniesienie z 20 do 25st jest praktycznie nie do sprawdzenia, przez pracowników urzędów:)) kąt 20 st przy dachówce stwarza problemy, za mały kąt na np solary na dachu,zimą snieg nie chce spadać z dachu-generujac cięzary i z tego powodu wygina się okap...

 

Ja rowniez podnioslem kat nachylenia dachu do 27 st.Budynek zachowal ladna bryle, nie stracil na wygladzie i poprawily sie parametry dachu , bo tez mam polozona dachowke ceramiczna.Moim zdaniem nie polecam podniesienia kata do 30 st.poniewaz budynek wowczas bedzie mial za ostry dach i dla mnie wyglada jak budka strozowka Pozdrawiam forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez podnioslem kat nachylenia dachu do 27 st.Budynek zachowal ladna bryle, nie stracil na wygladzie i poprawily sie parametry dachu , bo tez mam polozona dachowke ceramiczna.Moim zdaniem nie polecam podniesienia kata do 30 st.poniewaz budynek wowczas bedzie mial za ostry dach i dla mnie wyglada jak budka strozowka Pozdrawiam forumowiczow

 

Witam. Ja mam kat nachylenia 30 stopni i dom wyglada pieknie. Na pewno nie wyglada jak budka strozowka i widze tylko same plusy takiej zmiany...... Jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrawiam

DSC01122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informację jakiego rodzauj jest dach w M42 przemyślany. W warunkach zabudowy otrzymałem iż nie może być to dach namiotowy (kopertowy) - dach o kilku trójkątnych połaciach zbiegających się w jednym wierzchołku.

W warunkach mam ze musi to być dach czterospadowy z kalenica lub dwuspadowy nawiązujący do lokalnej zabudowy. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informację jakiego rodzauj jest dach w M42 przemyślany. W warunkach zabudowy otrzymałem iż nie może być to dach namiotowy (kopertowy) - dach o kilku trójkątnych połaciach zbiegających się w jednym wierzchołku.

W warunkach mam ze musi to być dach czterospadowy z kalenica lub dwuspadowy nawiązujący do lokalnej zabudowy. Dziękuje.

 

No to szukaj już sobie innego projektu m42 ma dach kopertowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informację jakiego rodzauj jest dach w M42 przemyślany. W warunkach zabudowy otrzymałem iż nie może być to dach namiotowy (kopertowy) - dach o kilku trójkątnych połaciach zbiegających się w jednym wierzchołku.

W warunkach mam ze musi to być dach czterospadowy z kalenica lub dwuspadowy nawiązujący do lokalnej zabudowy. Dziękuje.

 

Każdy dach ma kalenicę.No może nie płaski i jednospadowy więc śmiało możesz go brać.Zwróć może bardziej uwagę na jaki kąt nachylenia dachu zezwalają Tobie warunki zabudowy bo to może dyskwalifikować Przemyslanego jako Twój projekt.Są oczywiście jeszcze inne rzeczy,tj.powierzchnia zabudowy,ilość kondygnacji, szerokość elewacji, wysokość kalenicy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli nie ma mpz to występując o warunki zabudowy należy pamiętać o widełkach podając parametry budynku, potem nie ma problemu z dachem elewacją itd. w moim wniosku było : kąt nachylenia dachu 15 - 45 stopni, szerokość elewacji frontowej 8 -16 m ... itd, potem tak było w warunkach. A co do dachówki mam Nelskampa F7 i jest przeznaczona na dach od 18 stopni. Ile stopni ma dach też nie wiem podniosłem o ok 40 cm, nikt w NB tego nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś z was montował solary, co powiecie na ten temat. Opłaca się czy nie? U nas będzie piec na paliwo stałe i jak sobie pomyśle że latem żeby miec ciepłą wodę trzeba będzie palic w piecu to mnie skręca. Jest jeszcze opcja bojler na prąd ale prąd drogi.Proszę napiszcie coś co myślicie o solarach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś z was montował solary, co powiecie na ten temat. Opłaca się czy nie? U nas będzie piec na paliwo stałe i jak sobie pomyśle że latem żeby miec ciepłą wodę trzeba będzie palic w piecu to mnie skręca. Jest jeszcze opcja bojler na prąd ale prąd drogi.Proszę napiszcie coś co myślicie o solarach. Pozdrawiam

 

Może to Ci pomoże;http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75542-KOLEKTOR-S%C5%82ONECZNY-op%C5%82aca-si%C4%99-czy-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...