Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Pozwolę sobie troszeczkę zmienić temat i zapytać Was drodzy forumowicze o folię jaką zastosowaliście pod pokryciem dachowym czyli kilka słów o membranie :)

Wykonawca mojego dachu chwali sobie produkty firmy Dorken i zaleca abym zastosował Deltę S a jeszcze lepiej Deltę vitaxx - cenowo tak sobie :). Podobno do tego typu budynków w zupełności wystarczy Marma energetyczna 155 - cenowo ok :).

Może ktoś z Was zastosował którąś z wymienionych folii i zechce się podzielić spostrzeżeniami z jej użytkowania.

Dodam tylko że dach będzie pokryty blachodachówką Ruukki Finnera a strop pozostaje lekki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie troszeczkę zmienić temat i zapytać Was drodzy forumowicze o folię jaką zastosowaliście pod pokryciem dachowym czyli kilka słów o membranie :)....

Witam,ja u siebie zastosowałem trójwarstwową membranę Sun'X oferowaną przez IcoPal.Nie będę się tu rozpisywał na temat tej membrany,wszystkie informacje znajdziesz na stronie IcoPal.W każdym razie do najtańszych nie należy,ale w końcu dom buduje się raz w życiu (przynajmniej w moim przypadku).Uważam,że na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać skoro mają służyć,spełniać swoje zadanie latami.Tak czy siak,ja jestem bardzo zadowolony.Stryszek choć nieużytkowy,wciąż ma wentylację,nie ma mowy o jakichkolwiek wykwitach,grzybach czy pleśni na więźbie a to mnie najbardziej frapowało.Z czystym sumieniem polecam tą membranę.

Edytowane przez McR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś z was montował solary, co powiecie na ten temat. Opłaca się czy nie? U nas będzie piec na paliwo stałe i jak sobie pomyśle że latem żeby miec ciepłą wodę trzeba będzie palic w piecu to mnie skręca. Jest jeszcze opcja bojler na prąd ale prąd drogi.Proszę napiszcie coś co myślicie o solarach. Pozdrawiam

 

 

U nas poza sezonem grzewczym wodę ogrzewa pompa ciepła - 'powietrzna' :

http://pl.immergas.com/pompy_ciepla/immerwater/immerwater80.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie i prośbę do Tych którzy wykonali już pod-przybitkę na zewnątrz, a mianowicie chodzi mi o to w jaki sposób ją wykonaliście (poziomo czy skosem) ? i jeśli mógłbym prosić o fotki to byłbym bardzo wdzięczny.

email [email protected]

Pozdrawiam

 

U nas podbitka jest na prosto... jak widać :)pod1.jpgpod2.jpgpod3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podbitka jest na prosto... jak widać :)[ATTACH=CONFIG]173700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]173701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]173702[/ATTACH]

 

Dzięki za fotki , z tego co widzę to chyba masz 20 stopniowy kąt nachylenia dachu, natomiast ja u siebie mam 27stopni i dodatkowo powiększyłem nawis dachu który w tej chwili po dociepleniu 15 cm wynosi 1m i w związku z tym nie jestem pewien tego czy dając poziomą podbitkę budynek nie będzie wyglądał jak tzw. grzyb.

Dlatego w dalszym ciągu mam prośbę do wszystkich o fotki podprzybitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onazis 1974 nawet nie wiesz ile razy przeglądałam te wszystkie zdjęcia, które niewątpliwie są dla mnie inspiracją :)

Miałam na myśli nowych użytkowników ;)

Pozdrawiam

A moze Zrobicie tak ciut inaczej niz my, np bez mebli, agd jak jaskiniowcy :) zapolowac cos na obiad, umyc sie kiedy deszcz pada , zrobic figurke w trawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin.lubelskie a wstawiaj membranę jaką chcesz i masz ochotę, generalnie jest to rzecz praktycznie bez znaczenia, I tak w przemyślanym ocieplasz strop. a nie cały strych bo wygenerujesz bardzo duże koszty...

 

Stary membrana do niczego niepotrzebna, nie słuchaj ludzi w sklepach i dekarzy - najtańsza folia wystarczy, w przemyślanym ociepla się strop.

 

@genrin u mnie podbitki na prosto bedzie 1,2 m, dach 20stopi styropian 15 oraz 18 - zalezy od sciany

Edytowane przez p@blowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...