Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem. Zakładam że tą drugą warstwę wełny daliście pod spód belek? Ja daję 15 cm między belki, drugie 15 cm na krzyż, ale na belki (współczynnik wełny 0, 039) i jeszcze 5 cm (o współczynniku 0, 032) na stelaż sufitu, aby poprawić akustykę. Teraz się zastanawiam nad OSB na strychu tylko muszę jeszcze przemyśleć sprawę dodatkowych legarów, między którymi dam tą drugą warstwę wełny i do których przymocuję OSB. Na razie mam jedną warstwę między belkami i jestem na etapie "kręcenia" płyt KG niestety nie mam ogrzewania i pogoda mnie powiedzmy pogoniła z placu boju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy. Faktycznie Akton my to spaliśmy. Minęło już prawie 4 lata od PBN, a my dopiero na etapie więźby. Na chwilę obecną zmiany jakich dokonaliśmy to zamiana miejsc garażu z kotłownią. Myślę, że to wpłynie w dużym stopniu na wygodę jak i zarówno na bezpieczeństwo. Wejście do kotłowni zrobiliśmy również od zewnątrz, ponieważ planujemy ogrzewanie na paliwo stałe.

Drewno mamy mieć za ok. miesiąc, zamawialiśmy w/g projektu M42. Wkrótce wstawimy jakieś fotki.

Pozdrawiamy wszystkich szczęśliwców wyboru tego projektu, a w szczególności autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Przemyślanego M42. Proszę o pomoc, tych co już mieszkają lub lada dzień będą.Bo moja żona puści mnie z torbami. Ciągle jeździ i szuka...i nic. A czas ucieka. Łazienki i kuchni wciąż czekają na aspirację. A raczej brak wizji. Może macie swoje łazienki lub kuchnię którą możecie się z nami podzielić. Proszę, będziemy wdzięczni. mój e-mail;[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie strony wcześniej kuchnia SITEKL ... dla mnie świetna :)

a wcześniejsze strony onazis.... tez fajne :)

sitekl - kuchnia naprawdę udomowiona

u nas się tworzy projekt, jak będzie to powrzucam, ale to pewnie kolo wakacji..... dopiero

wnętrza się powoli robia, obecnie łazienki i gładzie, za chwile drzwi i podłogi... no i kuchnia i pokoje.

trochę zaczelismy od końca, bo od zwenetrznej strony, mamy elewację i kostke... tarasy tez w kostce LIBET... i wyszło fajnie :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dzielcie się zdjęciami. To zawsze pomaga w aranżacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zamierzamy zamowic projekt PRZEMYSLANY 42C chcemy wprowadzic kilka zmian. Rozumiem, ze zmiany wprowadza sie po zakupie projektu jaki jest przyblizony koszt jednej zmiany

 

Wszelkie zmiany robi architekt przy adaptacji projektu. Jest ona niezbędna przy składaniu kompletu dokumentów o pozwolenie na budowę. A cena? Jest bardzo różna. Ja wybrałem taniego architekta. Efekt - 16 poprawek naliczyli mi w starostwie :) Nie płać za każdą zmianę, tylko po prostu ustal cenę finalną za adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wyjaśnienie :) nie wiem jak my damy radę z tą całą papierologią ... już się boję

a czy jest tu ktoś z okolic Warszawy od strony Lublina, kto wybudował już przemyslanego? już raz oglądaliśmy właśnie M42c ale nadal wahamy się po między M42, i chętnie byśmy go obejrzeli w realu. Czy ktoś porównywał te dwa projekty? Czy M42 wychodzi dużo taniej od wersji C?

Edytowane przez pinacolada88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro my daliśmy sobie radę, to każdy z tymi papierami sobie poradzi bez problemu :) W końcu adaptację robi osoba kompetentna i za to bierze pieniądze, a wypełnianie takich czy innych druczków to jedynie kwestia znajomości rodzimego języka :) Różnic znaczących w kosztach budowy takiej czy innej wersji za bardz się nie spodziewaj. Dom musi kosztować. My mamy M 42 (wersja lewa z uwagi na strony świata) i jesteśmy super zadowoleni. Jest to jednak chata niemała :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy w strony świętokrzyskie. 110 km od Lublina. u nas m42c po kilku zmianach (kat dachu, okna większe, zamiana spiżarni i garderoby i pare innych drobiazgów.. zmiany były wprowadzone po obejrzeniu dwóch przemyślanych )

koszt adaptacja za całość płaciliśmy 3,5 tysiąca. W razie pytań, chętnie odpowiem(y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wyjaśnienie :) nie wiem jak my damy radę z tą całą papierologią ... już się boję

a czy jest tu ktoś z okolic Warszawy od strony Lublina, kto wybudował już przemyslanego? już raz oglądaliśmy właśnie M42c ale nadal wahamy się po między M42, i chętnie byśmy go obejrzeli w realu. Czy ktoś porównywał te dwa projekty? Czy M42 wychodzi dużo taniej od wersji C?

 

Zapraszamy w strony świętokrzyskie. 110 km od Lublina. u nas m42c po kilku zmianach (kat dachu, okna większe, zamiana spiżarni i garderoby i pare innych drobiazgów.. zmiany były wprowadzone po obejrzeniu dwóch przemyślanych )

koszt adaptacja za całość płaciliśmy 3,5 tysiąca. W razie pytań, chętnie odpowiem(y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...