Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim- mam pytanko bo mam w końcu stan zero i ekipa za kilka dni zacznie murować porotherm. W projekcie jest aby zacząć pierwszą warstwę od cegły- jak Wy robiliście bo moim mówią że zrobią jak chcę stąd pytanie do Was :))) ?

Czy ta pełna cegła ma zniwelować jakieś mostki termiczne, czy chodzi tylko o wyrównanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przemyślanych:rolleyes: Widzę że trochę cisza na wątku, a ja czekam na jakieś inspiracje i nic. Jesteśmy na etapie wyboru płytek do części dziennej no i dylemat. Chcieliśmy jasne podłogi gres polerowany, potem zmieniliśmy decyzję i padło na gres lappato bo ma fajną powłokę no i może tak nie będzie widać różnych takich tam. Listwy przypodłogowe mają być białe, ściany też chce białe, meble w kuchni pewnie też coś z białym. Zastanawiam się teraz czy nie przesadzę z tą bielą. Myślę już czy nie najlepiej wyjdzie płytka drewnopodobna. Okna to złoty dąb. A jakby tego było mało mąż ogląda gres grafitowy. Pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru kolorów ścian i płytek mam jeszcze trochę czasu :))) Dobrze że tym będzie się zajmować żona- ja mam jej to tylko umożliwić hehe :)

Pytanko do budujących głównie M42c, mam już prawie wymurowane ściany, buduję z porothermu 25PW- wyszło mi 12 rzędów do góry, strasznie wysokie mury- Wam też tak wyszło? Murarze mówią że tak jest wg. projektu, chcąc zmniejszyć na np.11 to okap podbitki może wyjść zbyt blisko okna, prawda to? :))

I jeszcze jedno pytanko, chcę mieć oba zewnętrzne słupy z klinkierki, w projekcie przekrój słupów to 25cm- jak sięto obłoży cegłą to wyjdzie za duży kolos a jak zrobię z klinkieru tak jak mi się podoba ( cegła wzdłuż i w poprzek) to wewnątrz zostaje tylko 13cm na beton+zbrojenie- też tak macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-04-04 09.07.59.jpgDSCN5103.jpgDSCN5105.jpgDSCN5106.jpgDSCN5104.jpg

 

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności, spowodowanej przeprowadzką - oczywiście do "Przemyślanego" oraz zakończeniem prac wewnętrznych. W tzw. międzyczasie pognałem "fachowców". Niestety ekipa wykończeniowa nawet nie umywała się do ekipy budowlanej, którą kierował siostrzeniec Postihala. Nota bene gorąco ich polecam - nie dość, że rzeczywiście znają się na swojej robocie, to są poza tym kulturalni i sympatyczni. Spróbowałem wrzucić kilka fotek. Nie są najlepszej jakości, ale coś tam widać :) Nie wiem, czy się udało. Jeżeli tak, to w następnym poście dodam jeszcze kilka. I uwaga do wahających się z wyborem projektu: w "Przemyślanym" mieszka się genialnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam" sir_wojtas",

Wysokość wewnątrz budynku jest rzeczywiście wyższa niż w standardowych domach, ja mam zmniejszoną o jeden porotherm także wyjdzie mi na gotowo 2,6m a nie 2,7 jak w projekcie. Nad wieńcem mam natomist dołożony jeden porotherm dlatego okap nie wyjdzie zbyt nisko. Co do słupów z klinkieru to mam zrobione dokładnie tak jak Ty chcesz, cegła wzdłuż+cegła w poprzek), wygląda ładnie:)

pozdrawiam

Edytowane przez kate-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!! Jeżeli moge prosić to prześlijcie mi namiary na firme murarską i dekarską. mam stan zero. w tym roku chce zamknąc domek. jakie były koszty ich robocizny? Widze ze na forum straszne rozbieżności jeżeli chodzi o wyceny od 35000 do 60000. Mieszkam w Śremie woj wielkopolskie. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akton - gratuluję przeprowadzki do Przemyślanego!

Piękne wnętrza. Można więcej zdjęć kuchni i dużej łazienki - tu na forum, albo na maila [email protected] ?

Ciekawi mnie także cena tej kuchni z Ikea - bo także ją rozważam :) Blat jest drewniany czy drewnopodobny.

Okno widzę wyżej niż w projekcie - w sumie też to b.dobrze wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie. Prześlę jeszcze kilka fotek :) Łazienki jeszcze nie skończyliśmy. Okna, jak słusznie zauważyłaś, zrobiliśmy ciut wyżej, bo żona chciała mieć parapet, a nie bezpośrednio blat. Oczywiście 2 pozostałe okna tej części domu (spiżarnia i kotłownia) podnieśliśmy do tego samego poziomu. Kuchnię z IKEA zdecydowanie polecam. Kosztowała ok. 14.000 ze zmywarką, płytą ceramiczną i piekarnikiem. Super sprawa :) Lodówkę (wolnostojącą) kupiliśmy osobno i wstawiliśmy do spiżarni. Pomysł trafiony - polecam takie rozwiązanie :) Tym bardziej, że zmieniliśmy projekt samego hallu, powiększając tym samym właśnie spiżarnię. Poza tym mamy jedno wielkie okno (nieotwieralne z uwagi na gabaryty) w salonie i dzięki temu zyskaliśmy świetną panoramę :) Zresztą - jakby ktoś z Was chciał nas "nawiedzić", to serdecznie zapraszamy. Twórca forum - Postihal już uczynił nam ten zaszczyt, ale wtedy trwały jeszcze prace murarskie. Teraz mamy możliwość pokazania gotowego "Przemyślanego" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dziękuję za informacje o kuchni, z niecierpliwością czekam na więcej zdjęć :)

Z tym podniesionym oknem kuchennym to bardzo dobry pomysł.

U mnie na przestawianie ścian już za późno... Mimo, że poczyniliśmy trochę zmian w kuchni, ganku i spiżarce, to jeszcze nieco bym zmieniła. Może komuś się przyda jako inspiracja zdjęcie, które postaram się załączyć.

Chętnie skorzystałabym z zaproszenia do oglądania, ale ciut za daleko z małopolski do poznańskiego.rzutM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać użytkowników przemyślanego jaki lepszy taras? - zrobiony z betonu i na to płytki czy z kostki

Z góry dziękuje

klimek

 

Zwykłych płytek zdecydowanie nie polecam. Prędzej czy później będziesz mieć z nimi problem. Na pewno sensowniejsza będzie kostka. Ja mam beton i na to będzie położony już niedługo kamień ciosany BRUK-BETu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-04-11 09.33.31.jpg2014-04-11 09.33.58.jpg2014-04-11 09.34.16.jpg2014-04-11 09.34.39.jpg2014-04-11 09.35.01.jpg

Witam :)

 

Dziękuję za informacje o kuchni, z niecierpliwością czekam na więcej zdjęć :)

Z tym podniesionym oknem kuchennym to bardzo dobry pomysł.

U mnie na przestawianie ścian już za późno... Mimo, że poczyniliśmy trochę zmian w kuchni, ganku i spiżarce, to jeszcze nieco bym zmieniła. Może komuś się przyda jako inspiracja zdjęcie, które postaram się załączyć.

Chętnie skorzystałabym z zaproszenia do oglądania, ale ciut za daleko z małopolski do poznańskiego.[ATTACH=CONFIG]253996[/ATTACH]

 

 

Witam ponownie. A'propos przestawiania ścian. Mój budowlaniec mówił (i pewnie miał rację), że w budowanym domu można zmienić WSZYSTKO :) Zgodnie z obietnicą wrzucam kilka fotek kuchni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Forumowiczów:)

Mam pytanie a zarazem prośbę jeśli ktoś z Państwa buduje Przemyślany wariant III M42C, o kilka informacji odnośnie materiałów i kosztów domku. Czekam na projekty, ale pewnie sobie jeszcze poczekam. A interesuję mnie ile bloczków poszło na fudamenty, betonu. Jakie są koszty poszczególnych stanów, stan zero, surowy otwarty itd. Wszelkie informacje będą dla mnie bardzo pomocne:) Rozumiem, że ceny w każdym regionie są różne, ale mając nawet ogólne info odnośnie materiałów przeliczę po "swoich" cenach. Buduję w mazowieckim, powiat sierpecki. Mój adres e-mail . [email protected] gg. 8038187.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...